LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (42)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

anda, la Buburuza vesela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda15


Yvyana, eu i-am facut lui Alex schema de vaccinuri de la GSK, cu optionale cu tot, adica i-am facut inclusiv antipneumococicul(daca nu ma insel Synflorix e ala) si pana acum nu am avut treaba cu pneumonii, bronsite,etc desi el merge la cresa din toamna. Doar un mic streptococcus pneumoniae in nasuc
Eu sincer nu i-am dat siropele de imunitate decat o data ca nu prea am incredere in eficienta lor

Ma duc sa mai bag un espresso ca la ce vreme e afara imediat adorm

fericita de Alexandru (11.04.2011)



Pai exact asta imi spunea si ea Nu ar trebui sa aiba acel streptococ in nasuc (bine nu avem cum sa stim ce tulpina e, dar daca e una din alea 10 serotipuri din Synflorix atunci vaccinul e egal cu zero).




Happy Mom si S18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Madutza asa mi-a zis sa dau 6 luni continuu una din ele apoi schimb pe altceva; eu dau de ex First Defense 6 luni si apoi iau Aller-Care sau altceva, deci eu inteleg de aici ca trebuie date si vara. Eu o sa-i dau, incerc si varianta asta sa vedem daca are vreun efect, pentru mine e f important sa nu mai raceasca, dar mai ales sa nu-mi mai faca febra, ca face niste temperaturi maaariii

Delia nu mai pui pozici cu Andra nazdravana?

Roxy si tu cand ne-o mai arati pe Anastasia?

Cami ti-am trimis un pm cu cateva recomandari nu stiu daca ai primit. Eu sper sa fie totul bine poate e vorba doar de o insuficienta mitrala usoara fara gradient mare

Ma paste si pe mine o raceala, ma doare rau gatul de dimi si sint si infundata...





Happy Mom si S18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Yvyana, da, asta mi-a spus si mie pediatra, ca pur si simplu a prins o alta tulpina in nasuc

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna fetele!
Yasmi felicitari pentru hotarare!
Roxy bafta la tuns. Eu in sine tot la o coafeza ma tund si uneori ma aranjez, si am inca una cand vreau ceva drastic( sa te lase cu gura cascata, dar si sa te astepti la par taiat cu 10 cm). Deci in functie de ce vreau ma duc ori la una, ori la alta. Sunt amnadoua la fel de bune, doar ca foarte diferite.
Delia confirm faza cu picaturile de usturoi. Sunt o minune. Mie mi-a trecut o raceala care implica si dureri de urechi, doar de la o noapte in care am tinut vata imbibata in solutie de usturoi. Dimineata nu mai aveam nici o durere nici de urechi, nici de gat.
Eu Roxy cred foarte mult in naturiste, homeopatie, medicina alternativa, dar mai cred ca sunt cazuri in care numai metodele ale medicinii clasice sunt potrivite.Si aici ma refer mai ales la urgente si infectii grave. Miriam a avut in vara o saptamana de diaree apoasa, pe niste calduri infernale, imi era frica sa nu ajung la urgente cu ea din cauza deshidratarii, ei orice naturist am incercat nu a trecut, dupa vizita la medic si prima doza de antibiotic, i s-a oprit foarte tare diareea, la o zi avea scaun normal.Deci sunt cazuri si cazuri.Eu zic ca la fiica nasilor ar trebui sa-i faca tratamentul indicat de doctori, pentru ca bacteria asta e foarte pacatoasa, si poti ajunge la chestii grave, iar apoi complementar pot sa-i dea si propolis care e foarte bun pentru vindecarea st

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

vindecarea stomacului.
Tastaura asta a luat-o razna!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

La multi ani Alex de Somleac!. Sa fii sanatos si cuminte!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

yvy am primit
mercic mult
deocamdata nu sunt hotarata ce voi face
dar cred ca merg pe mana lui somleac la targu mures
sa fiu sigura de diagnostic
sa vedem acum cand voi merge ca sotul e full
astept sa imi intre banii ca suntem pe zero barat
si sa fie si vremea buna
fara ninsori
si sa treaca ziua lui antonia si vaccinul
ca asa eu as pleca si maine daca ar fi mai aproape si as avea cu cine sa o las pe antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Buna mamici!

Astazi am fost cu I la gradi, parca era un intrus picat in locul nepotrivit, nu-si gasea deloc locul. Cand sa intram in cladire, ..mami vleau acasa...acaaaasaaa... Dupa 15 min am reusit sa-i dau jos caciulita, geaca, ...etc Offff greu nene, greu...
Mai merg de 2 ori pana in martie...Una peste alta a fost ok ca am mers, ..dar nu ma scapa din priviri...

Am atasat si foto plus 2 filmulete, cine are rabdare

Nu am apucat sa citesc de ieri...insa am aflat depspre cami, ..si regret de mor...ma rog la Bunul Dumnezeu sa va intareasca, si sa mergeti pe drumul cel bun...trebuie sa existe o cale buna de urmat... sunt alaturi de voi, ...

madutza-a acum am vazut pozisoarele voastre, ...ce sa mai spun?sunteti scumpi tare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicitas

La multi ani Alex de Somleac!. Sa fii sanatos si cuminte!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s


Aha...am picat exact la party...

La Multi Ani Alex- somleac!!! Sa fii sanatos!

Mergi la inceput