Piersicute de iulie august (26)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Buna fetelor!

Zilele astea am fost cam puturoasa, de urmarit v-am urmarit pe forum ca pe fb aveti un ritm fff sustinut. As vrea sa va urmaresc, dar nu pot.
Noi azi nu am dormit decat o ora! De obicei dormea 2 ture pana in ora 13, afara inca 2 ore, pe la 18-19 inca o ora. Acum, nu si nu!
In schimb, de vreo 3 nopti, dormim toata noaptea cu o singura interventie de laptic baut in somn. Deci boierie! Dar ma astept sa se dea totul peste cap tinand cont ca se apropie de saltul de 26 sapt.
Ieri a avut o zi in care a dormit, dar cand nu dormea vroia numai in brate.
Ieri am avut o vizita de la niste prieteni ca vor pleca in Canada si pt prima oara am avut o revelatie. Eu care eram impotriva plecarii de langa familie, acum pt prima data m-am gandit ca pt fata mea as pleca. Of!

Postez si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Laura, ce rau suna "colicii au fost parfum"!

Mygirl, groaznic! Nu vreau sa stiu ce a fost in sufletul tau. Bine ca nu a fost mai grav!

Fleur, va urmarim experienta voastra cu cresa. Valeu, cat a mancat Eric!

Ada, imi place de Nectarelul pofticios!

Mai aveam, dar am uitat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Lorena, poate comportamentul de peste zi este agitatia de dinainte de sapt 26...

Tare, Fleur, cat a mancat... sper sa isi revina rapid cu burtica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

FLEUR ai vrut sa hranesti toata cresa?
ma bucur ptr voi ca Eric s a adaptat asa de bine departe de tine. e clar ca ii e bine acolo, ca daca ar plange nu ar avea timp sa baloteze atata mancarica...
oricum nu cred ca e stricat la burtica, ci doar face pe masura ingurgitarii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

MyGirl, era sa mor de inima cand am citit. Bine ca e totul ok!
Fleur, pai baiatul e de vina? El s-a conformat! BRavo lui :)

Lore, am uitat sa iti zic ca eu calculasem prost cu datele de nastere: Tu facusesi transfer in aceeasi zi cu mine. Nu stiu de ce tineam minte ca l-ai facut la doua zile dupa ...deh..neuronu

Aruba, Ina, Ada, nu mai stiu care ma poate ajuta dar de Aruba stiu sigur. Eu i-am dat azi cereale de orez de la Topfer (de-alea pe care scrie 4 luni) ca nu mai rezistam cu refluxul. Intrebarea e daca sa ii dau inainte de fiecare masa de lapte?
Azi i-am dat o lingurita la pranz inmuiata in lapte si una acum dupa masa. E ok? sau e mult?

A mea a dormit toata noaptea dar azi a dormit la pranz doar 30 min fata de 2 ore cum era inainte . Si acum a mai picat vad ca lata. Sa vedem cat doarme ca acum nu vreau sa o las mult ca sa poata dormi la noapte..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ola

Mai are cineva vanatai si zgaarieturi pe san de la bb? Ca eu asa sunt in prezent, plus dintii de rigoare, of

Pt dieta personalizata -amica mea este dr nutritionist si daca va intereseaza puteti sa o consultati.eu am mai fost la cineva si nu mi-a placut ce mi-a dat , a fost mult mai putin elaborata ca sa zic asa
Este facuta sa pierd un kg pe sapt dar decat nimic e bine si asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Buna dimineata fetele mele dragi.

Va invit la o cafea, ceai sau ce doriti. Le dau eu intrucat muraturica probabil se bucura de niste concediu.

Slabuta activitate pe-aici, sigur sunteti toate pe fbk. :) off.

Lml piersicutelor sarbatorite zilele acestea.

Mygirl m-am speriat cand am citit. Bine ca n-ati patit nimic.

Fleur felicitari pt adaptarea rapida! Ericutul e un barbatel puternic si independent. Bine ca papa, chiar dc a depasit putin masura :)))). Cresa nu are supraveghere video?

Ile ce mai faci?

Eu cred ca-mi concediez bona pana la urma. Sapt asta a fost singura si si-a facut de cap. Mai fetelor, s-a spalat pe cap la mine. . Am pus camera de luat vederi. O vad si o aud. cu el nu se poarta urat, dar vb non stop la tel, face lucrurile cum o taie capul si gaseste tot felul de explicatii puerile, minte si incearca sa ma prosteasca. Ieri a incurcat sticluta de bonnisan cu sticluta de fier dc va puteti imagina asa ceva...

Fug la munca, va pup...iar m-am enervat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata,
Carmen multumim de cafea!eu chiar am terminat-o.Dau si eu un ceai de blue si black berrys su miere si lamaie.
Noi,ca sa fim in ton cu restul zilelor trecute,tot varza suntem.Desi Mattia s-a trezit de doar 4 ori eu n-am putut sa dorm cu gandul ca "daca se trezeste si se pune pe plimbat si eu nu-l simt si cade din pat".Azi,obligatoriu,trebuie sa dau patul la nivelul inferior.
Mattia e in plin salt mental,agitat si marait..la fiecare trezire isi indeasa degetul mare in gura si-l suge cu o poftaaaa.Daca incerc sa-l scot incepe si plange.Sper sa nu ramana cu obiceiul asta ca altfel inseamna ca m-am chinuit degeaba sa nu-l obisnuiesc cu suzeta.
Carmen,important e ca se poarta bine cu Patrick!ca mai face tampenii..nimeni nu-i perfect.E super faptul ca ai camera video si ca o poti controla tot timpul.Dupa reportajul de ieri de la tv cu bona aia din Rusia de batea bietul copil ma gandesc cu groaza pe mainile cui l-as putea lasa pe Mattia,pe viitor
FleurEricutu e un cumintel!pupam mancaciosul

Tocmai a facut un kk,puteee,ma duc sa-l spal

Zi frumoasa tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

'neataaaa.
carmen-nasol pana gasesti pe cineva serios sa se ocupe de bb...

sa va spun una tare: aseara pe la 18:30 cand trebuia sa pape lapte,sara n-a vrut si pace..ne-am chinuit pana pe la 19 si ceva...ce sa fac cu laptele??
l-am amestecat cu niste cereale-pe care le-a mancat cu.....degetul lui taica'su

cam asa cu figurile piticei mele......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata.
Carmen, multumim de cafea, asa e, eu sunt in concediu.
E super aici si ne simtim chiar bine mai ales ca bebe e bine mersi acasa, nu plange si nu pare sa ne simta lipsa cu 2 bunici care sa o rasfete.
Pe vremea asta urata e asa fain sa stai la caldurica in apa....
Carmen, nasol cu bona, dar ce faci daca o lasi sa plece?
Fleur, ma bucur ca Eric s-a adaptat bine.
Mygirl, bine ca nu a fost mai rau.
Laura, sa iti fie de bine odihna. Tu chiar aveai nevoie.
Va pup pe toate toate si fug la un masaj.

Mergi la inceput