Piersicute de iulie august (26)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Balanta la magazinele de electrice se gasesc niste aparatori de prize ieftine no name care sunt f bune
Magazinele gen metalo chimice de pe vremuri

Nici eu nu pot urmari fb pt ce mi-e greu de pe tel plus motivele Balantei
Asta s-a intamplat cu multe alte grupuri, pacat ca aici se intampla asa devreme
Vera
Ali
Ada
Clay
Roxi
Valy
Unde sunteti?

Ce s-a vb de 8 martie?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna seara dragele mele,
de ieri ma chinui sa scriu si aici,ieri am plecat si de pe fb fara sa salut..am zis ca inchid sa culc copilu' si am adormit cu el
Eu urmaresc f bine pe fb,am momente cand imi doarme in brate si n-am altceva de facut..ori crosetez ori butonez computerul
Balanta,am citit mesajul tau insa n-as sti ce sa raspund..

Lml,cu intarziere,Lui Mihaita si lui Vladimir!Felicitari lui Mihaita pt masuratori si lui Vladut pentru ditisori!

Fleur,asta-i semn ca trebuie sa iesiti mai des pe la restaurante si petreceri.
Si Mattia e cuminte(inca) cand suntem in lume,toata lumea-mi spune:ia uite ce copil cuminte ai(si tu te vaieti)

Ile,sunt in zona,te astept!

Kimmysper ca sunteti bine,mai da-ne un semn.



pup piericutele toate

ma bag sa fac capitol nou,sa fiu si eu utila intr-un fel :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug_2012 spune:

CAPITOL NOU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna fetelor,

Noi am avut o zi de kko ieri, dupa principiul una buna, una rea. Ce altceva decat ca iar a inceput cu dintii, vaiete si jale, iritabil, nu poate suge, etc. Simteam ca imi aiu campii, nu a dormit deloc ziua. Am incercat sa-l scot afara si am facut o criza de nervi! Eu si asa sunt super stresata cu imbracatul lui, ajunsi in final afara a marait continuu, nu l-am scos in sanie ci in carucior, mare greseala. Pe langa ca nu merge bine pe zapada, la final carutul nu voia sa se mai plieze la loc si pace... (Atunci am facut criza de nervi) L-am lasat pe E. sa planga in masina pe scaunel in timp ce eu tranteam carutul incercand sa il inchid. Barbata-miu ma suna pe mobil sa-mi dea indicatii pretioase...am inchis mobilul de tot. Pana la urma am urcat copilul la loc in carut si asa ne-am intors in casa (carutul ramanea deobicei in portbagaj). Acasa bineinteles ca am putut plia carutul.... In fine... Oricum l-am admirat de barbata-miu cat de calm a ramas, m-a lasat sa ma linistesc si a declarat ca sunt prea obosita (e prima data cand recunoaste ca mai sunt si eu obosita!).

Azi nu l-am dus la cresa ca acolo n-au voie sa-i dea nimic medicamentos fara reteta (de ex. gel Orajel si fiole Camilia) asa ca il mai tratez azi si poate maine e o zi buna si il pot duce.
Azi noapte s-a trezit de 2 ori plangand cu suspine. Pe la 5 l-am pus in patutul lui, s-a jucat vreo ora, cred (juma de ora l-am urmarit eu) si la 6 30 cand m-am trezit un pic, dormea profund printre cuverturi si jucarii. Dragul de el... Trezirea finala la 8

Trimit si revin sa mai raspund una alta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Maria, ii dau apa dupa mesele de solide, dar bea f putin mai mult se joaca, cativa ml cred. Suc nu-i mai dau, ca ar bea prea mult.

Balanta, de ce te temi ca se rostogoleste Eric in pat? E vb de patutul lui? Si Eric al meu se rostogoleste acolo dar nu-mi mai fac griji, la inceput mai dadea cu capul de zabrele (are o latura fara aparatori spre patul meu, sa ma vada)dar vad ca invata incet incet singur sa se fereasca. De bubitele lui Marc, daca e ceva cam ca acneea (cosuri mici) si Eric a avut, le-am tratat cu indiferenta, trec in cateva zile. Am doar grija sa il spal pe fata si pe gat zilnic, pe fata chiar de mai multe ori, dupa fiecare masa de solide macar. Pot fi de la saliva, mancare, grasimea din lp (lm in cazul nostru) etc etc.

Kimmy, ai schimbat ceva in alimentatia Emmei? Sa nu fie vreo alergie ceva.

Va pup si ma duc la datorie, maraie deja.

A, pe fuga sa mai zic si de papa: nu va faceti griji cu blw-ul ca pe la 6-7 luni oricum spre asta ne indreptam vrand-nevrand. Vrea tot din farfuriile noastre, ii dam si noi ce nu ii dauneaza. De ex ieri i-am dat mamaliga (nu i-a placut) si bucatele de peste pangasius pe care le-a devorat. Bine, mie mi-e tot frica de innec, asa ca ii dau fie bucati f mari (coltuc de paine) fie fff mici (snitel, peste etc).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Salutare dragelor!

Sambata an fost toata ziua la nasi, am ajuns la 22.00 acasa.

Ieri cu pitica pe acasa, apoi a venit nepotu la mine, i-am zis sa se mute iar la mine sa mai fac lectii cu el ca iar si-a luat-o in cap si numai pe mine ma asculta. Am aflat ca are un 2 la fizica, asa ca ieri am facut fizica. Apoi am fost in Auchan, am spart o gramada pe mancare care intr-o saptamana se duce. Apoi am facut o ciulama de ciuperci cu mamaliguta si orez cu lapte si merisoare. Spalat pitik si tzitzi si la 22.30 am mancat si eu in sfarsit. Eram lihnita, nu mai mancasem de la 1.

Azi am spalat 4 masini si acu tre sa fac de mancare. A venit si nepotu de la scoala cu o veste "buna": cica nu are 2 la fizica, ci 4.

Pitica suge si e semi-adormita. Mai recuperez si eu acum ca n-am mai citit de 3 zile!

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

fetelor am deschis capitol nou
linkul e mai sus


Mergi la inceput