LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (41)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata, poftiti la cafeluta

mandreac, ma bucur ca ai dat un semn pe aici..stiu cum e cu nedormitul de frica, pe andra a tinut-o mult timp si inca mai are perioade, cand am mult de munca si ma vede mai putin, iar o apuca si plange si daca ma scapa din aria vizuala
vlad aseara a fost prima oara cand a plans efectiv la propriu dupa tacsu' l-a vazut f putin in ultima perioada si plangea si suspina ca ii e dor de el..am simtit un cutit in inima
cu gradi particulara, nu cred ca trebuie sa te agiti asa din timp..doar inainte cu o saptamana, un exudat si un copro..si actele si gada ai baiat gradinar
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

stiu nu tineti ziua indragostititlor, nici noi,stiu ca nu aveti nevoie de o zi anume pt a va arata sragostea.......nici noi ... dar parca asa as cumpara ceva....ceva asa pt amandoi voi faceti cadou sotului??


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



eu nu fac cadouri..
dar o sticla de vin mai deosebita, eventual cu o semnificatie- din ziua casatoriei, sau de cand v-ati cunoscut..cred ca n-ar strica, mai ales daca vinul e bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Ha ha mada!! Eu nici macar nu am intrat vreodata ma gandeam sa comand d p net...
Voi cand ii tineti ziua catalinei?


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



ce tare nici nu stiam ca se poate comanda online..ce face si internetul asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

am stat aseara pana tarziu, azi am venit iar cu noaptea in cap sper sa ma incadrez azi in deadline
asa m-am saturat, dar cam o luna mai am asa greu, pe urma se linistesc apele..

va doresc o zi minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy
mada, chiar vb catankei ce faci bun?
miki, multam de cafea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata fetele!
Multumim Miki de cafeluta !
N-am mai reusit sa intru la sfarsit de saptamana ca atunci la noi e harmalaie in casa.
Vad ca va pregatiti intens de zilele fluturasilor. Eu la a mea dau comanda la o cofetarie de prajiturele micute in forma de martisor cu rosu si alb, a mea fiind martisor de 1 martie . Astea o sa le dam la cresa la copii si la educatoare.
Acasa o sa fac eu ceva. M-am gandit la un tort cu ciocolata alba si neagra si visine, cu blat si alb si maro. E foarte buna reteta. Acuma va trebui sa ma gandesc la ornat.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Vaccinuri nu ii dau la Miriam, nici cele din schema de la stat nu o sa-i mai dau. Din punctul meu de vedere sunt ineficiente si supun copilul la anumite riscuri.Sunt cazuri in care merg si vaccinurile, dar fiica mea nu este unul.
Pentru imunitate pe locul intai mi s-a parut alaptatul, doi babyswim, trei siropele, suplimente, alimentatie.
Ieri am facut analizele de trim 3 . Abia astept sa vad ce ditamai glicemie si colesterol am . Bebelina este foarte activa, imi da la picioare de numai cand nu ii place o pozitie.
Pe de-o parte abia astept sa nasc, ca ma simt ca un balonas. Ieri mi-au spus trei persoane ca sunt asa de mare, sigur nu nasc mai repede sau sigur nu am gemeni? Cand le zic de termen ca-i 25 martie nu le vine sa creada, nici eu nu cred ca ajung pana atunci. Bebelina este mai mare ecografic cu 2-3 saptamani si eu toata ziua cu Miriam in brate.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare fetele

nici eu nu sunt PRO VACCINURI IN PLUSdaca vreti sa stiti eu nu le-am facut fetelor mele nici ROR-ul de la un an
ca sunt 3 vaccinuri in unul
si deci 3 doze de mercur
care nu fac bine la copii
si care in america s-a interzis
si care e una din cauzele autismului in lume
am citit mult pana sa iau aceasta decizie da asta e
il voi face doar pe cel care se reface in clasa 1

in schimb sunt PRO IMUNIZARE
desi pe antonia nu am imunizat-o pana la 3 ani
deoarece am o finuta cercetareasa geneticiana
care mi-a zis ca echinaceea pt copii sub 3 ani nu si-a dovedit stiintific eficacitatea
in schimb acum le imunizez pe ambele
pe petra putin
pe antonia mai mult
si sunt destul de multumita de rezultate
nici eu nu eram pro
pana nu am vazut poe poielea sotului
care de cand s-a nascut antonia se imbolnavea in fiecare iarna rau
ca vine in contact cu f multa lume bolnava
anul asta a luat echinaceea zilnic
si nu a tranutat niciodata
acu si pt fete dau pana in mai un sirop proaspat aparut PRO IMUNITI
care e cu vitamina C, echinaceea, propolis, macese si inca ceva parca
si sunt destul de multumita de el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

yvyana- produsul 2 este ISOPRINOSINE, 58,09 RON
Stii ceva de el?am citit si are e-uri f multe L-a cumparat soata fara sa citeasca prospectul, nici nu m-a sunat inainte, acum a ajuns cu ele acasa.
Plus, FIRST DEFENSE- 125.00 RON si ULEIUL DE PESTE 81.90 RON ptr rahitism

De vaccin nu am intrebat, ptr ca eu sunt contra lor...bine, eu sunt contra la tot ce inseamna medicament, ...insa, ma gandesc ca inca o mai alaptez...eu stiu? nu prea as vrea,... procedez rau?

Va pup!
Noapte buna!

Aaaa mandreeac Sa ai mult spor, va pup!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca








Catank stiu ca nasa mea a utilizat ISOPRINOSINE sirop, ii facea fetitei cure de cate o luna si 2 luni pauza si se plangea ca dupa ce ca a dat o caruta de bani pe el nu a ajutat-o cu nmk; a mai incercat si schema cu 10zile/luna si 20 pauza si in perioada aia a facut 2 episoade de bronsiolita din care unul s-a complicat cu pneumonie si a trebuit sa stea in spital cu ea o saptamana; ea a inceput sa-i dea de la un an ca a dat-o la cresa si-i facuse deja 2 cure si degeaba

Despre FIRST DEFENSE nu stiu ce sa zic, o sa merg la un consult la pediatra zilele astea si o intreb ce-mi recomanda pentru intarirea imunitatii si la fel daca e sau nu eficient vaccinul anti-pneumococic, asta avand in vedere ca vreau s-o dau la gradi anul asta, ca daca o tineam tot cu mine acasa nici nu ma gandeam la vaccinul asta, dar stiu de la toate mamicile care au copilasii la cresa/gradi ca cel mai des fac afectiuni respiratorii gen bronsita/traheobronsita sau mai nasol bronsiolite!


Acum eu sint suparata ca L mi-a facut febra, s-a trezit de la 6 si abia am adormit-o

Off, mai frate, daca am avea si noi de-a face cu raceli d-astea obisnuite, muci si tuse etc., dar in ultimele dati a inceput cu febra si s-a terminat cu un lung sir de spitalizari











Happy Mom si S18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza,
si eu am stat sa ma gandesc cu ror-ul dar am facut schema de aici care face ror-ul la 1 an si rapelul la infarix la un an de la ultima imunizare adica la un an si 6 luni ca prea mi s-au parut multe odata...
cu vaccinurile alea splimentare nu le fac... am si eu piticii mei... mai bine stimulezi organismul sa lupte...
vroiam sa va spun ca de ieri am evoluat, numai sunt mama, sunt mami, si suna asa dulcee

Mergi la inceput