Licurici de ianuarie-februarie 2009 mutati!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

CRiss, eu m-am gandit la asta, sa stii. Patrick stie sa ma sune cam de pe la 4 ani, 4 si ceva. nu cred ca e ceva rau in asta, adica nu ma gandesc la rau. stie sa apeleze pe rapid, inclusiv la telefonul mamei mele. cred ca e ok sa il inveti, chit ca dupa aceea o sa te tot sune in joaca, dar asta e.

Paula, da mai. zici ca-s turbati cateodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Pai la speed dial ma gandeam si eu de pe telefonul mamei mele. Dar nu stiu daca o sa inteleaga ce trebuie sa faca, el nu e atent la chestiile astea cum nu e atent cand merge pe strada.

Ooo, daaa, si cred ca o sa ma capieze cu telefoanele, dar na, asta e, pana la urma trebuie sa se plictiseasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

e, pe naiba nu o sa fie atent . iti dai seama ca o sa aiba voie sa puna mana pe telefon? o sa ii placa la maxim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Criss, Vladut stie sa sune mai multa lume de pe tel meu, inclusiv pe sot, pt ca am poze cu ei la contact, e f usor asa.

Multumim pt urarile adresate lui Vladut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

criss si tata si-a pus problema asta. La noi insa Nadia e rareori singura cu el, de regula e si Ioana prin preajma care e instruita ce sa faca - sa sune intai la 112, sa dea adresa, sa ma sune pe mine, sa iasa din casa, cu Nadia de mana si sa cheme un vecin (ai mei stau acolo din 1983, cunoastem toti vecinii).
Pentru situatiile cand e numai Nadia cu tata vreau sa o invat si pe ea sa ma sune pe mine, de pe fix, ea stie numerele si sa formeze.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Fetelor, merge cineva la Disney Magic Show?
Noi avem bilete pentru duminica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Multumesc fetelor, ma apuc de treaba .

Naty si noi ne gandeam sa mergem, insa i-am aratat niste filmulete pe net si nu a parut asa incantat. Chiar vroiam sa amanam petrecerea pt duminica, dar daca nu i-au placut a ramas sa ne petrecem noi acasa fara Mickey

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

E clar ca eu sunt dusa rau. Nu mi-a dat prin cap sa invat nici unul dintre copii sa ma sune sau sa sune la 112.
Multumesc ca m-ati luminat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Andreea crede-ma ca daca nu-mi "atragea" mami atentia, nu m-as fi gandit asa devreme la chestia asta, poate pt ca deep down imi place sa cred ca mami va fi intotdeauna langa noi.

Dar nah asa ziceam si de tati, Dzeu sa-l ierte, si s-a prapadit repede ca nici nu ne-am dat seama ce se intampla cu noi, cu el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Roxana, inca nu am avut interventia, pe la jumatatea lunii martie este programat.

Crisspy, in prima faza poti sa-l inveti sa aduca telefonul mamei tale in caz ca i se face rau si sa descuie usa pt cei de la salvare sau sa mearga la vecini sa ceara ajutorul.

Cand a cazut Nadia din pat pe la 7 luni si am chemat salvarea, eu am stat cu ea si l-am rugat pe Aidan sa imi aduca telefonul si sa descuie usa pt paramedici. Vreau sa iti spun ca desi nu facuse asta niciodata, s-a executat imediat, a simtit ca e ceva in neregula si a facut exact ce i-am spus. De sunat nu l-am invatat inca dar stie ca daca mi se face rau sau se intampla ceva, trebuie sa descuie usa si sa mearga la vecini sa le zica. Probabil ca o sa-l invat si eu sa sune...eu am 911 pe speed dial, nici nu trebuie sa bage parola ca sa sune.

Cami, multa sanatate, sper sa nu fie nimic grav!

Mergi la inceput