Abdomen Extraplat (59)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

ma bucur ca esti bine si te simti ok :)

Marina, cum a fost vacanta? te-ai intors?

restul, ati capitulat?

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Caro- mersi ca ti-ai amintit de mine! Sunt bine in general, dar asa cum ai zis, m-a absorbit munca! Asa ca putinul timp liber pe care il mai am, il petrec cu boyfriend-ul si prietenii de aici si cu somnul Macar asta e ceva mai bine Tot fac compromis cu el la faza asta, dar in general la 11:30-12:00 in timpul saptamanii se retrage la el acasa si ma lasa sa dorm. Asa ca am inceput sa prind cam 7 ore in general. Doar ca trebuie sa recuperez din urma!

La munca imi place, doar ca e mult de lucrat!

Cu kg, spre rusinea mea, tot 52.5 dar macar nu am mai luat-o in sus. Pana la 1 mai, as vrea sa am 51 kg. Ca melcul merg!

Tu, vad ca esti bine!

Allure - si tu pe aici!

Marina - si eu am fost la ski cateva weekenduri si e super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Ioachim, dar de atata munca si prieteni, mai ai timp de sport? Mai vino aici si spune-ne ce faci.

Eu am fost aseara la Pilates. A fost f fain, cu benzi de cauciuc.

Azi dimineata am executat shank prakshalana (pt curatarea intestinelor). A fost OK, n-am apucat sa beau decat 8 pahare de apa cu sare ca dupa aia nu aveam destul timp de baut+exercitii intre evacuari.

Ca sa recapitulez, pt a-mi ameliora problema cu anemia feripriva si a absorbi mai mult Fe am facut urmatoarele: liver flush, shank prakshalana si am eliminat glutenul complet. Acum suplimentez cu Fe pastile cam o luna, apoi las 2 luni fara pastile si apoi fac testul de sange. Sa vedem cum va fi...

Allure, multumesc pt tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Caro, sa-ti fie de bine! Ma bucur ca ti-a iesit fara probleme.

Slabuta miscarea pe frontul sportiv, cred ca in curind o sa moara de tot.
Eu imi pun in program mai multa yoga si stretch zilele astea plus intervale scurte. Mi-am luat pantofi noi de sport La treaba cu ei!

Xio, mai faci P90X?

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Caro - tu stai prost cu fierul? Eu sunt la limita. Dar eu nu mananc carne.

Pai nu prea am mai avut timp de sport deloc. Ca atunci cand am timp, prefer sa dorm, sau sa ma intalnesc cu prietenii.

Am fost la ski 2 weekend-uri. Planuiesc de pe la 1/2 lunii martie sa incep sa ajung la sala macar 1 data/saptamana.

Allure - tu cu sportul cum stai?

Cu mancarea stau binisor, doar ca o luase cantarul rau in sus de la lipsa de somn. Acum ca s-a mai rezolvat, sper sa vad si rezultatele. Dar nu ma grabesc ca dupa aia intru in panica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

ce are a face fierul cu mincatul de carne? sau lipsa lui cu vegetarianismul?

stau bine cu fitnessul, n-am de ce ma plinge. eu fac sport sa ma simt bine si sa ramin tinara/sanatoasa nu am kg de pierdut. mi-am atins tinta de mult.

azi mi-am comandat un program nou, Body Combat...arata bine de tot si cred ca o sa-mi placa.

http://ca.askmen.com/sports/bodybuilding/bodycombat.html

review-urile in josul paginii spun tot.
abia astept!


"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Allure - suna bine! ai dreptate cu reviews-urile :)

Ssi eu vreau sa fiu sanatoasa si sa fac sport! mie sportul chiar mi-a placut de mica.

Dar e asa de greu cand muncesc in general 12-14 ore/zi + in weekend uneori.

Ma las de consultanta!

Da, cu kg si eu pana la urma sunt relativ multumita si la 52.5 si 1,64. Adica, rational, nu ma plang.

Dar parca era mai bine la 49-50. E, asta e idealul meu

Am mai jucat squash cu boyfriend-ul. Se pune si asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

N-are a face fierul cu carnea, e clar si dovedit stiintific. Nici eu nu mananc carne de 2 ani, dar cele mai rele valori ale fierului/feritinei le-am avut cand mancam carne...

Ioachim, la kg stai bine, la calitatea vietii nu prea. Am fost si eu in situatia ta pe la 25 de ani, tot consultanta, chiar daca la Buc nu la NY, dar n-as mai vrea sa ma intorc acolo. Avem doar o viata, trebuie traita! Evident insa ca fiecare are dreptul la a alege;)

Allure, e dur Body Combat ala, mie asa mi se pare...

Azi ma duc la masaj, abia asteeeept. Sport n-am voie azi din motive de cleansing-ul de ieri, asa ca fac altceva.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Caro, cind mergeam la sala cu niste ani in urma, clasa mea favorita era Body Combat
Se potriveste cu starea mea de spirit momentan, not to mention, the best stress relief!
E greu dar si rezultatele sint pe masura. Daca am trecut prin Insanity, nu ma mai sperie nimic.

Eu am fost la masaj acu 2 zile si inca ma resimt, ughh

Panseluta, te-ai apucat de P90X?

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Panseluta spune:

salutare fetelor,

Allure, spre rusinea mea, NU! inca nu am inceput, ca nu imi facusem temele. Ei puncteaza, dupa cum stii, pe un plan de alimentatie strict, ca sa nu lesinam cu totii dupa un program asa sustinut (adica sa sustinem efortul dpdv. energetic, proteic, etc). Ei spun ca 80% din succes a data de alimentatia din timpul programului. IAr eu cam am tendinta sa sar peste mese, sa fiu haotica. Deci intai sa imi fac proviziile pt prima saptamana macar. Apoi n-am facut nici pozele, nu mi-am luat masurile corporale...si da, ce e mai important, niste probleme tehnice legate de vizionatul filmelor pe TV (am doar fisierele, in PC), asta am reusit, ca sunt fetita desteapta :).

Cat despre kg pe care tb sa le dau jos, nici nu ma intreba! Daca tot suntem aici, as vrea sa stiu si eu care e valoarea "normala" la o persoana(femeie) cu inaltimea 1,63 si 37 de ani? Ca eu la 52 de kg, pe bune, as fi piele si os! Valoarea asta am avut-o la 23-25 ani, numa in doua situatii:dupa o operatie abdominala masiva si dupa licenta (deci ca sa se inteleaga, ambele cazuri extreme, in care slabisem f.mult).

Mergi la inceput