Abdomen Extraplat (59)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Panseluta spune:

Pt lever cleanse mai era si acest link, dat tot de Allure.

http://de.scribd.com/doc/101029027/Andreas-Moritz-the-Amazing-Liver-Cleanse-B

Allure, nu stiu cat e de greu P90X, de aia te intrebasem, insa mie sportul imi face bine, imi da energie! asta daca m-as tine cum trebuie de el...ca aici e problema la mine.

hai pup, fug sa-mi iau copchilu de la "Tagesmutter"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Ce ma distreaza asta cu Tagesmutter. Asta inseamna ca tu esti Abends-und Wochenendsmutter

Allure, tu ai urmat exact etapele pre/post liver flush? Inclusiv cele 5 zile de dinainte si clisma de dupa? Mie de clisma aia mi-e cel mai groaza, n-am facut in viata mea si nici nu cred ca m-as descurca acasa. SI n-am nicio idee unde as putea sa fac asa ceva, la ce cabinet etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Nu i chiar asa de rau doar ca i cam messy Carolina!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

da...sa bagam vitamina D pe gat ca poate m-o face sa ma misc de pe canapea
(edit: I mean it...chiar sint pe canapea si n-am nici un chef sa ma misc nici ieri nici azi n-am facut nimic decit browsat diverse pe net...asa plictiseala n-am avut de mult)

am urmat intocmai etapele din carte si orele la care se face procedura in sine; daca nu poti sa faci clisma sau colonic poti sa faci peste o zi sau 2 procedura de curatare a tubului digestiv cu apa sarata - Shankprakshalana: http://www.danutritie.ro/curatarea-intestinului/
l-am facut odata si a fost ok...scoate tot din tine
numai sa nu uiti sa iei probiotice puternice dupa..

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Eu sunt gata pe azi! mi am luat portia de sport insa mainvinetesc tot mai rau de la hula hoop :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Cred ca aveti dreptate cu vitamina D, am inceput sa iau si asta, picaturi, urasc pastilele, numai cand le vad ... asa imi vine sa le arunc, am incercat mai toate brandurile de multivit. si mai toate imi fac rau, nu tolerez anumite B-uri - banuiesc ca ar fi B12, si de aceea le iau separat.

Cautand pe internet am aflat ca Vitamina B12 cea mai sanatoasa si usor de digerat ar fi o enzima a lui B12 - methylcobalamin care se gaseste separat, pastile sau picaturi. Daca te uiti la toate multivitamile de pe raft nu gasesti una cu B12 methylcobalamin toate sunt cu B12 cyanocobalamin, care este mult mai cheap, si pe care eu nu o suport, efectiv imi da stari de voma, nu va spun cat timp mi-a luat sa imi dau seama care era problema.

Acum iau B12 Methylcobalamin sublingual si sunt super multumita, si asa am ajuns sa iau mai toate vitaminele separat... o placere. Va spun toate astea pentru ca nu stiu daca va intereseaza neaparat, dar poate sunt persoane cu aceeasi problema ca mine.

Anyway, tocmai mi-am facut un smoothie... sa va spun, sau ma luati la goana.. iaurt organic, cu un linguroi mare de cacao raw si o lingurita de sirop artar, o nebunie , si abia acum am bagat de seama ca pe punga cu cacao scrie ca are ORAC 11,000, destul de mult, deci full of antioxidanti.

Candva si eu am facut cura cu sare amara, ulei de masline si zeama de lamaie pt. ficat, insa nu am facut-o dupa cum o faceti voi, pe atunci nici nu stiam ca trebuie facuta asa, insa nici nu am simtit ceva deosebit dupa, din motive lesne de inteles ca nu am facut cum trebuia... nu am eliminat mare lucru... si eu care ma gandeam ca vai ce curata sunt pe interior...., insa am facut cura cu colonix de 2 ori, si am fost multumita, stiu ca sunt cure mai ieftine care ajung la acelasi rezultat insa mie mi-a fost mai comod cu colonix, ma gandesc sa o mai repet in viitorul apropiat.

Gata cu mine ma duc la o topaiala... va salut.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

uitasem sa ii raspund lui Allure , credeam ca folosesti numai fructe congelate din anumite motive... ok am inteles acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Loma, da...metylcobalamin e cel indicat; eu fac injectii cu B12 din asta.
Cita vit D iei?
De vitamine, iti spun ca sint informata bine: sint putine branduri care fac produse de calitate. Industria asta nefiind regulata ca antibioticele de exemplu, fiecare face ce vrea si cum vrea. Eu folsesc numai citeva branduri mai exclusive, numai pharmaceutical grade care sint si cam greu de gasit. Cel mai mult imi place Usana care nu se vinde in magazin ci numai prin distribuitori (calitate garantata dar si pretul pe masura) apoi mai sint Thorne, Douglas Lab si AOR. Restul sint pipi de matza, bani dati la toaleta.

Smoothie ca ala al tau mai faceam si eu pe vremuri cind mincam iaurt (m-am oprit ca imi da acnee ) si puneam in el frozen wild blueberries la sfirsit, si le mincam asa intregi. E nemaipomenit de bun!!!
De care iaurt cumperi? Ma intreb daca ai descoperit brandul pe care eu il ador...seamana exact cu iaurtul ala din copilarie in borcanasele alea mici care avea un strat de smantina pe deasupra. Cine isi mai aminteste??

Cred ca e foarte important sa respectam pasii intocmai pt a avea rezultate la cura cu ulei de masline. O singura data am bulibashit orele la care am inghitit uleiul, respectiv sarea si nu am eliminat decit foarte putine pietre si din cele mici, mici. Data urmatoare am respectat intocmai si au iesit pietre multe si mari.
De asemenea, daca nu ai colonul curat, nu vad cum sa iasa pietrele..
Rezultate vizibile dupa liver cleanse se vad numai dupa ce elimini toate pietrele. Asta dureaza multe sedinte...la unii 10-12...eu abia am facut 3.
Care au fost rezultatele la cura cu Colonix? Ceva concret?

Miine tin post negru. Sau asa intentionez...

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

B12 se gaeste in Spirulina. Btw, de cand iau pastilele de Spirulina+Chlorella sunt mai plina de energie Se poate sa fie si Placebo, da' atata timp cat e ceva nu ma intereseaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

As vrea sa iau si eu vit.E.

Allure,Xio cat sa iau pe zi si cata vreme,cu ce pauze? merci!

Mergi la inceput