Ghiocei martie-aprilie2009 *457*Alaturi de IULIA!

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

lool, ilink



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Buna tuturor,

Intru rar da bine, ca sa zic asa, perfect cat sa completez si eu formularul

1. Care e modul PREFERAT de a petrece timp cu copilul/copiii din dotare? 1 singur.

Sa ne jucam, toti 3! Orice: plastilina, lego, acuarele, joc de roluri (preferatul scenariu este iepurasul si lupul!!!),construit din cuburi, ferma animalelor ... iar afara, cel mai mult imi place in curte si in gradina de la tara, caci acolo e lumea noastra!

2. Aceeasi intrebare dar legata de partener. Intrebarea se refera la PREZENT, nu la placerile vinovate din trecut, nici la cele pofticioase din viitor

Sa ma tina in brate pe canapeaua din sufragerie in timp ce ne uitam la un film! Dar uneori imi place fie doar si sa ma tina de mana in timp ce mergem la plimbare cu Victor.

3. Vine primavara. Daca ar fi sa inviti la picnic DOUA tufete, care ar fi acelea?

De ce 2? Dar daca insistati ... stiu sigur ca as face asa: as aduce-o pe Novus...si apoi pe ea as ruga-o sa organizeze o intalnire cu restu' gastii de aici!!!
Anaan si Alexandra

4. Recomandati un film.

Strada Hanovra - povestea unei iubiri imposibile!

5. Cum actionati/reactionati acum cind copilul refuza sa faca ceva?

Il bat Normal ca nu! De obicei ii dau alternative, adica ai de ales sa faci asta sau asta...si alege de fiecare data!

6. Ce talent credeti ca are copilul?

Are ritmul in sange, ureche muzicala + voce ok! Caci faptul ca are o memorie fantastica, ca este super curios si ca se descurca sa repare ce strica nu se pun la capitolul talent.

7. Ce adevar ascuns ati descoperit de cind sinteti mama?

Ca nu am rabdare suficienta cat as vrea sau cat credeam ca am!

8. Ce planuri de vacanta aveti?

Sa mergem la mare in Thassos cu gasca DC (Novus again) si...2 nunti ca si invitati + 1 nunta ca si nasi!!!

9. Ce preferati: ciocolata sau vinul?

Inghetata! Caci atunci cand beam coca-cola(am o luna de abstinenta) imi placea un pahar de mix vinrosu+likiorul otravit, dar acum nu mai are farmec!

10. Ce preferati: sexul oral sau "normal"?

Clar prefer sexul cu un barbat! Si sa fie normal si el, caci nu imi plac nici astia gay(ca se uita sa vada daca am mustati) sau sado-maso( nu de alta, dar am facut karate si ne batem parte in parte) Dar va mai zic doar atat: in scoala, cele mai bune rezultate le-am obtinut la examinarea orala, dar ma exprim minunat in scris!


Ce nota primesc?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Daaa, Ilinca!

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Gige, de-abia astept picnicul sa-mi descrii viata ta...scolara!

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Gigelica, meeeerci, bine ca mi-ai amintit sa-mi dau jos mustatza, de o saptamana tot vreau si tot uit!!! E deja pe stil James Hetfield!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Gigelica, meeeerci, bine ca mi-ai amintit sa-mi dau jos mustatza, de o saptamana tot vreau si tot uit!!! E deja pe stil James Hetfield!

IULIA va invinge CANCERUL

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


Io ieri mi-am dat-o jos, caci azi ma duc la o zi de nastere de pici...si nu vreau sa fiu pe post de Hercule Poirot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

tufete

Multumesc pentru urarile si gandurile bune

Ilinkmultumesc de intrebarea.Da ,toti suntem mult mai ok azi.La toti frisoanele a fost doar o zi...la mine doua caci umblam asa de nebuna la scoala,gradi,club...Eu vineri eram ok,dar a incept Isabella iar sambata era ea ok dar a inceput Bogdi.
ok adica fara febra sau frisoane...vesela ...doar nasul ii curge fetii.Bogdi acum face 24 de ore de cand a inceput "circul" dar doar aseara a fost cu frisoane,peste noapte ceva febra dar nu mare.Azi si-a terminat temele,a mancat normal...deci si el a intrat la categoria "ok"

Silvia

Simona imi pare rau ca te pun pe drumuri cei de la posta.Mi s-a mai intamplat o singura data ....am pus colet la posta pe 10dec 2012si a ajuns la destinatie pe 18 ianuarie 2013

Gige
bun revenit

si acum tema
1. Care e modul PREFERAT de a petrece timp cu copilul/copiii din dotare? 1 singur.

Modul ei preferat este sa-i "dau teme" sa coloreze,sa citim ,mai nou sa-i citeasca Bogdi

2. Aceeasi intrebare dar legata de partener. Intrebarea se refera la PREZENT, nu la placerile vinovate din trecut, nici la cele pofticioase din viitor

Sa stam impreuna la palavre,sa stam imbratisati....dar asta f rar ca-s gelosi copii si ne despart

3. Vine primavara. Daca ar fi sa inviti la picnic DOUA tufete, care ar fi acelea?

Chiar nu stiu...mi-ar place sa fiu cu mult mai multe dintre voi

4. Recomandati un film.

film ...cinema...n-am mai fost de 11ani; nu stiu nik de actualitate

5. Cum actionati/reactionati acum cind copilul refuza sa faca ceva?

In functie de cat de important/util e ceea ce trebuie sa faca.Daca-i musai are mereu de ales din doua alternative si mereu alege corect

6. Ce talent credeti ca are copilul?

Retine/memoreaza foarte usor,o motricitate fina bine dezvoltata

7. Ce adevar ascuns ati descoperit de cind sinteti mama?

Nu stiam cat sunt de puternica , de apiga si hotarata
8. Ce planuri de vacanta aveti?

vacanta nu am ,nu voi avea nik acest an vacanta ...cum nu am/avem de 11 ani....

9. Ce preferati: ciocolata sau vinul?

ciocolata

10. Ce preferati: sexul oral sau "normal"?

normal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Seara buna,Eu nu mai tin minte daca v-am salutat anul acesta, dar v-am fost aproape, pur si simplu cam ocupata ca sa pot tine pasul cu ce mai scrieti pe aici.Kea, ai intrebat de Broncho vaxom sau cum s-o fi scriind, eu i l-am dat Evei un an, nu am vazut cine stie ce efecte (dar cica sunt necesari 3 ani de administrare pt rezultate multumitoare), iar homeopatul mi-a spus ca e mai periculos decat Singulaire-ul. Am renuntat, deocamdata suntem binisor din punctul asta de vedere. Eritromicina nu i-am dat Evei niciodata si habar nu am ce sfat sa iti dau daca vomita de la ea. Poate intra denisamada si iti spune ce trebuie facut.Si acum, chestionarul 1. Care e modul PREFERAT de a petrece timp cu copilul/copiii din dotare? 1 singur.Momentul meu preferat din zi este cand stam in pat noi doua, inainte de somn, si povestim despre absolut orice. Atunci imi face cele mai frumoase decalaratii de iubire si imi si spune ce a facut la gradinita. Deci activitatea mea favorita este discutia cu ea.2. Aceeasi intrebare dar legata de partener. Intrebarea se refera la PREZENT, nu la placerile vinovate din trecut, nici la cele pofticioase din viitor Daca e vorba de prezent, imi plac schimburile de priviri cu subinteles, imi plac imbratisarile in cele mai neasteptate momente. Ca activitati, harjoneala in 3 in pat sau diminetile cand o dragalim pe Eva inainte de zbuciumul unei zile de munca.3. Vine primavara. Daca ar fi sa inviti la picnic DOUA tufete, care ar fi acelea?Ilinca, alaturi de care as bea si eu o bere spumoasa si Gina.4. Recomandati un film.Nu stiu film acum, insa aseara am fost la o premiera de teatru, o piesa pur si simplu extraordinara, cu foarte multe mesaje nerostite, se numeste "Hai sa ne despartim"5. Cum actionati/reactionati acum cind copilul refuza sa faca ceva?Depinde foarte mult ce refuza sa faca. In general, nu prea ii las loc de intors, pentru ca daca i-am cerut sa faca acel ceva, am facut-o cu un scop precis. Daca, spre exemplu lenevim, si ii propun sa facem o activitate, iar ea refuza, accept, dar ii solicit propunerea unei alternative.6. Ce talent credeti ca are copilul?Mie mi se pare ca deseneaza foarte frumos. Sau nu neaparat frumos, cat cu substrat. Face niste picturi in care eu vad yin si yang, spirala vietii si alte nebunii :)) O fi la mine talentul? 7. Ce adevar ascuns ati descoperit de cind sinteti mama? Ca instinctul matern chiar exista, si nu degeaba!8. Ce planuri de vacanta aveti?Turcia, cu Eva. Nimic spectaculos, insa Eva trebuie sa mearga la mare, iar eu litoralul nostru nu il vreau. Vreau anul acesta un concediu in 3, si Turcia este cea mai buna destinatie.9. Ce preferati: ciocolata sau vinul?Vinul. Dau oricand ciocolata pe un pahar de vin. Pentru ca el vine cu o anumita stare, cu o anumita liniste si relaxare, cu un calm al lui.10. Ce preferati: sexul oral sau "normal"? Mda...dupa ce am citit parerea lui Floric, eu ce sa mai zic?? In primul rand va spun ca sunt Anormala pentru ca imi plac astfel de discutii, sunt pentru mine (asa cum ar trebui sa fie pentru absolut oricine) la fel de firesti ca si discutiile despre vreme, si sunt al naibii de anormala ca imi plac in egala masura ambele variante propuse spre vot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Tufete, eu i-am luat pediatrei noastre minunate un interviu pe tema racelilor, care va aparea in curand, dar pana atunci sa fac un rezumat din ce a zis despre imunostimuloatoare, respectiv Bronchovaxom: ce a observat ea la micii ei pacienti carora mamele au tinut sa le faca acele cure cu bonchovaxom a fost ca in cazul celor care aveau dinainte amigdale mai mari (de unde si raceli mai dese etc.), ulterior curei amigdalele s-au marit atat de mult incat au trebuit sa fie scoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Floric, da' vezi ca ai inteles altfel intrebarea nr. 2, era vorba de cum ne place noua, sotiilor, sa ne petrecem timpul cu partenerul, nu cum ii place tatalui sa isi petreaca timpul cu copilul
Mie argumentul ala de convingere cu "asa vrea ingerasul tau" nu mi-a placut deloc, eu cred ca Rares e suficient de inteligent sa inteleaga un argument rational...

Mergi la inceput