Ghiocei martie-aprilie2009 *457*Alaturi de IULIA!

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

1. Care e modul PREFERAT de a petrece timp cu copilul/copiii din dotare? 1 singur.
Iesitul in parc, s-o vad ca zburda, sa zburd si io cu ea ca un mielushel

2. Aceeasi intrebare dar legata de partener. Intrebarea se refera la PREZENT, nu la placerile vinovate din trecut, nici la cele pofticioase din viitor
Sa radem ca prostii. Cam asa petrecem noi timpul impreuna, de altfel:)))

3. Vine primavara. Daca ar fi sa inviti la picnic DOUA tufete, care ar fi acelea?
Doua pe care inca nu le-am intalnit niciodata, sa creasca numarul "face to face". Nici nu stiu ce sa zic, grea decizie...Anamariame si Simply.

4. Recomandati un film."Cafe du Flore", neaparat, tufete, neaparat!!

5. Cum actionati/reactionati acum cind copilul refuza sa faca ceva?
Depinde: incerc sa o conving/ ma amuz/ "ptiu pe ea, ce hotarata e!"/ incerc psihologia inversa

6. Ce talent credeti ca are copilul?
Are o memorie iesita din comun si danseaza bini di tat

7. Ce adevar ascuns ati descoperit de cind sinteti mama?
Am ajuns sa inteleg, in sfarsit, temerile mamei mele!!

8. Ce planuri de vacanta aveti?
Nici unul. Ba, sa gat lucrarea:(((

9. Ce preferati: ciocolata sau vinul
Ciocolata, clar. De era alt alcool alegeam alcoolul, dar vinul nu-mi place.

10. Ce preferati: sexul oral sau "normal"?
Da! :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Ma duc sa apuc si eu juma de ora de somn. Nici nu mai stiu daca v-am zis ca si azi noapte mi-a facut febra, am fost la dr, i-a dat antibiotic si cica broncho vaxom pot sa-i dau daca vreau, el nu mi-l prescrie. Deci neavand reteta nu-l pot cumpara. pam-pam. Nu-i nici gradi de vina ca raceste, n-are legatura una cu alta, dar sa-l tin saptamana viitoare acasa. Sunt 2 dr la cabinetul asta si neavand programare, am nimerit la asta pe care eu nu agreez. Deci fetele, inteleg ca nu stiti nimic de broncho ala?

Sunt praf ca n-sm dormit ca lumea, zilele trecute mi-am pierdut cheile, banuiesc ca prin casa, asa ca n-am avut cheie de la pivnita sa iau caruciorul dublu si m-am dus 1,2Km cu un copil in caruciorul simplu si cu unul in marsupiu, am stat acolo cu ei mai mult de o ora si iar km cu pricina la intoarcere.
Temele, pe seara, daca o sa fiu functionala, ca-s si racita (tot ma laudam ca iau nurofen si-s ca noua, ei bine de data asta sunt veche rau).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:


1. Care e modul PREFERAT de a petrece timp cu copilul/copiii din dotare? 1 singur.

sa iesim afara si sa facem diverse: bicla, skateboard, trotineta...activitati outdoor

2. Aceeasi intrebare dar legata de partener. Intrebarea se refera la PREZENT, nu la placerile vinovate din trecut, nici la cele pofticioase din viitor

Gatim, ne uitam la filme, vorbim. Asteptam sa dea caldura sa iesim cu biclele si sa mergem pe munte

3. Vine primavara. Daca ar fi sa inviti la picnic DOUA tufete, care ar fi acelea?

N-am idee. Ma orientez atunci

4. Recomandati un film.

Dancer in the Dark

5. Cum actionati/reactionati acum cind copilul refuza sa faca ceva?

Ghinion...depinde ce nu vrea sa faca. daca e ceva ce trebuie facut (cum ar fi plecat dimineata la gradinita) il iau cu usurelul. de obicei facem un trade despre orice ar fi vorba

6. Ce talent credeti ca are copilul?

Prinde repede limbile straine (mai nou am inceput cu spaniola).

7. Ce adevar ascuns ati descoperit de cind sinteti mama?

nu aveam idee cat calm si rabdare zac in mine si cat de inteligenta pot fi de fapt:))

8. Ce planuri de vacanta aveti?

Inca nu am.

9. Ce preferati: ciocolata sau vinul?

Berea

10. Ce preferati: sexul oral sau "normal"?

Prefer:))



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:


1. Care e modul PREFERAT de a petrece timp cu copilul/copiii din dotare? 1 singur.

in ultima perioada, sa ne plimbam si sa povestim; mi se face inima mare, mare.
Nu incetez sa ma minunez ce copil grozav am. Mindria are o noua definitie.

2. Aceeasi intrebare dar legata de partener. Intrebarea se refera la PREZENT, nu la placerile vinovate din trecut, nici la cele pofticioase din viitor

Sa-l ascult. Pentru ca vorbeste foarte putin. Niciodata neintrebat.

3. Vine primavara. Daca ar fi sa inviti la picnic DOUA tufete, care ar fi acelea?

Denisa si Pisigri.

4. Recomandati un film.

Nu stiu acum. Poate, "Casablanca".

5. Cum actionati/reactionati acum cind copilul refuza sa faca ceva?

Cind e vorba de lucruri lipsite de importanta, ma amuz; cind e vorba de lucruri importante, nu ma refuza pentru ca stiu cum sa-l iau din timp; acum, insa, imi repeta seara si dimineata ca nu vrea la gradinita; si nu mai stiu ce sa-i spun

6. Ce talent credeti ca are copilul?

E foartez senzitiv. E bun la mate'

7. Ce adevar ascuns ati descoperit de cind sinteti mama?

Ca mama avea dreptate.

8. Ce planuri de vacanta aveti?

Mergem in Italia. Sper sa avem si citeva week-end-uri mai speciale.

9. Ce preferati: ciocolata sau vinul?

Cind sint vesela, vinul. Cind sint trista, ciocolata.

10. Ce preferati: sexul oral sau "normal"?

As prefera sa prefer una din astea doua.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

"suficienta" unei sg administrari de antitetanos la adult, cand calca in cel cui ruginit, vine din "idiotenia" unora de a-si fi vaccinat copiii conform schemei de stat. Asta pt ca spui ca te macina.

In rest... whatever, indeed...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

"suficienta" unei sg administrari de antitetanos la adult, cand calca in cel cui ruginit, vine din "idiotenia" unora de a-si fi vaccinat copiii conform schemei de stat. Asta pt ca spui ca te macina.

In rest... whatever, indeed...




http://pisigri.blogspot.com/

Mama Ilincai (5.03.2009) si a Ecaterinei (15.12.2012)


Jur ca n-am inteles nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

In plus (desi am zis ca nu mai zic nimic pe tema asta), invitatia aia la gandire, cum ca "parintii care nu au facut vaccin Rotarix la copil stiu ca in Bangladesh mor zilnic nu stiu cati copii de rotavirus" mi se pare ceva de genul:"cum, nu mananci tot din farfurie?! Da' stii ca in Africa se moare de foame?" Asa, si daca vaccinez eu cu Rotarix nu mai mor aia in Bangladesh sau ce, care e legatura? Nu-mi ziceti ca ai nostri de-aia nu fac infectie cu rotavirus, de la vaccin...Cati dintre voi ati facut copilului Rotarix? Si dintre cei care ati facut, cati copii au facut ULTERIOR vaccinului infectia? Ca eu imi amintesc ca unui copil din club i s-a facut Rotarix si minune, la scurt timp a facut infectia cu rotavirus si mama se felicita, ca daca nu facea vaccinul era mai rau...
Noi, generatia nascuta intre '70 si '85, am facut Rotarix?! Si de ce n-am murit pe capete ca bietii copii din Bangladesh?...Asta e un vaccin recent si am citit zeci de marturii ale unor mamici care dupa ce au facut acest vaccin copiilor bebelusii au avut scaune diareice cu sange sau varsaturi sau inapetenta zile intregi...Altii n-au avut nimic, desigur. Ca si cu ROR-ul, majoritatea trec cu bine peste el, unii au reactii cum a postat recent Androix sau cine, poza cu copilul plin de pete rosii imense dupa vaccinul de 6 sau 7 ani, altii intra direct in coma. Care cum ii e norocul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:


1. Care e modul PREFERAT de a petrece timp cu copilul/copiii din dotare? 1 singur.

Sa ne plimbam si sa povestim, imi place asa mult cum stam noi seara ca fetele la o sueta :))

2. Aceeasi intrebare dar legata de partener. Intrebarea se refera la PREZENT, nu la placerile vinovate din trecut, nici la cele pofticioase din viitor

Sa povestim despre noi :)))

3. Vine primavara. Daca ar fi sa inviti la picnic DOUA tufete, care ar fi acelea?

Doar doua ?!! grea alegerea
Anaan si Alexandra

4. Recomandati un film.

Slumdog Millionaire - l-am vazut chiar in seara dinainte de a pleca la spital sa o intalnesc pe Ada

5. Cum actionati/reactionati acum cind copilul refuza sa faca ceva?

Daca nu sunt chestiuni importante si care nu sufera amanare, ma distrez si incerc sa gasesc o cale de convingere , daca trebuie facut atunci, facem

6. Ce talent credeti ca are copilul?

Nu stiu, ii fuge mintea dar nu am remarcat un talent aparte, ba da, are ureche muzicala
Vorbeste mult

7. Ce adevar ascuns ati descoperit de cind sinteti mama?

Ca ti se schimba viata cand ai un copil

8. Ce planuri de vacanta aveti?

Sa mergem la mare in Thassos si la Gyula

9. Ce preferati: ciocolata sau vinul?

Berea

10. Ce preferati: sexul oral sau "normal"?

Normal, clar



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Tufete, Novus, Bianca, si la mine asta a fost primul raspuns care mi-a venit in cap:"berea" dar am zis sa nu trisez!!:))
Cand facem o intrunire a bautoarelor de bere? Cine se mai baga in acest club select? Eu inca mai am insigna din liceu cu:"nu sunt gras, e berea!":))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Tufete, Novus, Bianca, si la mine asta a fost primul raspuns care mi-a venit in cap:"berea" dar am zis sa nu trisez!!:))
Cand facem o intrunire a bautoarelor de bere? Cine se mai baga in acest club select? Eu inca mai am insigna din liceu cu:"nu sunt gras, e berea!":))

IULIA va invinge CANCERUL

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


Beutori de bere in rezerva se pun?

Mergi la inceput