Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *8*

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

alayna, relax. ce spital? :)
pai eu numar pe degete zilele cand nu e racita :) ca asa e in anotimpul rece, pluc ca a mea e nas in nas cu copii aproape zilnic.
umidificator, sau daca n-ai, apa fierbinte intr-o cana in camera unde doarme. vezi sa nu ajunga la ea. aspirat nasucul. salteluta inclinata un pic ca sa nu se innece cu mucisorii cand doarme. mai gasesti la farmacie chestii de desfundat nasul copiilor. eu folosesc Karvol. nu stiu daca la voi este. e o solutie mentolata care o pun in putina apa fierbinte si o las in cam ei.
si tine-o in brate cat vrea ea :)
asteapta-te sa nu manance bine.
da-i mai mult lapte decat portia normala.
si fa-l mai caldut asa :)

si relax. lasa spitalul ca de acolo cine stie ce mai ia :)
iar daca ii revine febra, nu te speria. e normal sa-i revina noaptea.
tine-o mai dezbracata si da-i panadolsau calpol sau cum s-o numi la voi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

DBunny: Vai saracii de voi! Imi dau seama cum e sa ai 3 suferinzi in grija si sa te simti si tu rau.
Alayna: Si-al meu e mucos des pentru ca merge afara si refuza sa poarte manusi chiar si cand e frig. Nu chestii contagioase. Trece. Vorba lui May, daca mergi la spital cu ea risti sa ia cine stie ce chestie urata de pe-acolo si sa regreti ca nu are doar raceala asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Salutare si de la noi

Mihaela ma bucur ca e totul ok si nu ai dat dexa ;)
La noi IGE e 23

Alayna, noi am tratat rosu in gat cu nimic :D
Fetele ti-au dat sfaturi foarte bune, nu stiu ce sa adaug
multe lichide si odihna.
Sanatate multa Nourasului

Dbunny sanatate si sa va faceti bine!

Lali, la multi ani pt sot

Oana, e o placere sa te citesc in subiecte legate de medicina (nu ca nu as avea o placere si la alte subiecte) dar aici in mod special te simt cum vibrezi :)
deci asteptam vesti...

Sunt franta, fug la somn
Vreau sa vina primavara, m-am saturat de vremea aceasta :((((




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata mamici


Off, iar avem puiuti bolnaviori. sa se faca repede bine.

Alayna si Edi cand era racit parca avea robinet la nas insa ii aspiram nasul mai tot timpul, il curatam si cu solutie marina iar seara inainte de culcare ii puneam vibrocil sau biorinil, si-l culcam cu capul putin ridicat casa nu se innece de la mucisori.
Oricum cateva zile am facut nopti albe , nu manca mai nimic ca nu putea sa respire bine...... insa trece. La noi a durat cam o saptamana.

Mihaela eu cred ca e bine sa faci tratamentul indicat de medic iar daca ai dubii mai mergi la altul insa nu e de gluma cu otita.Sanatate multa.

Dbunny pana la urma a fost viral? Of saracutii de voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata !!!!

Multumesc pentru urariel la adresa sotiorului meu drag !

Mihaela ma bucur ca ai ajuns la un doctor competent. Chiar ma gandeam noaptea trecuta ca parca prea suntem impotriva a tot ce spune doctorul, dar apoi imediat ni se confirma ca primul,al doilea si nu-stiu-cate-lea nu au avut dreptate,si toate tratamentele foarte grele dinainte erau inutile,si faceau mai mult rau decat bine . Cum naiba sa facem sa nimerim din prima la cel pe sufletul nsotru?
Ii multumesc zilnic lui Dumnezeu ca nu au avut nimic mia grav copiii de o raceala sau o amigdalita,ca la ceva mai grav,ce necesita mai mult decat ceva ibuprofen si apa de mare,eventual ceva homeopat nimerit fix pe afectiune nu stiu ce as fi facut. Oare as mai fi avut cyraj sa contest tratamentul, sa caut alte solutii ,sa cer "ceva mai usor pentru organism" ? Sau daca nimeream un doctor de ala rigid,caruia daca indraznesti sa ii dai o sugestie te trimite la origini si te roaga sa schimbi dr-ul cu DR Google ?

Pinky i-ai mai luat banc de lucru lui Dani? Paul a primit de Craciun,dar el se juca de mult timp cu uneltele reale . Bine,al meu a fost mereu indemanatic, se joaca aproape cu orice fara sa se raneasca . In schimb sa nu il puan careva sa faca puzzle,ca il arunca.

Eu imi beau cafeaua si am un stol mare de fluturi in stomac ! S-au dus naibi toti nervii, toate cuvintele care m-au suparat spuse de sora-mea odata cu vorbele " esti matusica de baiat de jumatate de ora !" . Imi lacrimeaza si sufletul de bucurie ca sunt santosi amandoi. Cam micut bebitul , 1900 ge,nascut la termen, dar avand in vedere ca mama mea ne-a nascut pe toate mici, nici nu ma mira . Lasa ca se fac ei mari ! Si sora-mea si bebitul . Deci fac cinste !


Eu va pup, ma duc sa mai bag o masina la spalat apoi sa vad ce ii duc la spital azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata,

Lali, mii de felicitari! Sa fie sanatosi amandoi, sa creasca bb mare si puternic! Cum il cheama?

Lena. mi-am facut planul. joc la loto, castig, ma las de munca si ma duc la medicina. Multumesc pt cuvintele frumoase. Mi-e draga medicina tare dar sunt baba...daca am fost proasta la tinerete asa imi trebuie..

Fetele, dati-mi si mie o reteta de tocana de ciuperci. mai am niste codite si nu as vrea sa le arunc. Bineintelessa pape si cateri din ea.

Noi am trecut la etapa saritului in pat. mi-a luat acu 2 zile o tranta....


ieri am aflat ca la mine la munca s-au facut concedieri in masa. 1 val si mai urmeaza unul. mai mult ca sigur in septembrie voi fi jobless...oricum nu as fi vrut sa ma mai intorc acolo...dar parca nici asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna dimineata!

Mihaela ma bucur ca ati mers la un doctor care se pricepe! M-ai pus pe ganduri cu otita, eu de mult nu am mai fost la medic cu Danny dar nici nu a fost bolnavior, oricum i-am facut o programare la dr fe familie.

Lali, La multi ani pentru sotul tau! Felicitari pentru nepotel! Sa fie sanatos si sa creasca mare! Nu i-am luat inca banc din acela, a primit de la niste prieteni o statie de pompieri si e super incantat, o sa-i iau mai incolo nu de alta dar nu vreau sa exagerez cu jucariile De luat o sa-i iau dar sa vedem cand...

Dbunny, sanatate tuturor! Sa va faceti bine repede

Alayna, imi pare rau ca e bolnavioara Nourah Da-i multe lichide si ai sa vezi ca o sa-i treaca repede!

Va pup pe toate! Sa aveti o saptamana super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Lali: Felicitari pentru nepotel. Sa creasca mare si voinic!
Oana: Nu au voie sa te concedieze cat ai contractul suspendat pentru ca esti in concediu de cresterea copilului.
Pinky: Pe mine a doua doctorita m-a intrebat: plange mult? Nu doarme noaptea? Daca raspunsul e nu, cum sa aiba otita? Ca doare. Deci nu iti face probleme. Eu cred ca daca nu ne dam seama ca are copilul ceva inseamna ca nu are!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Neata!
Vroiam sa va aduc eu o raza de soare de primavara, ca asa a fost vremea la noi saptamana ce a trecut, dar azi vad ca ninge

bunny ai o fata darnica . Cum mai sunteti acum?

alayna nici eu la inceput nu imi dadeam seama de are ori ba rosu in gat, pana am avut o data diagnosticul asta pus de dr si atunci m-am uitat si eu sa vad cum arata ca sa recunosc altadata. Cum e fata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

uitasem

lali felicitari, matusico!!!! ai vrut sa scrii ca re 1900 sau 2900 grame?

Theo ma dispera, urla intruna de cateva zile, au spart gingia 2 premolari, dar nu de tot, si inca ma

Mergi la inceput