A te baga sau a nu te baga...

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

hai ca ma apucara marturisirile!

Cum ma stiu eu pe mine,sigur ca si daca am fi cunostintze mai apropiate,sau am avea anturaj comun(deci presupune intilniri dese)eu asa din gluma,pe dupa cires tot as bate niste apropouri si as arata ca ma deranjeaza.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice12 spune:


In primul rand sa intelegem diferentele. Ea nu este prietena lui, ea este colega de lucru. In situatia asta nu este treaba ei sa-si bage nasul in viata privata a colegilor, mai putin in cazul in care aia sunt indecenti sau daca ea ar fi seful lor si ar trebui sa le atraga atentia asupra consecintelor.

Daca nu e indragostita de el, este doar parte din mentalitatea romaneasca de "vigilante", vrea sa faca ea dreptate intr-o situatie in care nu are nici o autoritate, nici macar de prieten. Cei care lucreaza in companii in afara tarii, cred ca inteleg mai bine ce spun. Nu vrei sa-ti compromiti viata profesional cand nu e treaba ta. Cand se intampla asta la lucru, te uiti in partea cealalta. Mai mult, daca cei doi sunt pe aceasi scara de autoritate in compania respectiva, nu-i opreste nimeni sa fie amanti. E viata lor, daca sunt decenti nu e treaba celor de la lucru sa-i aduca "pe drumul bun".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice12
E viata lor, daca sunt decenti nu e treaba celor de la lucru sa-i aduca "pe drumul bun".


Aici sunt de acord cu tine!

Insa din ce spune Xio...decentza nu prea-si gaseste locul aoclo si atunci,atita timp cit indecentza lor ma afecteaza pe mine in mod direct,nu vad de ce as baga mizeria sub pres.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice12 spune:

Vezi, eu am inteles diferit. Eu nu am inteles ca ei sunt indecenti, eu am inteles ca lui Xio "ii pasa pentru ca el este un om bun" si se gandeste sa-i atraga atentie ca merge pe un drum gresit. Si daca este intr-o toana buna, poate ii spune si sotiei lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice12

Vezi, eu am inteles diferit. Eu nu am inteles ca ei sunt indecenti, eu am inteles ca lui Xio "ii pasa pentru ca el este un om bun" si se gandeste sa-i atraga atentie ca merge pe un drum gresit. Si daca este intr-o toana buna, poate ii spune si sotiei lui.




...pentru ca este pusa intr-o pozitzie incomoda vis a vis de sotzia lui.Si pentru ca da...este dezamagita de el.Fara a-si dori sa fie amanta lui.

b.nica...deci noi s ane facem ca nu pricepem de ce tzi-ai fi dorit-o tu pe Alice prietena in facultate?

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice12 spune:

B. Nica, nu ma judeca si tu doar dupa cateva mesaje.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui Alice12

Vezi, eu am inteles diferit. Eu nu am inteles ca ei sunt indecenti, eu am inteles ca lui Xio "ii pasa pentru ca el este un om bun" si se gandeste sa-i atraga atentie ca merge pe un drum gresit. Si daca este intr-o toana buna, poate ii spune si sotiei lui.




...pentru ca este pusa intr-o pozitzie incomoda vis a vis de sotzia lui.Si pentru ca da...este dezamagita de el.Fara a-si dori sa fie amanta lui.

Dana


Pai pe sotie o "cunoaste" din vedere...nu zice ca ar fi vorbit cu ea in viata asta. Nu e prietena lui, nici a sotiei lui.


"Pe scurt: un om matur, cu o familie frumoasa a inceput o...porcarie cu o fatza imatura, proaspat casatorita. Toti stiu de asta,toti o cunosc pe sotie si pe 'cealalta'. El si-a schimbat comportamentul din cauza ei, lumea vorbeste pe la colturi, mistorui si toate cele de rigoare.
Eu, pt ca il plac pe omul asta si tin la el, am vrut sa il trag de maneca si sa ii spun cat e de prost. Una dintre multele pers. care stiu mi-a spus sa stau pe fundul meu ca eu nu's nevasta-sa si ca nu am eu nici o treaba sa ii tin morala. Cand ii vad sa intorc capul si sa ma fac, ca ploua, ca daca omul e prostit nu o sa fac decat sa il enervez"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice12 spune:

Well, am citit un alt mesaj al lui Xio si ea spune ca de fapt nu sunt colegi de lucru, ceea ce inseamna ca tot ce am sustinut eu nu se aplica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice12 spune:

Dar sugestia mea nu se schimba. :) Nu sunt prietenii tai, nu te bagi. Daca erau prieteni, atunci era alta discutie.


"Suntem doar amici, nu prieteni buni. Sotia nu stie nimic, nici sotul[...]

Pe sotie o stiu doar din vedere, ne salutam si atat "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Alice, daca nu poti purta o discutie de ce insisti?
Am inteles ca tu:
-nu ai citit ce am scris la subiect
-ma consideri o tzatza
-crezi ca sunt indrahostita de el
-crezi ca toti ar trebui sa proocedeze ca si tine.


Hai sa iti spun si eu ceva:
1.Nu, nu sunt indragostita de bietul om, nu am fost niciodata. Nu exista nici o atractie sexuala, nu am avut nici o fantezie cu el si nici nu voi avea. Mai sincer de atat nu pot fi, dar stiu ca tu crei ca ai dreptate si ca stii mai bine decat mine ce simt eu. Andacos, si eu ma intrebam cand se va ajunge la afirmatia ca il iubesc. Probabil aflu ca am fost si cu el.
2.Nu prea inteleg ce e cu ideea asta de tzatzsime de la bloc si tipic romanesc.Nu esti romanca? Sau tipicul asta romanesc nu e atat de tipic si e doar la altii?
3.Ai avut si tu un sef care isi insela sotia si nu te-a interesat? Interesant.
Uite ca am avut si eu multi sefi care isi inselau sotiile si despre care se vorbea ca le inselau, ii stiam pe ei, le stiam pe amante, uneori si pe sotii. Si nu am zis nimic. Si da, pe unul dintre ei il consider si acum supersexy din cauza ca are un IQ cat toate zilele. Dar de data asta, dupa cum am spus, e altceva pt ca acest amic chiar e altfel si chiar mi se pare ca s-a pierdut undeva pe drum. Pt ca ar fi pacat sa isi piarda familia dintr-o prostie.




Mergi la inceput