Intrebare

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Poate ca a vrut si el sa exploreze si sa vada ce vrei tu de fapt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:


Posibil. Desi cred ca el isi doreste.

Oricum, cred ca asta e cea mai mica din problemele pe care le am in viata. Si cu el, cred ca daca ne separam vreodata, nu de la asta ni se trage


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Multumesc tuturor!

Weekend placut

Va tin la curent, si daca va mai vin idei, le ascult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adde2510 spune:

Mi se pare ca esti indragostita, iti doresti f. mult relatia asta si deja incepi sa te simti vinovata daca nu-i faci pe plac. Nu vrei „sa-l pierzi”, asta imi transmite mie mesajul tau. Poate ar trebui sa fii chiar mai selectiva daca el nu e destul de matur sa aiba o relatie doar cu tine. Un ”gentleman” dupa cum il numesti nu ti-ar propune chestii care sa te faca sa te simti nesigura, neatragatoare, ca si cum deja s-a plictisit de tine. Nu te bate la cap - adica nu e insistent intr-un mod mai neplacut, dar ceva tot te-a deranjat. Si inca ceva important.

Doar o parere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Eu sunt mai conventionala in privinta relatiilor si as fugi mancand pamantul daca partenerul meu mi-ar propune asta. Din cate vad, tu esti la fel. Spune-i clar ca nu esti curioasa sa incerci astfel de experiente si vezi cum reactioneaza, pe moment sau in timp.
Compatibilitatea, intr-un cuplu, nu consta in sex in trei, ci in doi.


allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katya spune:

Si parerea mea e ca, desi zici ca nu te deranjeaza ideea de sex in 3 si ca nu din cauza ei v-ati desparti daca o fi sa va despartiti, eu cred ca tot te deranjeaza...in ciuda faptului ca tot repeti ca nu si in ciuda emoticoanelor...Inteleg ca vrei sa nu pari genul "incuiata" si afirmi ca si tie ti-ar placea un harem sau colegul din biroul de alaturi, si te cred caci da, o relatie de sex in 3 bazata doar pe atractie fizica banuiesc ca poate fi de conceput, dar una in care zici ca functioneaza totul perfect pe plan intelectual, emotional si sexual..parca nu mai merge in 3... Cind esti indragostit, de obicei iti vine sa fugi cu partenerul in lume, in padure, sa fiti numai voi in tot universul, nu sa te uiti cum el o iubeste pe alta sub ochii tai sau tu sa-l vezi excitat cind te poseda altul, ce fel de iubire mai e? Imi pari si ff preocupata sa nu fie el frustrat sau chiar prea frustrat, te temi sa te "opui", sa nu-l "oprimi", poti sa-ti recitesti mesajele. Dar tu? Tu nu contezi? Frustrarea ta? Si inca ceva: zici ca-l vezi chiar ca pe un "partener pt toata viata", pai daca dupa doar 6 luni ti-a propus deja 2 itemi diversi sexuali, dupa 20 de ani de relatie ce mai faceti?

Parerea mea e ca poate ai vazut mai mult decit e in aceasta relatie, poate e cazul s-o privesti mai atent si oricum, sa tii cont in pr rind de tine.

Iti doresc succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

katya,parerea mea e ca...se leaga de acest aspect pentru a iesi din relatzie.

Cred ca ii este frica de perspectiva unei relatzii serioase,si atunci incearca sa iasa,cautind nodurile-n papura de care spuneam mai devreme.Asta e "bulgarele de sare"pentru ea!

E parerea mea si sper ca ioachim sa n-o ia personal.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Mie mi se pare ciudat in 3. Insa in 4 mi se pare mai echitabil.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katya spune:

Dana (), ce interesant, mie mi se pare Ioachim din contra, destul de angajata-n relatie, dar o sa aflam chiar de la ea si sper si eu sa nu se supere pt parerile noastre ( ca eu mi-o iau inapoi daca se supara.)

(Mik off topic, ca stiu ca tu esti cu cartile, la Cartarescu si la Kundera (Le livre du rire et de l'oubli cred) am citit despre triunghi amoros).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Nu am astfel de fantezii, dar cred ca sexul in 3, in 4, in 5, in grup, poftim, se potriveste celor care nu sunt implicati intr-o relatie serioasa. Ioachim, ai intuit bine acest aspect cand ai zis ca nu stii daca ai mai putea ramane impreuna cu el dupa o astfel de experienta. Ai dreptate, pentru ca "impreuna" cu adevarat, pe orizontala si pe verticala inseamna 2 si nimic in plus.

Mergi la inceput