FIV cu Dr. Dragos Albu 74

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

toate fetele!

dellya, ce sa zic, imi pare rau ca nu ai fost "impresionata" si nici nu o sa incep cu "poate chiar era obosit/venise din operatie " etc... acum, gandeste-te: esti intr-un forum de "grouppies dr white" glumesc, dar dupa cum ai observat, toate avem incredere in el si toate o sa-ti zicem sa mergi mai departe ca stie el ce face!
personal insa ti-as zice sa mergi inainte doar daca ai incredere si te simti impacata. nu trebuie musai sa te iei dupa ce citesti p-aici....eu asa am facut: l-am ales pe dr white dupa diverse vizite la diversi doctori pt ca mi-a inspirat o mare incredere ca imi poate rezolva "problema" (si abia apoi am descoperit grupul asta aici).
daca te hotarasti pt laparo, poti sa ma intrebi orice (am facut in oct). si mai sunt fete aici care au trecut prin laparo cu dansul. hai curaj

raluca, din nou, multa sanatate mamei ma gandeam ca e dr iliescu...de fapt e singurul alt doctor de la medlife pe care il "stiam" . mult spus, cand am facut laparo, colega de salon fusese operata (clasic) de dansul si era f multumita. l-am vazut cand a vizitat-o in salon.
lumimar, multa sanatate si pt mama ta sunt convinsa ca nu e nimic grav, dar mai bine sa scapati de "impertinent"!

qiao, crysyne, ellae, bobo_mica, liza, petty, arabella




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Neata fete dragi si albicioase!
Am fost chemata la apel ,nu v-am abandonat ,citesc zilnic ,numai ca noutati nu am ,am o stare fff proasta de citeva zile ,m-am saturat de asteptarea asta ,urasc steriletul asta care de la 3 luni am ajuns sa il tin 7luni ............ieri am plins toata ziua ,ma gindeam ca mai am putin si implinesc 32 de ani si tot fara bebe sunt .......in fine nu vreau sa va trag si pe voi in butoi...........o sa-mi revin sunt sigura !
LUMI,RALUCA ,multa sanatate va doresc pt mamele voastre ,va imbratisez cu drag !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

angelicanu fi trista ...uite eu pe 14 februarie implinesc 32 ani si sunt tot fara bebe.parca ieri aveam 26 de ani si m-am casatorit si am zis sa ne apucam de treaba...uite-ma astazi aici scriind povestea si nerabdarea mea.bucuria mea in toata povestea asta trista este ca m-am apucat de treaba,pot sa fac asta si o sa o fac pe cand alte fete sunt in aceeasi situatie si nu au nici o posibilitate de a face fiv.indiferent de rezultat eu o sa am multumirea sufleteasca ca a profitat la masxim de sansele avute si nu am ramas indiferenta la infertilitatea mea.parca ma si vad cu burta mare si cu stari de rau(abia astept)... o sa imi decupez bluzitele si rochitele in zona burticii ca sa ma falesc cu frumusetea gravideniei:)..am parcurs jumatate de drum...tot e ceva,nu?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Petty ,da tot binele din aceasta poveste mult prea trista ,este ca mi-am permis financiar ,si inca mai pot merge mai departe ...........daca nu aveam nici bani cred ca eram la nr 9 ,pina acum ..............Eu m-am casatorit in 2003 si din 2004 ma lupt cu mine insumi .........am incercat sa fiu increzatoare ,sa ma scutur de fiecare data dar crede-ma 9 ani ..........nu au fost usori deloc(dar stiti si voi cit de grei sunt ani acestia in care lupti pt a avea o minune in brate ) ,2 sarcini pierdute .......care pierderea acestora mi-a consumat inca 10 ani din viata (momentele alea le consider adevarate drame ale vietii mele).........si lista poate continua ..........dar NU MA LAS ,VOI LUPTA IN CONTINUARE !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Neatza fete albe

Azi sunt foarte suparata aseara am trait niste momente de groaza ,horror,panica etc.toate starile de rau eu le-am avut aseara in metroul groazei...am fost blocata in metrou vreo 2 ore ,si am fost evacuati prin tunel ,fara lumina ,fara sa anunte nimeni nimic ,fara ajutoare......doamne ce sistem avem?fara sa fim anuntati ce se intampla? in ce tara traim doamne?deci fetelor a fost horror...eu am facut un atac de panica de am zis va mor...norocul meu a fost o dr.psiholog la municipal care ma ajutat enorm ,ca altfel nu stiu cum o scoteam la capat...m-am speriat ingrozitor..

Ea a fost ingerul meu pazitor...cineva acolo sus ma iubeste tare mult...

Ieri am fost un pic rea...si nu cred ca am facut bine..offff

Ma iertati ca v-am facut capul mare de dimineata dar simteam nevoia sa povestesc..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Fete d'albe ati fost pe la/ati auzit ceva despre D-na Dr. Nestianu Elena Liliana de la Medicover? (stiu ca a fost si la Filantropia) - scuze ca e off topic


Angelica multa putere in continuare si fii optimista cu gandul acolo sus. Sa stii ca te-am admirat foarte mult in toamna cand ai zis ca aveai dubii asupra deciziei din cauza postului ce urma (cand pana la urma Dr W te-a ajutat cu decizia). Si eu ma gandeam daca am ales bine momentul atunci. Oricum acum aleg sa astept pana in mai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobo_mica spune:

Neata fetelor!!!

Dellya - va fi tare bine, ai incredere, tin pumnii sa scapi de hidrosalpinx cat mai rapid... doctoru va decide in momentul in care va vedea ce este acolo ce va face cu trompele... nici eu n am stiut daca voi ramane cu ele sau fara ele... Ai incredere ca va fi bine! pupici!!!

Liza79 - am citit in urma capitole si ghici ce?? am gasit momentele in care faceai tratament... am trait alaturi de tine emotiile in asteptarea unui Beta mare, m am amuzat la post ul in care ai povestit cum ati izbucnit in plans si tu si sotul tau... am stat cu inima n gat pana ai scris BETA.. asa m am bucurat si am primit o stare de bine... sper din tot sufletul sa te urmez, caci povestile ns seamana destul de mult!!! Pupici la burtik!

Cumintzica
esti simpatica tare!!!

Angelica
- capusorul sus, va veni si vremea noastra... diferenta o face doar timpul... sunt convinsa ca va veni si vremea noastra!!! Ma bucur tare ca situatia finaciara va permite sa luptati... vai de fetele ce se lovesc de asta... Noi de exemplu la calculele noastre am reusi sa facem 2 FIV uri si sper din tot sufletul ca unul din ele sa fie cu rezultate pozitive si un BETA urias, asa cum va doresc si voua la urmatorul si sa fie ultimul... caci nu e delok usor sa treci prin atatea esecuri... tre sa lucrezi mult la bibilica!!! Pupici!!

Petty
esti adorabila!!! Esti nascuta de ziua Indragostitilor!!! Ce frumos trebuie tu sa sarbatoresti!!!

Crystyne
- urata patanie...asta e tara in care noi traim, unde orice e posibil ... bine ca ai trecut cu bine peste!!

Eu va marturisesc ca m am saturat sa visez copiii, de toate marimile...

Fetelor va pupic pe toate si sa va doresc o zi cu soare si frumoasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Crystyne acum am citit postarea ta. Off ...imi pare tare rau. Bine ca fizic esti ok si nu ti s-a intamplat nimic mai rau. Sper sa-ti faci curaj si sa te gandesti ca acesta e doar un eveniment nefericit care nu ti se poate repeta si sa ai curajul in continuare sa te urci in metrou, si sa revina totul la normal - inclusiv in creierasul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri_cri_cri spune:

Salutare doamne dragi!!!
EllaE gand la gand!!!!! ce mai faci?, si eu ma gandeam la voi fete dragi, sper ca sunteti toate bine!!!
pupici si bun venit fetelor noi!!! sper ca sederea voastra aici sa fie cat mai scurta!!!
n-am mai intrat de ceva vreme ca am tot avut activitati si deplasari cu sotul dar promit sa recuperez!!
Eu sunt ok, mai putin 2 episoade de maroneala dintre care ultimul luni care m-a si speriat putin dar s-a nimerit sa fiu in Bucuresti asa ca m-am dus direct la dr A, copchiii sunt bine,eu bine, cauzele maronelii necunoscute(e posibil sa aiba legatura cu pt ca in ambele dati s-a intamplat la 1 zi dupa...dar nu de fiecare data).in concluzie, ca masura de siguranta am stabilit cu sotul ca ne mai vedem la toamna.
despre stim cu siguranta ca unul e baiat (si-a aratat bijuteriile de fiecare data), celalalt e mai pudic/a, ori nu sta cum trebuie, isi pune mana la dansa etc., initial dr A a zis ca e fata, la eco de luni nu s-a mai pronuntat. nu conteaza, important e sa fie amandoi sanatosi.

dellya, in legatura cu laparo si hidrosalpinx, nu e musai sa scoata trompele. daca constata ca sunt pline de aderente pe exterior si prinse de intestine/ovare etc. e mai sigur sa le clipseze decat sa le scoata (in timpul procedeului exista riscul de a atinge/leza din greseala organele din apropiere, exact ceea ce ti-a si spus de ovare). daca le clipseaza, e acelasi lucru, oricum se intrerupe legatura cu uterul(care e de fapt si buba)si asta e scopul, ca lichidul acumulat sa nu mai patrunda in uter. parerea mea este ca nu ai de ce sa-ti faci probleme! esti pe maini bune, sunt sigura ca dr A va lua cea mai potrivita decizie pt tine. si in legatura cu operatia...o nimica toata!!! eu la 3 ore deja mergeam la toaleta singura si le ceream asistentelor de mancare (aveam o foameeee). iar a 2a zi dimineata m-am externat si am plecat inapoi la Cta(nu am condus eu evident).
va fetele! sa aveti o zi frumoasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Buna fetelor

Cri cri iti multumesc, mi-ai zis exact cu cuvintele dr. W, exact aceleasi cuvinte mi le-a spus si el

Cumintzica iti multumesc, am inteles ca pretul e 3850 lei. Imi trebuie ordin de plata si trimitere de la medicul de familie?

Crystyne ieri cand eram in metrou chiar ma gandeam ce ma fac daca se opreste si trebuie sa merg prin tunelul ala???Imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat, sigur si eu intram in panica

Mergi la inceput