FIV cu Dr. Dragos Albu 74

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

lylygry felicitariiii !!! sa va traiasca minunea, sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii ! am facut deja modificarea pe prima pagina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Angi, eu am mai platit monitorizarea - care acum cred ca e 870 lei, anestezia generala la punctie, 400 lei, cazare in rezerva pe parcursul procedurilor de recoltare a ovocitelor si a ET - 400 lei, medicatia din timpul interventiei si supravegherea medicala - 450 lei, vitrificare embrioni si stocare pe 1 an - 1775 lei. In plus fata de astea, daca e nevoie, se mai adauga tratament albumina umana - 270 lei - n-a fost cazul, cultura de blastocist - 700 lei - nici de-asta n-am facut, ca am avut transfer de ziua a 2-a.


ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Fetelor,eu sunt fericita tare,tare...
Nodulul "impertinent" care ne-a dat emotii s-a dovedit a nu fii periculos
Va puuup si va tin pumnii!

Ps: scuze pr off -topic!

Mami de Irinuca
Multumesc Doamne!

Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Slava Domnului Lumi,Lylygry
fetele albe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns London2012 spune:

Fete dragi,
Nici eu nu am mai scris de ceva timp dar citesc zilnic noutatile!
Bine ati venit, fetele mai noi si sedere cat mai scurta! Aveti incredere in doctorasul nostru alb :)!
Despre noi... nu imi vine sa cred ca deja sunt in 5 luni jumate. Parca ieri plangeam siroaie ca sangeram cu 1 zi inainte de beta! Gemenii sunt bine, verdictul final: fetita si baiat. Sunt f activi, se joaca in burtica mea. Eu sunt bine dar trebuie sa o iau mai usor, sunt o persoana f activa dar acum e momentul sa ma linistesc. M-a linistit oricum dnul doctor cu 2 sapt de medical :).
Va pup si tin pumnii stransi pt fiecare! Astept sa citesc numai vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

Fete d'albe si eu ca si Lumi sunt foarte fericita, a fost doar un chist vechi care s-a marit foarte mult (au facut examenul histopatologic chiar in timpul operatiei), au scos tot, mami s-a trezit, a auzit vestea cea buna, a vorbit cu una bucata sot minunat si acum doarme.
Traiasca ML!
Va pup si astept numai vesti bune!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

wow ! numai vesti bune !!! ce ma bucur !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Asa mai fetelor, mai bagati si vesti bune .

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobo_mica spune:



Buna fetelor!! Ma bucur tare pentru voi!!! Sa o tineti tot asa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:


Buna fetelor, eu nu am o veste buna, azi m-a sunat asistenta domnului dr. si mi-a zis ca nu poate sa ma opereze luna asta ca domnul dr pleaca la un congres exact in ziua aia. In a cata zi se face laparoscopia? medicul de aici care m-a operat prima data laparoscop mi-a zis ca oricand, doar sa nu fiu la menstruatie

Mergi la inceput