Piersicute de iulie august (25)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Buna dimi.
Ada mersi de cafeluta
Lorena mersi de capucino.
EU va dau un ceai de caramel cu lamaie.si Paine graham prajita cu unt si gem de portocale(acum l am descoperit)
Balanta stai linistita ca nu ne deprimi tu deloc.spune ne orice ca doar de aia suntem aici.eu nu I am dat fasole,conopida ptr ca I am dat o data brocoli si a besit toata noaptea.
De la telina nu a avut nimic.a fost ok
Muraturica concediu zici.ce bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Vera hai ca pana am scris EU ai dat tu ceaiul.numa bine...mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Hello! Raspund rpd din ce imi amintesc :
Ficus - mare grija k este otravitor, la fel k si alte cateva plante de apt (craciunita, chestia aia cu frunze mari alb cu verde deschis, leandrul etc).
Jucarii - a mea inca se joaca bucuroasa cu jucariile ei, oricum nici nu i le-am datpe toate inca, plus fascinatie pt un castronel, telecomenzi, telefoane, perne, fermoare, etichete, la olglinda e fun maxim, o cutie de cafea goala, pisica :)
Depresii, boli & co - cred k fiec dintre noi are mom in care clacheaza, fie.din cauza oboselii, solicitarii, monotoniei, diverselor probleme, daaar cred k e f imp sa ne aducem aminte k tb sa fim tari si sanatoase fizic+mental pt a ne putea creste piersicutele :) nu cred k faptul k vreina din noi povesteste despre probl de sanatate ale copiilor sau probl de fam ne baga in depresie pe celelalte, ci parerea mea e k ar treb sa ne.remonteze sa apreciem mao mult.ce avem, k ave copiii sanatosi, k noi suntem sanatoase etc. Asa k Balanta suntem aici in cont sa aacultam evolutia lui Eric :)
Ioana - n-a fost sa.fie, clar scortoshenia a fost un semn :) next will be.better!
Sanatate piersicutelor bolnavioare k vad k iar a imceput sa ploua cu muci si multe grade in termometre pe.aici :(
Carmen - io-s ok cu ora 3, stabilim o zi si nevedem unde vreti, la mine, la Vera, in alta parte...imp e sa ne vdm :)
Fleur, balanta - abia astept sa veniti sa ne cunoastem :)) aaa, si Delia la.fel :)
Nu mai stiu ce aveam de raspuns...
Trimit si revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

balanta suntem ok;
depreimarea asta e de la frig/lipsa soare si hormoni...
so, tu spune aici sau pe fb unde e mai prive dc ai ceva de spus si te juta sa te eliberezi
si ramane valabila oferta cu sau fara bb atat pt tine cat si pt fleu dc veniti!

la noi cel putin odata pe luna raman nasii (care au si ei 2 copii de 1 si 4 ani ) la noi peste noapte asa ca deja e simplu sa facem aranjamente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Buuunnnn...felicitari pt noile achizitii tuturor piersicutelor si mai ales pt primele.cuvinte :)
Legat de evolutia fiecarui copil - clar fiecare are ritmul lui, unul e fun activ fizica, altul e pe.socializare, altul pe psihic...

S-a trezit...revin mai trz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

dc e vb de intalneala zice ti din timp ca nu vreau sa va mai "sar" tura asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

hop si eu sunt in preajma, am revenit de la sat, am muuult de recuperat cu cititul

Am facut si noi 6 luni, avem 6900 kg, papam morcov, patrunjel si pastarnac.

Astazi am fost sa desfundam canalul lacrimal, a decurs totul ffff repede, fara anestezie, a plans f putin, la scos sange pt analize a plans muuult mai mult, asta asa ca sa fac o comparatie.

ma pun sa citesc pana ma lasa piticotul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Ca Mila bine ai revenit.ce bine ca ATI rezolvat si problemuta si nici nh a fost asa de greu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Salut fetelor. De acord 100% cu voi ca totul se intampla cu un sens :). Nu sunt foarte dezamagita ca oricum imi era un picutz cam groaza sa plec acolo cu pitik. Dar am aflat ca sunt a 3-a persoana trimisa de head hunterul australian care patzeste la fel. Cica aia e scortzoasa cu toti. Cum o trai asa, nu stiu...

VA pup si revin ca ma bag la masaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

CA_MILA bine ca ai rezolvat pb cu ochisorul! ca o tot trageati de mult cu el...

BALANTA eu i am dat telina si e OK. dintre legume pana acum: morcov, patrunjel, pastarnac, telina. dintre fructe: mar copt bineee. dintre cereale: orez si porumb.
practic ii dau la ora 9,30 un pic de mar sau 1 masura de cereale cu lapte si apoi binenteles lapte;
iar la ora pranzului (12,30-12,45): piureul de legume cu un pic de lp si 1 pic de ulei de masline (mananca cam 2-3 linguri mari, sa zic 30-50 ml) si apoi lapte.
in rest lapte, suge si ii mai dau ca si completare seara un biberon de lp.

ca si patile eu iau Magneziu (Magne-B6) si Omega-3 Ulei de Peste.

mai astept vreo saptamana si ii introduc carnita. am luat borcanele cu carne BIO (cate un borcanel cu pui, curcan si vita) de la HIP. voi incepe sa adaug cate 1 lingurita in piureul de legume.

a invatat sa "mestece" si sa inghita. nu mai impinge mancarica afara cu limba.

Mergi la inceput