Piersicute de iulie august (25)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Salutare dragelor,

Azi am fost super harnicuta! Deh, ma laud si eu! A dormit pitica in patut (si nu pe mine ca de obicei), 45minute, a supt putin si a mai dormit o ora, asa ca am facut si eu ceva treaba prin casa. Am sters praful la ea in camera, am spalat pe jos, am schimbat asternuturile de pe paturi si am bagat si 2 masini la spalat cu lenjerii de pat si prosoape.
Si acu' de bine ce terminasem vine sotu' si zice ca maine e sarbatoare (a auzit si el la serviciu, dar nu ma intrebati ce sarbatoare, ca nu le am cu astea) si sa spalam de azi. Asa ca mai am 3 masini de spalat Una e in lucru acum...

Am fost si pe-afara, dar putin, ca daca a dormit pitica de la 2 la 4, pana a mancat, ne-am imbracat, s-a facut 4.30 si am stat doar 15 min ca batea vantul si o deranja si a inceput sa planga. Am apucat sa platesc cablul si am venit inapoi acasa. A mai tras un somn de o ora de la 5.30 la 6.30. Acu' sta in pat langa sot si roade de zor la o jucarie.

De gatit am facut acu 2 zile un pui thai cu orez din care mai avem si in seara asta si 3 salamuri de biscuiti, din care mai e doar 1

In rest, Maya imi ocupa toata ziua. Citesc, dar mai greu sa scriu, ca eu scriam cand ii dadeam sa suga, si acum daca suge 2 minute si apoi da capul pe spate si face nazuri si trebuie sa o plimb ca sa manance, n-am cum sa mai si scriu. Apoi vrea fata intretinuta mereu, sa vorbesc cu ea, sa o pupacesc, sa o plimb prin casa...avem activitate toata ziua, nu ne plictisim noi doua

Sanatate piersicutelor bolnavioare!

N-am apucat sa mai citesc nimic azi, dar recuperez la noapte

Ma duc sa incalzesc mancarea si sa scot rufele ca sa incarc urmatoarea masina.

Pup toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilenutza

Ola

Pr cojite eu am dat cu diprosalic de 2 ori si gata, nu mai are

Ile , mami de V , A si I ,






ce e aia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Sanatate bebeilor bolnaviori!

Am pus pe picasa un filmulet de 5-6 secunde cu V (si o poza mai veche cu el, ca nu ma lasa sa dau OK la upload pana nu aveam si o poza, aparent!).

E acelasi cu ce-am pus pe fb, dar am zis ca e only fair sa pun pt toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fetele va salutam si noi. Zizou imi pare rau ptr. Bolnavioara. Nici nu sti ce mai bantuie prin aerul asta. sanatate multa tuturor piersicutelor. iiuli , poate daca mergi la biserica o sa te linistesti. Sau cum ai zis tu la psiholog. mihaita te simte pe tine ca esti stresata. Eu, rapprtez un sot care abia a asteptat sa vin eu de la serv. si sa plece el. Vrea sa-si ia revamsa ptr. Ziua de azi. Pupam Ericutu mancacios.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Hai , ca o iau si eu razna. Azi se stramba Nectarel cumva si m-am gandit ca poate are ceva. Ma gandesc ca la amniocenteza iesea daca avea ceva. Dar si asta e numai pentru anumite chestii. Nu ma luati in calcul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Buna seara,

Azi am lasat copilul cu tata care s-a descurcat exemplar, a scos copilul afara, papa, nanel. Cu un pic de ajutor de la bunicul la imbracat si dezbracat copilul, dar s-a descurcat. Iar eu fetelor am bananait prin Unirea si prin Afi. M-a mancat in buzunar rau de tot, dar nu mai conteaza. Am luat rochite de la Anne Bebe si pt finuta si pt Onuta, am luat si trusoul de botez tot de la ei.

Ali, totul e cu caramel?

Fetelor, bine ca mi-ati zis de ficus!

Ioana, sa-ti fie de bine masajul. Lasa ca le aranjeaza Dumnezeu pe toate!

Balanta, nu fi copil! Vrem sa ne povestesti de Eric si speram sa se rezolve lucrurile cat mai bine pt el.

Muraturica, concediu placut! O luati si pe Aurora cu voi?

Roxy, Carmen, Vera daca o puneti de-o intalneala, anuntati-ma si pe mine, cu toate ca nu promit nimic, dar cine stie.,..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Lorena , sa-ti fie de bine shopingareala !
Oli , maine este Intampinarea Domnului , intr-adevar este cu cruce rosie .
Ada , tu esti chiar super simpatica ! Ma amuz la maxim
Am facut ciocolata de la Ina , fffff buna . Incercati cu incredere

Andrei doarme si eu bantui aiurea , in loc sa dorm , ca acum se face 2 si se trezeste

Noapte buna !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Multumesc de raspunsuri pentru cruste. Din ce am citit nu sunt periculoase si nu creeaza discomfort.
Zizou, multa sanatate Emmei.
Ada, nu are baiatul nimic. Potoleste-te ca toti se stramba.
Laura, la somn cu tine daca tot ai ocazia.
Lore, doar noi plecam in concediu. Aurora ramane cu soacra si serile va fi si mama aici.
M-ati dat gata cu sarbatoarea de maine. Habar nu aveam de ea si aveam programata o gramada da treaba. Of.....
Va pup si ma retrag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

michele, iti dau linkuri pt retete:
http://www.teoskitchen.ro/2012/10/tarta-cu-crema-de-branza-si-ceapa.html
http://italianfood.about.com/od/creamyrisotti/r/blr0468.htm
iar la cotlet de porc am facut o marinata din: ulei de masline + sos de soia+ o caciula de usturoi pisat+JUMA DE PAHAR DE VIN ROSU DEMISEC+ cimbru+miere si am lasat cotletele in ea vreo 3 ore si dupa aia am varsat totul in tava si am bagat la cuptor o ora
au iesit ff bune

Lore, stii ce am constatat eu? ca intre embrionii nostri erau fix 4 zile diferenta, nu stiu daca iti mai amintesti, si acum vad ca si intre fete sunt fix 4 zile diferenta ...ce chestie..

Balanta - zi-mi daca nu gasesti safe feeder ca iti iau eu.

Am vrut sa va zic ca am luat aparat de facut papa la aburi -ca sa ii fac fetei legume in aburi si am constatat ca sunt geniale la gust facute asa!
apropos de fetele care cumpara legume bio - de unde stiti ca sunt bio?
adica au ceva certificat sau...?
Eu deocamdata nu am nevoie ca am de la bunica din gradina si la primavara imi pun si eu in gradina daca om mai fi páci dar daca se termina proviziile ma intereseaza sa stiu surse reliable.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Balanta: M-ai intrebat cum a racit Grace, raspunsul e ca habar nu am, eu nu merg niciodata cu ea la mall sau hypermarket pt simplul motiv ca am cu cine sa o las si mi se pare aiurea daca as lua-o asa , de placere in aglomeratii de-astea. Iese doar in parc la plimbare, nu are contact cu alti copii. Singura posibilitate e ca a luat-o cand am fost la vaccin sau ca am adus unul din noi virusul ( e virala treaba clar) dar la noi nu s-a manifestat.

Muraturica: la psiholog e 100 lei ora, nu stiu cate sedinte voi face, depinde cum voi simti eu ca evoluez, in general se fac minim 10.

La noi aseara a luat-o spre rau viroza, a ajuns si infundata pe nas de unde nu avea muci deloc alaltaieri, azi insa vad ca nu a mai tusit asa pe seara. am fost azi la control si nu a vrut sa ii dea antibiotic inca, insa ne-a dat Prednison pt 3 zile, abia daca nici asta nu decongenstioneaza deloc o sa ii dea antibiotic. Mergem inainte si cu aerosoli cu adrenalina si Flixodite si aspiram mucisorii... Doamne ajuta sa scapam ca ma asteapta o saptamana grea, avem multe comenzi si nu vreau sa iasa altfel decat impecabil tot. Iar am pretentii prea mari de la mine ...

Mergi la inceput