Piersicute de iulie august (25)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

IIuli, daca nu ti-ai schimbat parfumul/gelul de dus/samponul, deci mirosul, probabil e de la starea ta.
Cred ca cel mai important la depresia post partum e sa stim cand sa spunem stop si sa cerem ajutor.
Cred ca Angelman e sindromul acela, am auzit si eu pe cineva. E greu cand se intampla in jurul tau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ina, n-avem cora la tm
fleur, asa e, radacinoase sunt tot timpul anului, dar nu am gasit bio.
merci pt raspuns.
iuli, am inteles ca n-are legatura cu mine
si la mine marc a inceput sa manance f f prost pireurile, fie ca-s de fructe, fie ca-s de legume. insa eu ii tin lingurita in gura pana inghite. stiu, nu e prea ok ca fac asa. insa sotul meu este extrem de mofruros la mancare si am inteles ca e asa inca de la diversificare. mama lui l-a lasat sa manance doar ce vrea si asta s-a perpetuat.
si acuma mai suport consecintele pt selectivitatea lui excesiva la mancare, asa ca am zis nu, copiii mei nu vor fi asa.
plus ca are o perioada in care tipa. dar tipa la modul ca ne tiuie urechile. nu stiu ce sa fac cu tipatul asta al lui, imi vine sa il duc la neuro-psihiatru.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Ali, depinde de banca. BRD-ul verifica de ex. in rest cica depinde de banca. L-am intrebat pe varul meu care a fost in sistem :)

eu sunt la cratita ca avem musafitri:
risotto cu gorgonzola si cu friptura de porc cu sos de vin


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Si ceva sa va inveseleasca:

Intr-o zi sotul vine de la serviciu si nu poate baga masina in garaj deoarece pe aleea spre garaj erau trantite bicicletele copiilor. Da sa bage bicicletele în garaj si gaseste jeep-ul sotiei deschis si cainele plin de noroi intins pe bancheta din spate.
Nedumerit, intrs an curtea interioara unde vede copiii intr-o balta de noroi, piscina si ea murdara, copiii se stropeau cu furtunul. Ingrijorat, intra in bucatarie nu fara a observa ca geamul de la usa era plin cu palmute de ciocolata, clanta imbracata in felii de sunca si gaura cheii infundata cu un carnat. In bucatarie curgea apa, frigiderul era deschis si continutul lui varsat pe podea, farfurii si pahare murdare peste tot. Pe masa o balt#259; de suc , mustele roiau pe masa. Pe jos nu se putea calca altfel, decat pe mancarea catelului sau in continutul borcanelor de muraturi.
Panicat si alb la fata, incepe sa isi caute sotia prin toata casa. Era un vacarm de nedescris - televizorul si computerul erau date la maximum. Intra in baie unde prosoapele pluteau pe podea într-o balta de apa si sulurile de hartie igienica erau derulate prin cuier, prin cada si pe manerul de la usa.
In sfarsit isi gaseste sotia in ultimul dormitor relaxata cu o masca pe fata, bigudiuri în par. Citea o revista si asculta muzica cu castile pe urechi. Cu un ultim efort, o intreaba ce s-a întamplat. Ea ii raspunde:
- Iti aduci aminte cand te intorceai acasa si ma intrebai ce am facut toat#259; ziua? Ei bine… azi n-am f#259;cut nimic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

ioana.. mm.. unde sunt niste retete? a, si de la tarta cu ceapa as vrea reteta

Noi suntem iar cu muci de 2 zile, adormit greu, mancat putin.
Azi am avut in plan sa incepem si noi diversificarea asa ca am servit o lingurita de zeama de supa de patrunjel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Zizou, f tare . Pupici Emmei, sa-i treaca raceala.
Si eu am racit ultima oara fara sa stiu de la ce...si a luat si bebe inevitabil. noroc ca n-a fost grav, doar muuuuuci.

Ghiciti ce a incercat azi Eric si i-a placut: grapefruit! Din ala roz si dulce. I-am picurat suc in gurita, a zambit cu incantare, apoi i-am dat in safe feeder. Bun!

Iiuli, si tu cu depresia, of. Nu i-o lua in nume de rau lui bb, se mai plictisesc si ei toata ziua cu mami nas in nas . Si al meu e un dulce cand vine ta-su, cu mine o mie si una de fitze.

Ma duc sa incerc sa-l adorm pe insomniacul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ola

Pr cojite eu am dat cu diprosalic de 2 ori si gata, nu mai are

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna fetelor ,

Balanta ,subscriu la ce au spus fetele . Pe mine ma ia groaza ce vad la TV .

Zizou , vezi sa nu fie si la voi Roseola Infantum si sa bagi antibiotic aiurea . Mai sunt mamici care sunt in aceeasi situatie . Distractie placuta la botez ! cat se poate
Stiu cum este sa aibe febra mare . Roseola asta bantuie prin aer .

Ina , l-am trimis pe sot la Mega , casa fac ciocolata

Ada , este de vis Nectar , foarte frumos !!!!

Iuli si al meu este relaxat la altii si nervos la mine
Fleur , ma bucur ca Ericutu este papacios la fructe . Noi acum papam ft bine si legumele

Va pup ! A venit sotul cu " ciocolata "



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Mersi fetele de sfaturi si informatii.deocamdata si daca as vrea sa ma grabesc nu as putea.ptr ca acum nu ne ar da nimeni oricum mai ales asa mare ptr casa.eventual dupa CE implineste un an la locul de munca si primeste dreptul definitiv.si cand voi putea sa merg si EU la munca sa vada ca avem venitul mai mare.vroiam doar sa vad daca as putea macar sa visez ca va fi posibil sa ne luam in Viitor o casuta.sau daca nu era posibil atunci sa incerc din timp sa imi rezolv Banca din ro.nu stiu cat dureaza sa te scoata de la rau platnici.si cum se calculeaza.din mom in care ajungi la zi cu ratele sau cand ai achitat tot creditul.si mai ales ca sunt la recuperatori.

Si nici nu stiti ce bucuroasa sunt ca sotul meu a inceput sa se gandeasca la asta si sa gandeasca si el mai pozitiv.el intotdeauna era stresat ca daca nu merge aia sau aialalta.niciodata nu avea o siguranta...daca il intrebam daca mergem in concediu undev tot timpul zicea sa vedem atunci cum o fi ca daca nu o sa avem bani ...etc.acum il vad mai sigur si daca a inceput sa se gandeasca chiar si la casa e un lucru tare maree...
Imi pare rau sa vad ca sunt asa multe piersicute bolnavioare.le trimit cate un gand bun la toate sa se faca bine.
Ina deci neaparat trebuie sa imi trimiti si mie o portie de praji.mascarponele si fructele de padure sunt preferatele mele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Laura antibioticul ni l-a dat just in case. A zis sa nu ii dau antibiotic decat daca febra creste iar si are dificultati de inghitire.
Pana acum e ok. A mai facut febra 39 dar i-am dat nurofen si a scazut a si dormit vreo doua ore.
Acum i-am pus si un supozitor cu paracetamol ca se tot lovea si se tot freca la ochi. Si am banuit ca o doare capul.
In gat nu pare sa o doara ca face niste vocalize de m-a luat pe mine durerea de cap!

Mergi la inceput