Homeland cu miros de tocanita de cartofi

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Uitam cafeaua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Multumesc inca o data.

carmen, mersi de cafea.

nelia, sa ai o zi frumoasa.

bird, cea mare a mea e cu un an mai mica decat a ta. Teoretic stiu ce sa iti raspund, cred ca as gandi ca tine. Adica m-as simti mai safe stiind-o cu un baiat mai apropiat de varsta ei. Practic inca nu m-am lovit de nici una din probleme, se pare ca ma mosteneste...eu am avut primul iubit la 18 ani jumate, care mi-a devenit sot mai apoi. Din fericire nu e actualul.

Fug la scoala, azi am curs si e mai relaxant, pot sa las mintea sa zboare...apoi plec mai repede in orasul port sa ma intalnesc cu o romanca cu care ne povestim pe net de vreo 4-5 ani. A venit si momentul sa ne vedem la o cafea, s-a mutat in Suedia cam de un an si de cateva luni in orasul acela. Cum eu mai am doar 3 saptamani!!!! de naveta, trebuie sa ne grabim cu intalnirea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

Bafta mare Mihaela, 3 saptamani vor trece foarte repede.

Cu fata nu stiu ce sa spun, pe de o parte doctorasul e mai responsabil, e baiat de treaba, muncitor, competent, foarte politicos. Sotul meu (in practicalitatea lui ) crede ca e mai in siguranta fata cu asta care stie de protectie pentru sex, care nu mai are gargauni ca unul de 17 ani, care stie ce este responsabilitatea. Fiica-mea fiind foarte matura intodeauna s-a plans de colegii ei ca sunt imaturi, evident ca asta e in alta categorie. Offf...e greu!!! Pana una alta nu s-au intalnit, doar comunica prin mesaje si vorbesc pe FB.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Bird, cum e vremea acum in Australia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

Soare si cald. Nu mai ploua decat la sfarsituul sapptamanii viitoare. Asta in zona unde locuiesc eu, Australia e mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Si aici e soare insa nu asa de cald - numai 17 grade - cam cate grade sunt la voi? E de plaja?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

Absolut. Azi au fost 28 de grade, asta este in general temperatura obisnuita vara. Apa din ocean este calda, de obicei 25-26 de grade vara si in jur de 18 grade iarna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

...frumos...Intotdeauna am fost atrasa de Australia. Sper sa pot ajunge acolo desi ma inspaimanta durata zborului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

bird, asa e, daca e sa o iei pe partea asta, e mai in siguranta langa tipul asta. Oricum ai lua-o 100% nu ai liniste nicicum. Din cata imi aduc aminte ca te-am mai citit pe aici, parca si tu cu sotul v-ati cunoscut cand erati tineri de tot...poate poti face o paralela.

Mirela, nu te plange, voi aveti temperaturi de vara nordica, noi la 17 grade, vara! facem baie in mare sau in piscina. Ziua urmatoatre pot fi numai 14 grade si sa ploua...in plina vara. Totul e sa stii sa profiti de ceea ce ai.

Fug imediat la autobuz, apoi seara am vaporul spre casa. Nimic nu e mai frumos ca ziua de vineri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

17... 28 de grade? Plaja?? Aici sint... nici nu mai conteaza cite sint, am iesit afara sa strig motanul mic (pe care tot eu l-am dat afara pe la 6 ca alerga ca nebunu' prin casa, am zis ca poate se racoreste si-i trece) si mi-a ramas limba lipita de cerul gurii... Iar e ger, nici nu ma uit, par asa, vreo -24 cu indulgenta.

Bird, felicitari fetei mari pentru carnet! Cu doctorul (ochi albastri, surfer, bine facut, bronzat... vezi ce am retinut eu din ce ai scris, nu?) nu stiu ce sa-ti spun, caci noi nu am ajuns acolo. Insa eu stiu ca in afara sa discuti cu ea si sa aduci vorba discret punind-o in garda cu tot ce o mama poate pune o fiica, ceea ce cred ca ai si facut-o deja pina acum... nu stiu daca poti face ceva. Eu spun sa o lasi pe ea sa decida, faptul ca vorbesc pe FB, fiind cautata de el, nu inseamna ca ii va si sar in brate... Eu nu cred ca e bine sa se sara prea mult peste ani, mai les acum, unde e fata ta. Diferenta de ani intre ei e in regula, dar poate asa, macar de la un 19 sau 20 in sus...

ecsz, vorba Adelei, mi-a placut! - Of, de cite ori dau peste o domnisoara ca a ta, Bird, fac mereu calculul in minte 11 ani si 7 luni plus cit fac 16, 17, 18... cit are domnisoara despre care aflu... si mai respir un pic linistata. Si Agata ii vede imaturi pe toti baietii de virsta ei si chir si cei mai mari, cica nu are ce discuta, dom'le cu ei, insa cind da peste un frate mai mare sau un baiat din anturaj mai mare... devine brusc interesata de discutii. Bine, ca pe aici inca nu are cum sa intilneasca surferi cu ochi albastri, dar patinatori, hockey-isti si piloti de formula 1 sint destui!

Mergi la inceput