Homeland cu miros de tocanita de cartofi

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Neata

Ce-ati patit? Cine v-a necajit??
Eu de ieri dupamasa m-am aranjat cu una bucata indigestie crunta. Habar nu am de la ce, ca toti am mancat la fel, numai eu ma manifest asa.
Asa ca azi incerc sa ma repar cumva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Ma supara Alex ca e bolnavioara. Azi merg cu ea la dr, iar, si de data asta nu scapa fara analize de sange. Deja am intrat in panica. Asa ca, ieri duminica, am gatit, spalat 3masini de rufe, am calcat, etc. Ca sa am azi zi "libera" sa ma razboiesc cu dr.
Sefu' meu e vesel azi, eu sunt aia cu morcovu'n dos.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Neazta! Si io la cafea...

dana_vio, sanatate lui Alex, e tare tare dulce.

Carmen, ti-ai mai revenit?

Azi am zi plina, nu stiu daca mai apuc sa intru. Va doresc ca a voastra sa fie buna de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

neata si dau un ceai cald...

a nins acasa in draci, 10 cm si inca o sa mai ninga pana la 30. E vreun fulg la Toronto? NOPE!!!!!

ah, vreau clatite... si vreau sa slabesc....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Dupa o zi de ceai de menta si paine prajita mi-am mai revenit.
Multa sanatate pentru Alex.

Cu slabitul... hmmmm... zi si mie daca gasesti vreo metoda eficienta si nu foarte chinuitoare...

Ma duc sa imi mai pun o cana de ceai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmencat

Dupa o zi de ceai de menta si paine prajita mi-am mai revenit.
Multa sanatate pentru Alex.

Cu slabitul... hmmmm... zi si mie daca gasesti vreo metoda eficienta si nu foarte chinuitoare...

Ma duc sa imi mai pun o cana de ceai.

Cand viata iti ofera un vis care iti intrece de departe orice asteptari, nu e de bun-simt sa jelesti atunci cand se sfarseste.


io am dietat cred toate dietele dp net, cea descrisa de Bird este cea-mai-cea daca esti carnivora, cel putin eu tremur si ajung sa lesin daca mananc juma` frunza de salata o data la 12 ore
am bifat ziua 1 si 17 ore fara nimic dulce; azi am baut si eu creai verde cu ceai de menta


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:


eu o sa imi revin cand vine primavera, ca ies la alergat...

Citat:
citat din mesajul lui carmencat

Dupa o zi de ceai de menta si paine prajita mi-am mai revenit.
Multa sanatate pentru Alex.

Cu slabitul... hmmmm... zi si mie daca gasesti vreo metoda eficienta si nu foarte chinuitoare...

Ma duc sa imi mai pun o cana de ceai.

Cand viata iti ofera un vis care iti intrece de departe orice asteptari, nu e de bun-simt sa jelesti atunci cand se sfarseste.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

ah Daria, ceaiul verde plus menta e criminal!
eu nu pot tine dieta lui Bird, pentru ca pielea mea ar fi si mai grasa, plina de cosuri, plus as fi obosita lesinata... Am incercat-o, aceeasi dieta tinea Happy in To, si la ea a dat rezultate fenomenale.
Eu am nevoie de carbsi, la minim, pentru ca altfel e dezastru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Carmen, eu am slabit reducand portiile de mancare. Am primit un site de la fetele americance, ti-l dau si tie daca vrei, unde imi calculam la inceput caloriile pe portiile de mancare. Eu ziceam ca nu mananc mult si cand am calculat, a iesit cu vreo 1000 de calorii pe zi in plus .

Apoi am facut in paralel si miscare, nu multa, cat sa simt ca nu mai gafai cand urc scarile in casa . Am slabit incet dar sigur, un kg pe luna, 8 kg in 8 luni. Acuma e adevarat ca am si metabolismul bun, e posibil sa nu mearga la oricine. Dar la sotul meu a mers si la el, aceeasi metoda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

da, eu sunt din aia ca daca nu mananc proteine si carohidrati, lesin pe strada...dietele nu sunt pentru mine.

Mergi la inceput