Homeland cu miros de tocanita de cartofi

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

neata, fetele mele dragi!

da, am zis neata ca ieri cand am ajuns acasa m-am intins pe canapea, sa dorm putin. si-am dormit. putin. adica de la 6 la 10 seara

prin urmare azi dimineata la 5 imi puneam "Portocala mecanica"

am adormit candva dupa 7 jumate, poate chiar 8.

acum cred ca vreau cafea.

n-am mancat doar zacusca la hotelul meu, ci si altceva care-mi place mult, si anume dovlecei pane. ce-i drept, imi plac mai mult vinetele pane, da' cum pe alea ar trebui sa le fac eu, is buni si dovleceii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

acum cand zici de dovlecei pane - si mie imi plac mai mult vinetele pane - nush de ce io fac din astea doar vara mai nou ... cand al meu era mititel faceam mai tot timpu' in loc de chips

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


'neata buna!

daca'i simbata e de gospodarie, si nu-mi place deloc; nu mai zic ca din 2003 n-am mai avut placerea unei ierni ca asta.
am dormit, ca niciodata de ieri dupa masa de la vreo cinci, cu o pauza de film, pina azi-dimineata.

aseara am vazut 007, primul din serie care m-a plictisit un pic, am atipit spre sfirsit. ori eu imbatrinesc, ori agentul, ceva se intimpla

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Citat:
citat din mesajul lui bird70

Am mai povestit pe undeva, dar mai zic o data pe scurt. E un regim bazat pe proteine cu foarte-foarte putini (tinta e deloc) carbohidrati. Carbohidratii dau dependenta si daca nu ii mananci nu ii mai poftesti, ceea ce face totul mult mai usor. Plus ca fara carbohidrati nu mai ai puseuri de insulina.

In principiu poti manca proteine (carne, oua, etc) si vegetale cate vrei. Fara cartofi, orez si paste, paine si orice alt produs de panificatie. Se recomanda sa mananci de 6 ori pe zi ca sa stimulezi metabolismul, dar eu nu pot manca atat. Ideea e sa incerci sa nu consumi mai mult de 10g de carbohidrati pe zi si asta e foarte putin pentru ca legumele au carbs.



Imi cer scuze ca intru asa, dar Bird, cand ai scris asta e cumva un fel de Atkins simplu, ala in care ai voie doar castravete sau varza murata ca legume, in rest carne, oo, branzeturi sarate ?
Merci daca ma citesti si ma luminezi


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Adela, cum faci tu varza murata la cuptor cu revbensspjäll?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

varza murata am calit-o pe spis :) doar revbensspjällu' l-am pus la cuptor si pe ele impreuna pe farfurie :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Mersi! Asta am in meniu maine, dar si cu ceva afumatura.

Va pun o poza cu ce planta ne-am luat azi...cea mica voia un "pet" ;).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Mihaela...:)

Va pup fetelor, eu am descoperit o planta azi care m-a fermecat: fenel.
Stiti cum se spune acestei plante in limba romana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

mirela: fenicul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

mersi mihaela.

Mergi la inceput