Colectia de toamna-iarna 2005 (43)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Miri, cam exagerat hei-rup-ul doamnei. Nu mai stresa copilul cu estetica scrisului, dupa clasa a IV-a isi pierde importanta atata timp cat e citibil. Si mai important e sa fie corect.

Aici e iar un avantaj al cititului de cat mai devreme si cat mai mult: invata, fara sa-si dea seama, forma corecta a cuvintelor. Vazand-o de multe ori.

Corap, da si tu o parere privind perioada taberei.

Daca ne hotaram la septembrie sa ne gandim si la un loc unde sa avem ce face si daca ploua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

Oricand se hotaraste e bine. Nu fac mofturi. Sunt la mall. Am vazut tinkerbell a treia oara. L.am vazut si ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:



Maria, s-a reparat Ana?

Ce parere ai de tabara la inceputul lui septembrie?

Noki, asteptam si parerea ta cand apuci!

Pana acum participante in ordine alfabetica:
Anda77
Corap
Lavi02
Noki_lara
Miri_b

Pana acum perioada agreata este inceputul lui septembrie, de joi pana duminica, asta ar fi de joi 5 pana duminica 8?

Trebuie sa ne gandim la un loc care sa se preteze si pentru vreme frumoasa dar si pentru ploaie. Piscina exterioara nu ne mai " incalzeste" ca sa zic asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

hello! multumim frumos, suntem bine, ne-am reluat pozitiile zilnice.

Corap, te invidiez! e serie noua cu tinker bell? prin toamna (nov??) incercasem si noi sa-l prindem, dar in Cj si Bv nu mai rula. Sau era Degetica??

Tabara am vrea. Cum spuneam, n-am idee ce vom face in concediu. Dar din 9 sept nu cumva incepe scoala? N-as miza pe fix ultimul weekend al vacantei mari - sunt sigura ca o sa avem o gramada de lucruri de organizat atunci .

Altfel, as propune sa pastram ultima propunere agreeata - Brasov. Se preteaza si la vreme rea. Sau ceva prin jur - sunt destul de multi copiii incat sa nu se plictiseasca, doar pensiunea sa reziste .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Scoala va incepe pe 15. Nici eu nu as merge in ultimul we inainte de inceperea scolii.

Ce fain ar fi sa veniti si voi!

unde ati agreat voi la Brasov? Pe FB? Daca ati mutat discutiile acolo fiti bune si anuntati-ma si pe mine ce ati hotarat, please!

Eu sincer as prefera ceva mai rural :), mai in mijlocul naturii dar intr-adevar daca ploua intr-un oras gasesti mai usor ceva de facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Lavi, pai eu intrebam in ideea ca poate la un moment dat vei avea cu cine sa lasi fetele, sa vii doar tu cu V. Nu acum, ca Ami e prea micuta. Si daca V e doritor si de vizite extra-serviciu, invitatia noastra ramane deschisa. Saptamana asta suntem in mini-santier (zugravim living-ul), dar sa stie pe viitor.

Nu mai reusesc sa intru in contul comun, cica nu recunoaste computerul Poate ma lasa de acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

nu, despre tabara curenta nu s-a suflat o vb pe FB. poate chiar ar trebui anuntat si acolo, multa lume nu mai intra pe forum.
cu Brasovul: sper ca nu ma insel, dar la ultimele discutii de tabara - cea din vacanta din nov - parca el era candidatul la intalnire.

acum propuneti si voi, nu e musai acolo. puteti veni si in Sibiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Da, maaaai, uitasem, hoasca batrana cu dintii de lana ce sunt!
Uitasem complet de propunerea de tabara din noiembrie.

sunt cam prinsa ce e dpt: olimpiada Slviei care am afkat ca e sambata asta si nu e pregatita cum trebuie. Asta este. A avut ieri un conflict cu o colega si diriginta. Eu arbitru, samd. Nu mai zic de Nati si de Ami.

Dupa ce ca-s singura m-a sunat si dr de familie sa merg cu Ami la control, ca face 9 luni. Asa ca joi merg la ea, vineri la pediatra noastra care pt mine e mai importanta. Dar nici cu dr de f nu vreau sa stric relatiile. Si asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Lavi, chiar ca ai cam multe pe cap. Sa le rezolvi cu bine!

eu, cat a fost dl sotz plecat pentru cateva zile, am sfarsit prin a contramanda toate activitatile, am lasat doar serviciu/scoala/gradi. nu as fi supravietuit si cu alte deplasari in program.

si asa, mi se pare tare aglomerat si obositor programul nostru, chit ca nu sunt multe. dar am zile in care pur si simplu nu reusesc sa-i duc la sport, din pacate. prea multa treaba, prea putina energie si timp .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ola

V a facut 4 ore astazi teme : a avut de copiat pag din abecedar pe caiet, caietul de fise de facut toata pagina plus 4 exercitii din culegerea de rom maricat china plus 2 pagini cu adunari la mate
E ca la nebuni iar la sedinta ne spune sa nu stresam copiii ca apoi sa ne zica sa facem suplimentar si un text si cuvinte grele si sa citeasca si lectia in avans
E rupt de oboseala, in afara de teme si o ora pe afara nu mai poate face mai nimic

Mergi la inceput