Colectia de toamna-iarna 2005 (43)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Lavi, welcome back! Cam liniste pe aici in ultimele zile.

Ufff, iti inteleg dezamagirea. E greu. Dar sunt sigura ca-si va gasi drumul ei.

Noi ingrasam porcul pentru canguras .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Eu am luat martisoare, mai am de luat flori si felicitari

Azi am avut sedinta si dna a fost imp concursurilor
Nici eu nu ma inghesui


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Scor Maria - boala: 0 la 1. Dupa doua saptamani de lupte, a doborat-o. Nu a mai facut asa ceva de cand era mica. A inceput cu febra, a treia zi cu dureri de gat, a patra zi i-am bagat antibiotic ca incepuse sa creasca temperatura, a cincea zi nas infundat - copil vraiste.
Am hotarat sa o tin acasa,a venit soacra si stau la cald.
Am facut si eu rost de o carte cu testele de la Cangurasul, sa vedem ce-o iesi maine, ca o duc numai pentru concurs.
SI o duc vineri, bineinteles, ca asteptam 1 Martie de 2 luni
AM facut cu Maria martisoare - pt colegi initialele prenumelor - din lut cu uscare la aer si pictate cu acrilice, lacuite, au iesit tare vesele. Pt STef trebuie sa le finalizez azi si maine, sper sa apuc.
SI am mai facut muuuuulte, care se vor duce pe la diverse doamne si domnite, dam la toata lumea anul asta, daca am fost harnici:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Amaliei i-a iesit si al treilea dintisor, primul de sus. e tare dulce!!
Si s-a apucat de mancat. Aseara a mancat un iaurt si jumatate.

Ioana, bravo pentru martisoare!

Nici eu nu-s o entuziasta a concursurilor la clasa I. Nati nu s-a inscris la concursuri pt ca stia ca nu-s fana. La sedinta am aflat ca numai Nati si inca 3 nu s-au inscris la Canguras si la Smart. Eu la Canguras as fi inscris-o. Asa ca am intrebat-o pe ea si am vorbit cu doamna sa o inscrie si pe ea daca se mai poate. Se va mai putea numai daca se elibereaza vreun loc, daca lipseste vreun copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Hello!

Am facut lista cu martisoarele si ma iau ametelile... Cand ii aveam pe amandoi in aceeasi gradinita, macar era la jumatate toata afacerea. Mi-e de-a dreptul groaza de 8 martie .
Mai precis, ma gandesc cu drag la toata lumea cand e vorba de martisor/flori, dar chestiunea alegerii si-a cumpararii ma depaseste.
Vorba celor de la timesnewroman, cu valentines, 1 si 8 martie ai ajuns in triunghiul mortii .

Ioana, mii de felicitari pentru martisoarele voastre, sunt foarte-foarte reusite!
Anul viitor o sa fim si noi mai harnici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

Pai, eu de 1 martie iau la doamne cate 5 frezii (legate cu snur de martisor) & copii le fac o felicitare; la personalul auxiliar - cate o frezie legata cu snur. colegelor lui andrei & profesoarei de sprijin a colegului lui le-am facut martisoare la fel, cate un medalion cu snur de martisor.

de 8 martie - la gradi iau o cutie mare de bomb de cioc pt. toata lumea (nu am serbare de 8 martie la gradi ); doamnelor - ceai/cafea si o carte, daca mai am buget si bomb/cioc.
pt dnele de spaniola si sport: ceai/cafea si flori - le dau marti si pt. 1 si pt. 8 martie.
si gata

din pacate n-o sa reusesc sa ajung la spectacolul pe care ai mei il au cu "trupa" de teatru (decoruri home-made by me ) - vineri la biblioteca nationala. imi vine sa mor de oftica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Eu la scoala din principiu nu duc niciun fel de cadou in afara de flori. Pt cadou cu clasa s-au strans bani, 50 RON la Nati si 100 la Silvia. Deci odata cu terminarea gradinitei am scapat de bataie de cap cu cadourile.
Martisoare mergem azi la targul de la palat si cumparam pentru toata lumea, invatatoare, profesoare, colege. De 8 martie am sa iau flori.

Corap, ce pacat ca nu poti ajunge la teatru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Corapina, wow, felicitari pentru decoruri!! Poate reusesti totusi sa ajungi si la piesa, tin pumnii!

Mi se pare uriasa desfasurarea de forte si la voi, cadouase nici nu luasem in calcul, doar strictul necesar : martisor resp. flori + eventual felicitare.

ai curaj sa le cumperi carti ?? ai gasit ceva pretabil?

La noi, pentru 8 martie s-au strans... 7 lei la scoala si 10 la gradi . putin tare intr-adevar, sper ca s-or descurca de ei.

cred ca deja am capatat o fobie: anul trecut intre 1-8 martie am evitat tot ce se putea, de la dr, dentista, coafeza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hello

Am tot zis ca intru sa mai zic si eu una-alta, dar timpul e clar dusmanul meu nr.1. Dar azi sunt popandau, nu am chef de lucru, asa ca iata trag o raita pe-aici.

Sarah e bolnava deja de marti. Febra mare (in jur de 39). Azi-noapte a fost semi-alba. Ma tin tare pe pozitie pana dupa-amiaza cand bifam a treia zi de boala si-n functie de asta vad ce decizie iau. Pe moment stam cu antitermice.

Asa ca adios Canguras, Sarah l-a ratat cu gratie, desi isi dorea sa mearga. Si cel mai tare s-a ofticat ca a pierdut banii.

Cu tabara - eu sunt de acord, imi doresc iesire mamiceasca, as prefera vara (iulie-august) ca sa fie cald, dar daca se decide lumea pentru septembrie, sa fie primit. Daca se face in septembrie, as propune un Brasov-Rucar sau un Rasnov (aici chiar am recomandare de pensiune), ca sa fim aproape de Brasov si aventura parc + aquaparc (in caz ca ploua).

Martisoare - as fi dus o floare maine, dar cum nu va merge la scoala, adios. De 8 martie s-au strans bani colectiv - 30 de ron, pentru cadou si Sarah va duce flori.

Lavi, scorurile de la voi de la scoala mi se pare enorme.Cu Silviuc-habauc si olimpiada, mda...nasol moment pentru asteptarile tale.

Ioana, sanatate multa Mariei. Eu nu m-am riscat s-o duc azi la concurs, nici macar pentru o ora.

Maria, woow, ce zi anti-electrocasnice ai avut! Asta cu distrugerea electronicelor de orice fel e (de vreo 2 ani incoace) specialitatea mea. Ultima mea isprava a fost sa vars de Sf. Valentin sampanie pe tastatura laptopului lui Alex, care a sucombat. Corolar: gaura in buget 260 ron si 2-3 saptamani fara laptop.








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

la noi nu s-au strans bani la scoala, ca altfel puneam si eu si scapam de belea
de ajuns la reprezentatie n-am cum - ca-s la curs...

nok, multa sanatate sarahlinei - si-ai mei is putin luati (si eu, de altfel, abia pot vorbi...), dar vad ca-s fara febra, asa ca ii pot considera ok.

maria, ma gandesc ca o carte nu face rau si o poate oferi mai
departe daca nu-i place. nu-i ca un deodorant . anul trecut am luat educatoarei anei "la pescuit de somon in yemen". anul asta nu m-am hotarat inca. poate-i dau silver linings playbook. doamnei lui andrei nu stiu inca - un sudamerican dar nu m-am hotarat inca ce. mai am timp pana pe 8 martie.

lavi, felicitari pentru dintosila si pt mancacila

Mergi la inceput