Bulgarasi: LMA Vlad, Sanziana, Elisa! (43)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

E trist ca am ajuns la 1 singur post pe zi, zile fara postari, capitole intinse pe 2 luni Norocul sunteti voi, cele cateva fete care va starduiti sa ne tineti grupul in viata
Eu incerc sa recuperez ce am pierdut ieri din cauza conexoiunii la net. Altfel, ne pregatim de mini-parada carnavalului. Am primit de la nasica un costumas de buburuza, dar pt parada mare ma pregatesc mai bine
La noi lucrurile se complica, se imbarliga maxim cu magazinul si nu stiu pe unde si cum sa o mai intoarcem doar ca sa fie bine. Acum intampinam probleme de la proprietraul cladirii unde e inchiriat spatiul de functionare. Ala nu vrea sa ne prelungeasca contractul pina vechiul proprietar al afacerii nu ii plateste integral suma datorata, 35.000 euro. Omul are si el dreptatea lui, dar pe noi ne afecteaza si ne-am suparat tare de tot vineri.
Vineri seara am iesit cu o cumnata si niste prietene de ale ei in club de Ziua Femeii, dar nu mi-a tihnit deloc. In plus, numai club n-a fost ala in care am mers. Arata ca un hambar cu becuri colorate atarnate de barne
Sper ca ziua de 13 sa adune cat mai multe vizite,, iar mutarea in casa noua sa improspateze aerul in grupul bulgarasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Am sa scriu mai pe larg ce face Iris la 1 an, aici va ramane pt eternitate
1. Paseste bine, cu tot mai multa incredere in fortele proprii cand o ia la galop pe coridor.
2. De ieri spune Ao can duce telefonul la ureche.
3. Imita cu sunete calul, gasca, oaia si recunoaste multe animale, iar cand i se face dor de ele imi aduce cartea si o deschide la maimuta ca sa o imit pt ea (stiti voi cum face urangutanul )
4. Rosteste clar mama, tata, papa, gol, dar primele 3 le adreseaza si jucariilor. Pe tac-su il striga clar tata sau papa. La mancare zice ma.
5. Mananca bine cu lingurita si singura cu manutele ei. a avut o perioada in care a refuzat sa se hraneasca singura.
6. Cotrobaie peste tot si isi tuguie buzitele cand se concentreaza asupra ceva.
7. Danseaza si isi canta singura.
8. Inca se trezeste noaptea cel putin 1 data pt lapte. Trezirea se face la 7 +/- 30 minute.
9. E mult mai sociabila, stie sa se joace cu copiii, dar si singurica pt cateva minutele.
10. Pt mine e o mare bucurie cand observ ca intelege atunci cand ii vorbim atat romaneste, cat si greceste, dar intelege "comenzi" si in engleza. Mult timp n-am primit niciun feedback de la ea si ma gandeam ca e confuza, nu intelege ce ii vorbim, dar cred ca era varsta de vina, fiind doar un bebelus; de acum are mama fata mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Noi am fost la carnaval, ne-am distrat de numa-numa, iar spre deosebire de anul trecut cand compatimeam bietii parinti ca tre sa cumpere si baloane si popcorn si cioco si inghetate si etc, anul asta a trebuit sa luam si noi un balon cu heliu ca il alerga pe dl cu baloanele pe tot bulevardul. 6 euro a costat un balon cu heliu
Dupa parada T a mers la fotbal, ultimul meci din sezonul asta, iar noi fetele am mers la Pizza Hut. Copila a adormit pe masina si a dormit exact cat ne-a trebuit noua sa mancam. Apoi s-a jucat frumos cu alti copii si azi a umblat singura, singurica toata ziulica
N-am crezut ca ajung si ziua asta in care ea va patrula toata casa
Sa aveti o saptamana buna, frumoasa si usoara!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Miha, mi se strange sufletul cand ma gandesc ca o sa avem in curand casuta noua. Pentru ca a fost asa frumos cu voi la odisee iar dupa am venit aici si iar a fost ceva extraordinar...... si desi stiu ca alte si alte momente ne asteapta parca imi pare rau ca inchidem asa un capitol deosebit.
Intr-un fel as vrea sa o iau din nou de la inceput dar doar prima data e prima data.
Si acum sa scriu si eu ceva de Matzul mic ca sa ramana pentru eternitate
Matzul mic e dragostea noastra. E un mic lenes care insa te trezeste cu noaptea in cap exact in zilele in care nu te-ai odihnit cum trebuie din varii motive. Cu cat esti mai obosit cu atat incepe el sa "cante" in interfon la 7 dimineata.
Dragostea lui cea mai mare : biberonul. Pe locul doi e catelul parintilor mei iar pe locul trei cred ca vine tati.
Arunca lucruri mai ales atunci cand se enerveaza. Vorbeste pe limba lui si intelegi tot din intonatie.
E pofticios.
E pentru mamica lui cel mai frumos baietel din lume.
Rade cand e tati langa el si a invatat mai nou sa strambe din nas.
Nu poate adormi fara suzi.
Copanelele lui sunt cele mai bune de pupat.
Si mai sunt multe, sper sa mi le reamintesc si peste ani de zile ca sa-i povestesc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

O cafea asa pe la pranz?

Noi suntem varza...Vladut are herpangina si eu gatul plin de muci verzi...asteptam sa se iasa soarele si pe strada noastra.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Suzieq, multa sanatate lui Vlad!
Eu simt ca nu mai fac fata pe FB, efectiv ma simt depasita de atatea mesaje si informatii, e o mare varza in capul meu, nu mai retin nimic, nu mai inteleg aproape nimic. Va citesc dar retin f putine informatii... De aceea nici nu prea mai scriu.
Ieri am vorbit la telefon cu MyLady si mi-a spus ca e cu fetele in spital de joi. Ale are rotavirus iar Rebe a facut o complicatie in urma unei viroze. Numai probleme din astea are si ea, tare rau imi pare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

lasa draguta, tu scrie unde vrei ca te gasim noi.
Imi pare asa rau de Lady, regret ca nu e in oras cu mine sa o ajut cu ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

lexi si eu te inteleg

lady ma gandesc la voi! sper sa se faca repede repede...stiu cum e

suzieq pupa vladutul!

miha

noi suntem tot cam asa: rares inca cu bube care nu se usuca, filip vrea PA toata ziua si urla cat poate el de tare...io obosita maxim...acum dupa botez inca nu nu imi revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Un ceai inainte de somnic?
Lady sanatate la printese.... si tie multa putere, sa vina vremea buna... ca tare incercata ai mai fost iarna asta
Suzieq sanatate si refacere cat mai rapida la amandoi!
Lexi sunt zile in care e mare nebunie pe FB.... dar ca si tips : postul cu cafeluta e cel mai urmarit in fiecare zi... deci te asteptam cu vesti si acolo;

Noi... avem zile bune... Alex ar manca non stop.... off si ce perioada grea am avut, acum e raiul pe pamant cu mesele.... sper sa il tina.... si sa nu ma laud prea repede.

georgia ??? sunteti bine?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Buna dimineata si aici si pofta buna la cafea :). Andrei este f matinal in ultima vreme azi la 6.30 era in picioare ...cu chiu cu vai l am tinut in pat pana la 7.30.acum doarme ca -i tare obosit:)).
Noi am avut o per tare aglomerata cu drumurimulte , am mers si la un botez sambata la Caransebes, Andrei s-a purtat f bine si frumos pana la ora somnicului...s a distrat a ras si vb cu toata lumea..
Pup fetele active de pe Dc. Urez sanatate multa copiilor bolnaviori si mamicilor putere sa treaca cu bine peste toate provocarile astea .
O zi buna tuturor!!!

Mergi la inceput