Fluturasi minunati 2011 (39)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Strumpitz, La multi ani fericiti impreuna cu multa sanatate,fericire si iubire va doresc!!! Foarte frumoase pozele , mai exact peisajele si voi 3. Duminica am facut iarasi checul si binenteles ca tot a fost.

Lavinia, asa este! Nici nu stiu cum v.om face...este tare greu sa nu ai pe nimeni si sa mai fii si printre straini ,dar ne descurcam noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ally eu si din acest motiv (pe langa altele) am ales sa il duc pe L la gradi, chiar si 1-2 zile/sapt. nici eu nu am nici un ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata !

...ma tot invart prin casa de dimineata si zic sa scriu pe forum de vreo ora si numai nu ajung, am citit ce ati scris dar nu stiu ce naiba fac si tot nu am timp am pus iar la spalat si uscat alta tura spalata azi noapte ... asa ca dupa vacanta, casa vraiste si restul de pus la loc si aranjat

Vreau sa si scriu un pic despre aventura noastra la POlul Nord, dar nu apuc, aseara am vrut dupa ce pun piscoata la nani, dar i-a luat nu mai putin de 2 ore sa adoarma nu stiu de ce s-a tot foit si invartit atata deci era prea tarziu la 10 sa ma apuc de scris romane, poate am timp azi

Las link cu poze din vacanta pentru cine nu are FB, am pus cateva pentru 2 pritene de ale mele tot asa fara Fb, si daca tot le-am pus pe picasa, zic sa ma laud si mai mult

O aventura polara!

Ma duc sa ii fac piscoatei de papa si dupa ce ii pun burta la cale sper sa ma lasa juma de ora in pace sa pot sa scriu un pic povestea aveturii polare, care e chiar de poveste si povestit!! eu una inca sunt euforica dupa experienta asta! a fost de vis, ceva magic si care nu cred ca o sa am parte iar prea curand! poate cand oi avea nepoti si varsta la care sa merg in croaziere, cum am vazut eu acum la hotelul unde am stat, erau cazati multi seniori care fusesera pe croaziera sus sus de tot, chiar pe la Polul Nord! bbrrr....

revinnnnnnnnnnnnn



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

hello!

ally, sper sa nu te superi cu ce iti spunem de racelile la gradi Ideea e sa fi pregatita cu niste solutii pentru anul viitor , pt ca sunt foarte mari sansele ca Edu sa raceasca la fel de des ca si anul asta...si anul viitor copii vor fi tot cu muci acolo, si poate daca nu va avea febra la fel o sa-l duci si tu..la fel cum il duc si eu pe Cristi...si cu muci si cu tuse, ca daca il tin 2 sapt acasa sa se faca bine de tot in 2 zile e cu mucii la loc. Si anul trecut si anul asta am patit la fel..mi-a racit rau cam la 2 luni dupa ineceperea gradinitei (mucii au inceput din a doua sapt de gradi), iar dupa ce s-a facut bine a fost ok toata iarna/primavara/vara. noiembrie la noi e luna de maxime raceli

delia, mie mi s-a recomandat ac pana la 35 apoi sterilet. Cred ca si eu raman gravi acum f usor, la ultimele 2 sarcini (cea pierduta si Cata) am ramas tot din prima luna.

Strumph, vezi ca azi e sarbatoare!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetelor?

am intrat sa va salut si sa vad ce faceti si mai ales sa urez La multi ani! pentru sotul tau, catank, pentru strumphitza si nick, sa fiti fericiti impreuna mereu, pentru alexina si pentru viss mai treci pe la noi, ce faceti? cred ca nu mai ai timp, asa-i?

catank eu m-am uitat la poze dar n-am vazut niciun filmulet acum am vrut sa ma uit iar, ca am vazut ca au zis fetele, si nu le-am mai gasit. asa ma enervezi cand le stergi repede

alexina ma bucur ca ne-ai scris si sunteti bine. m-ai amuzat cu soacra
nu-ti fie teama cu alaptatul, daca pleci cu teama o sa te inhibi de tot si lapte nema. lasa totul sa vina de la sine.
pune puiul la san de la prima vizita. primele zile nu va trage el prea tare dar apoi, punandu-l des, laptele va veni si el se va invata sa traga. bea si ceai, dar nu 5 litri. este suficient 1,5-2 litri.
fi relaxata

yvy ma bucur ca sunteti bine si voi asa, odihneste-te cat poti. mai sunt si zile agitate dar fa cumva sa nu te fortezi prea tare. o sa fie mai greu de acum ca va creste burtica.

strumphitza am vazut pozele....de vis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza mie nu mi-a zis nimeni nimic de medicina muncii trebuie facuta? imi zic aia de la munca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Mada nu am stiut! am uitat mai bine spus! offf na... acum ce sa fac, masina spala... deci tre` sa ma relax si sa ma dau pe Fb, ca tot si-a reactivat contul de Fb dragul meu sot I`m in trouble!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Mada,cum sa ma supar? Eu accept orice fel de sfat si ma bucur cand primesc mai multe pareri ca atunci imi dau seama daca gresec sau gandesc corect. Ai dreptate in ceea ce ai spus de aceea trebuie sa ne gandim bine cum sa punem problema din toamna.
Offff, am uitat ca este sarbatoare si am spalat baia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy, pup
strumph , eu am scris ieri cu rosu ca azi e sarbatoare...tiu
mada, nu stiu, ca eu am 36, dar dr dupa ce m-a controlat a zis ca pe cicatrice uterul e f subtiat si nu se baga ca am si uter retrovers


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Mada, daca tot mi au spus sa iti spun ce oferte mai gasasec, ce spui de asta: http://www.ntinasapartments.gr/en/photo-gallery tot in insula thassos

Mergi la inceput