Fluturasi minunati 2011 (39)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza!
Alexina Sa fii sanatoasa si sa te bucuri de copii!
Deea, ia-o pe A si fugi si ia o rochie!
Mada eu iau Logest. eu si cu ac am ciclu neregulat odata imi vine la 27 de zile odata la 31, sterilet numi pun ca e metoda avortiva, am uterul retrovers si tri cezariane deci exclus si spiritual si medical si eu raman un doi... stii cum se spune si daca se uita la mine... pe Ilinca si pe Andra le-am facut din prima incercare..la mine e cam interzis sa mai fac a patra ceza .... si e naspa sa si tin sarcina, ca e slabit muschiul/tesutul langa taietura.
Somleac, si Andra a cazut pe covor cand dansa, si-a spart buza si s-a invinetit pe barba.pupam ilincutza!
anda te duci in lara? am auzit ca delphin al fi cel ami tare, noi cand am fost n-am gasit loc si am fost la miracle


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna dimineata fetelor!
Va multumesc din suflet pentru cuvintele frumoase de incurajare Cami, Delia, Deea, Somleac, Lavinia.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Lavinia, nu a mai mers la gradi pentru ca din 5 zile pe saptamana la gradinita mergea doar 2 zile. Celelalte zile era acasa cu raceala luata de acolo. A mers intr-o luna 8 zile in total si am platit aproape 600 de euro + benzina dus intors zilnic.
Multa sanatate tizului si sa se faca repejor bine sa se intoarca la gradi, alaturi de surioara lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ally, pup iubita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ally asa este primul an de gradi. indiferent ca este acum sau la toamna. din cate citesc eu nu iti era convenabil financiar mai mult , pt ca plateai mult chiar daca nu mergea, nu??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Somleac, acumpa nu am mai reusit sa ajung zilele astea in cautarea scaunelor. Am fost in week-end dar tot fara succes. Le-am rugat si pe surorile mele sa traga cate un ochi in stanga si in dreapta...ca ele sunt foarte aproape de Milano si acolo sunt mai multe sanse.
Delia, si eu te pup ! Imi plac tinutele tale postate pe Fb....le admir mereu.Sa stii ca sunt tot cu gandul la baclavale si in week. asta sigur ma bag sa le fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Lavinia, nu, m-ai inteles gresit sau poate eu m-am exprimat gresit. Nu banii ar fii fost problema ci faptul ca daca el mergea doar doua zile pe saptamana la gradi, restul de 3 zile era acasa si automat eu a trebuit sa plec de la munca cele 3 zile. Si aduna si tu 3 zile pe sapt. sa pleci de la munca timp de 1 luna. Nu era bine si a trebuit sa renunt si eu la munca si sa-l retragem d ela gradi pt ca bine nu-i faceau racelile alea repetate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

da am inteles si asta!! dar in toamna o sa fie aceasi problema. doar daca gasesti tu pe cineva pana atunci care sa stea cu edu cand este bolnav.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Asa este! Dar, la toamna va fii mai mare decat anul trecut in toamna si poate va avea Doamne ajuta imunitatea mai crescuta. El pana sa mearaga la gradi facuse febra de 2 ori si atunci de la dintisori. Este un copilas tare rezistent dar cum acolo toti erau cu mucisorii pana la barbie si stateau botic in botic era inevitabil sa nu ia si el ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ally doamne ajuta sa fie asa!! eu cum spuneam si cum au spus si fetele aici, primul an de gradi este bolnavicios indiferent de varsta.

Mergi la inceput