Pinguini, randunici, tavane si diete(2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Buflea, tricourile fetei mele de 19 ani sunt imaginea perfecta a meniului din ziua respectiva. In timp ce mananca citeste, scrie la calculator, sau ce stiu eu ce mai face. N-o deranjeaza, in general eu ii spun sa-si schimbe tricoul, ca mi se face rau, nu de alta...Noroc ca numai in casa sta asa, nu pleaca cu meniul la vedere.

Dar lasa amanuntele...cum fu la coreence?
Edit: mai, ceva se intampla...n-am vazut niste mesaje anterioare...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Hai mai Rufus, la coreence fu cu flatulenta. Flatuleaza cu una pagina in urma.

De ciuda beau un vin negru. Si pentru ca vinu-i negru fart-eala asta a lui Bufea mi-a amintit de taica-miu.
Avea o hara de dacie a carei baterie, iarna statea intepenita asa ca si-a uat o baterie de Mercedes. Asta, mai mare fiind a pus-o in portbagaj si i-a tras un fir.
La o razie il opreste politia, se uita sub capota:
- dati o cheie; vad ca merge motoru'
- pai de ce n-ar mereg motoru'?
- dom'le nu vezi ca n-are baterie!
- n-are. merge pe baza flatulentei cu un gaz numit flatil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Bufleo,lasa copiii in pace....

Eva mananca doar in rochita alba...cum vine acasa isi ia rochita si vrea sa manance...singura....traiasca cine a inventat solutia de scos pete....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Haaaa....haaaaa....
Acum vazui faza cu coreanca cea voinica.
Mai, acum pe bune...aia stie cum functioneaza bine un organism!

Edit: ce titlu pentru urmatorul capitol? Pingunici cu tufanici?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Cum mai Viv, a slabit 7 kg cu covrigi zilnic ... eu cand aud din astea, imi vine sa mor ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

da, da, venea acasa si facea pe niznaiu. Mai si se uita chioras la supa aia alba cu tarate de ovaz si zdrente facute din ou cu iaurt. Pai de'... avea susanu'-n gat.

Azi si-a luat un covrig de fata cu mine, I-am zis sa-mi dea si mie. Mi-a zis ca suntem la regim si trebuie sa ma tin tare. Apoi am intrat in farmacie, si acolo a inceput sa muste din el. Doamne, cum mirosea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

da, da, venea acasa si facea pe niznaiu. Mai si se uita chioras la supa aia alba cu tarate de ovaz si zdrente facute din ou cu iaurt. Pai de'... avea susanu'-n gat.

Azi si-a luat un covrig de fata cu mine, I-am zis sa-mi dea si mie. Mi-a zis ca suntem la regim si trebuie sa ma tin tare. Apoi am intrat in farmacie, si acolo a inceput sa muste din el. Doamne, cum mirosea!





stiu ca nu-i de ras.

covrigi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Infiorator ... de 2 zile caut un dentist pe langa mine, ca s ainscriu toata familia ...pentru ca chinezul pe care il aveam, s-a mutat in Florida.

Am scos o lista de 75 de dentisti - si parca nimic nu imi place. Asta pentru ca nimeni din zona nu e in stare sa-mi recomande un dentist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Neta, de la cafeluta mea aromata

Buflea, aha, ti-a plecat dentistul! Te poti simti razbunata. In Florida e umezeala mare si o sa-i rugineasca instrumentul.


Nepotica mea (13 ani), are sindrom sinoatrial. Face tahicardie cu puls peste 220. Va trebui operata. UF!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata
Buflea, gizas craist, am lesinat de ras de dimineata. super conversatia la spa-ul coreean. io zic sa alegi altul data viitoare, poate te face sa te simti mai "at ease" . operatiunea aia de care zici e "enema"... frumos nume!!!
ii cald ca naiba in locurile astea de joaca si asta e fudula ca ma-sa . am vazut si eu ca restul copiilor erau mai ambalati, dar consecinta n-a fost decat ca erau super transpirati dupa 20 de minute, ceeace eu urasc din plin....
sa zic secretu'???? rochita e de pe un site al unor producatori romani, din Iasi. fac niste rochite absolut dementiale!! si dupa ce am luat una acu vreo 2 ani am vazut-o identica fix si al fel la debenhams. ha ha

Ruf, da, s-au alergat in doi, aia mai mari. ca de, ei nu vroiau sa participe la jocurile de pitici propuse de Miniie, ce sa zic...
coarnele...???? is acolo unde le stii si coada ascunsa in fusta

dumnezeule mare Viviana. 7kg???? ete de aia urasc eu barbatii frate!!! te rog frumos zi-i ca i-am scos limba, foarte oficial. sia cu ma ascund sa plang! adica eu ma simt bine cu 1 kg.. si el 7. sap-te. ma duc sa mormai putin, sa imi revin!

Mergi la inceput