Pinguini, randunici, tavane si diete(2)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

- stiti ce aparat de epilat e mai bun? Cel sub apa cum o fi? - pentru nashparlie
- am batoane de surimi. nu am facut niciodata. Ceva rete?


Mie aia cu apa mi s-a parut cam... apa de ploaie Important mi s-a parut sa aiba cat mai multe capete de agatat par si lumina la baza, sa vezi exact ce faci.

Surimi se poate manca gol, cu paine si usturoi sau in salate cu castraveti, rosii, alge, ulei / otet etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ce este surimi asta ? Ca in una din pozele madalinei arata ca niste putze ...pane.
Il bagi in gura,
Si musti cu ura ? ....stiti voi, muza mea poetica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Doamne Bufleo,imi luasi vorba din gura.Ca surimi-ul nu-mi place in mod deosebit.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

sunt preparate din carne de peste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Sotul meu are obiceiul sa incerce diverse retete noi.Si le testeaza.Asta ca sa vedem daca-s bune.In special cele de la paprika.

Nu va zic ce ne distram cu timpii de coacere...sau cu cantitatile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Buna de dimineata si la mine,

Eu sunt amortzita ... Am fost ieri la ski si am patinat pe skiuri cu bucile stranse de frica ... Nenicaaaaa, ce ghetaraie ... A plouat 3 zile in timpul saptamanii si degeaba au dat ei cu zapada peste, ba aseara mai si ningea natural ... Erau pete mari, dar mari de gheata pe care nu faceai decat sa prinzi viteza ... Bine, se pare ca numai eu am stat incordata, copiii astia ai mei nu pare ca au avut nimic ... Adica Alex care mai nou exeprimenteaza sariturile cu snowboardul, s-a plans ca e gheata si il dor genunchii cand cade si mi-a cerut genunchiere ... Auziti voi de ce il deranja pe el gheata , nu ca nu mai ai control la vale, ca prinzi viteza ...nu, ca e prea tare cand cazi de pe jump. Fica-mea m-a batut la cap sa-i dau bete, asa ca alt motiv sa stau ingrijorata, ca nu stie ce sa faca cu ele si in conditiile alea ... Aiurea, fica-mea nu a cazut niciodata, daca ati sti ce frumos skiaza ...sa stralucesc si eu, nici eu nu am cazut, dar in marea majoritate a timpului am coborat cantand a jale.
Deci, tragand linie ... Conditii nasoale. In plus ningea ... la 21:30 cand am plecat de acolo ningea in disperare ... Totusi se misca extrem de bine astia cu zapezile pe aici ... Cum cade primul fulg dau cu sare, am vazut si eu cum arata masina asta de imprastie sare, are un mecanism destept care o imprastie pe toata latimea drumului nu numai pe mijloc ... Si apoi pe autostrada merg plugurile in echipe de 5, unul dupa altul si ultimul da si cu sare si merg pe principiul stafeta, la 10 km se opresc si pleaca urmatoarele 5. Deci dupa 5 ore de ninsoare deasa, pe o ninsoare deasa, drumurile erau curate pana la asfalt ... Kudos!

Trebuie sa plec la hockey, are fiu-meu meci si barbatul e la serviciu ... Revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Pe mine m-a rugat fii-mea sa-i iau aparat de depilat.
Eu nu folosesc.

Asa ca ieri, dupa ce ne-a dat afara din casa, am batut vreo 3 malluri. Ei bine am vazut atat de multe modele si cu atat de multe specificatii ca n-am luat nimic zicand ca musai trebuie sa ne interesam.

Am inceput sa vorbesc dar mi s-a sugerat sa tac. Cica am voce prea sexy.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Mersi de retete eumada.

Buflea surimi sunt niste crenvusti fara piele facuti din carne de rac+crab

Hai ca te asteptam cu noi povesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Indiferent de marca,toate pisca la inceput.Apoi dupa a treia tura intervine obisnuinta.Devii insensibil in toate zonele.Probat de mine.In special o anumta zona....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

www.all-food.ro/" target="_blank">retete diverse

Eu ma inspir si de aici si de acolo,si mai nou,de pe Paprika.Sunt utile pentru neaveniti ca mine.

Mergi la inceput