Pinguini, randunici, tavane si diete(2)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

de cand am catzelul am inceput sa fac economii. pur si simplu nu ma mai pot duce la magazine sa stau cate o jumatate de zi. acum treb sa intru si sa ies repede sa ajung acasa la catzel.
i-am zis sotului daca nu cumva asta a si fost intentzia lui.

dar totusi, sapt trecuta am ajuns la un store si mi-am luat un palton 3/4 cu $ 17....yep, 17...de la $ 70 pretzul original din toamna.
nu mi-a venit sa cred ca era si marimea mea si e si f. frumos.

nu am mai purtat palton de cand eram in Romania...dar parca m-am saturat de geci sport si haine de piele...macar duminica la biserica sa ma imbrac ca o lady....

in rest, dupa cum imi zice sotul, ma imbrac ca o pustoaica si de aia nu-mi da nici bere la magazin pana nu-mi vad ID-ul si se mai uita lung la mine sa nu cumva sa fie a altcuiva.
o data, un manager din exces de zel, m-a pus sa-mi dau si ochelari jos...asta a fost culmea,culmilor.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea, am uitat sa-ti spun...nu o lua in serios chestia cu detentzia...astia mai si exagereaza...din nimicuri ii trimit la directoare sau ii penalizeaza.sunt baieti, mai fac si ei o gluma, doua...treci si tu cu vederea daca nu e serios.
pe vremea noastra astea erau la ordiunl zilei.

ti-am spus cum l-am facut pe william sa inceteze sa mai fie clovnul clasei? i-am spus ca dau telefon sa il inscriu la cursurile de clovni, ca daca asta e ce isi doreste...macar sa devina profesionist.
i-am spus ca-i da costum, peruca ...si astfel chiar toata lumea o sa rida de el.

pe bune, ca m-a crezut! iar eu cu taica-su rideam pe infundate.
ca sa vedeti, ce parinti rai suntem!
dar a mers faza...si acum cand mai "sare calul" ii amintesc ca in loc de karate, are optiunea cursurile de clovni, daca asta isi doreste.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

'neata dragilor!
Repede,repede,vreau si eu comeata si praf de stele,la gazeta nu vreau ca rup cuiul.

Relatia intre frati :incerc sa o consolidez din copilarie,ai mei sunt foarte uniti mai ales cand se unesc impotriva mea .Mie imi creste sufletul dar sa nu ma tradati .

Povestesc mai tarziu ca azi avem concurs la karate si trebuie sa le dau trezirea.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

'Neatza !

Va las o melodie cu Whitney Houston - One Moment in Time :

http://www.youtube.com/watch?v=zD6wcgYZdkk&feature=player_embedded





allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Da, Michelle am sa incerc cu apa si sare o mica gargara.
Toata noaptea am tusit. Vocea-i dusa. Am gadilici in gat. Ce mai, e rau de tot.
Cel mai nasol e ca as vrea sa tip la astia ai mei si nu pot. Asta frustreaza.
Toata noaptea am supt la pastile din astea din plante de mi s-a umflat falca.

Roxanaz, poate imi dai un sfat.
Iau Ambroxol, prescris de medic.
Ce dreak sa mai iau ca sa nu mai tusesc?
As lua din astea pe baza de opiacee da' nu-mi da la farmacie.
ACC?
Siropuri din iedera, din salvie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Viviana, daca ai tuse uscata, ia pastile pt tuse uscata, daca ai tuse expectoranta, ia pt tuse expectoranta. Pt amigdale inflamate, eu am luat antiinflamatoare. Daca esti o persoana alergica, ia si antialergice.
Sanatate.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Azi am sa vorbesc despre gelozie.
Relatiile cu surorile mele le cunoasteti. Sunt nefiresti de frumoase.
Fii-mea nu a avut si ea noroc sa aiba alaturi asa, un suflet mai apropiat.
S-a legat foarte mult de verisoara ei primara de 28 ani. Acum asta mare s-a maritat si are copil de 3 ani. Cum e si firesc nashparlia a cazut pe locul II. E geloasa. E geloasa ca verisoara-sa nu mai are timp pentru ea.

Vineri, micuta E, de 3 anisori a fost in vizita cu mama (statea la ea). Mama mi-a spus ca a ajuns inopinat la ea de dimineata si ma-sa nu i-a lasat creioane colorate.
I-am dat o cutie cu 24 de creioane cerate, cutia nedesfacuta si nefolosita de nashparlie.
I-am spus mamei ca nu-i dau cutia de tot, ca nu stiu care va fi reactia.

Doamne ce s-a suparat nashparlia! A facut ditai scandalul.
Ei bine eu nu stiu de unde a venit supararea de fapt:
- am dat creioanele pe care ei i le adusese Mos Nicolae in clasa a V-a
- erau nefolosite
- pur si simpu gelozie
- toate la un loc.


Micuta E are o abilitate fantastica la colorat. Coloreaza ca un copil de 5-6, nu da pe afara. Si ceea ce ma uimeste pe mine e faptul ca e ambidextra. coloreaza/deseneaza si cu stanga si cu dreapta la fel de bine.
Am intrebat-o de ce coloreaza cu ambele cu maini:
- Foia din stanga o colorez cu stanga, foaia din dreapta cu dreapta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Fira-ar ea sa fie de tuse. Habar nu am cum e.
Cand expectorez, cand am gatul uscat.
Eh, cred ca am tuse mixta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Neata !
Am trimis partea masculina la piscina si mi-am facut un capucino.
Acum meditez daca sa fac ordine in casa sau sa ma echipez sa merg sa-mi cumpar pantofi pentru nunta de saptamana viitoare.

Viviana, sanatate multa. Votez si eu cu gargara cu apa calduta si sare si cani de ceai multe, alaturi de ambrxol si ce mai zice roxana. Eu cand sunt varza, singura perioada cand ma simt mai bine e vreo jumate de ora dupa cana fierbinte de ceai de tei cu miere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Lali, la ce piscina?

Mergi la inceput