Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 75 -

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

mariell trece timpul asa de repede , nici mie nu-mi vine sa cred ca am ajuns deja la 25 de saptamani..oricum ne rugam la DD sa fie bine pana la capat.




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

25 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariell spune:

va fi bine, olimp, multa sanatate iti doresc si tie si tuturor fetelor care asteapta minunea


PAI-1 heterozigot, MTHFR C677T heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot, Fibrinogen 455 G>A heterozigot, 2 sarcini pierdute la 5-6 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

mariell




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

25 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dreamweaver spune:

Buna
Ma inscriu si eu pe lista cu 2 mutatii ...am pierdut anul trecut copilasul la 41 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

dream - cum la 41 de sapt., ce s-a intamplat? daca poti vorbi despre asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dreamweaver spune:

Eu mi-am dorit foarte mult sa nasc natural....asa ca am asteptat joi 12.07.2012 am fost la ecograf totul era bine...baietelul meu nu avea probleme...am discutat cu ginecolog meu si mi-a spus ca daca pana luni 16.07.2012 nu nasc sa ma internez in spital sa imi induca travaliul... credeti-ma nu am simtit nimic...nu am avut nici cel mai mic simptom care sa prevesteasca ce s-a intamplat in weekend s-a miscat dragul de el...luni dimineata plina de emotii m-am internat dis-de-dimineata la spital...si cand mi-au facut controlul de rutina nici nu stiu ce mi-au zis...stiu ca am ajuns de urgenta in sala de operatie...dar cel mic al meu nu a plans....am avut cea mai usoara sarcina din lume...placenta are ok...prima data mi s-a spus ca a fost decolare de placenta...pe urma dupa necropsie mi s-a spus ca a facut un cheag de sange pe cordonul ombilical si de acolo au plecat toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariell spune:

dreamweaver, imi pare rau , dar cum s-a intamplat?...la 41 sapt


PAI-1 heterozigot, MTHFR C677T heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot, Fibrinogen 455 G>A heterozigot, 2 sarcini pierdute la 5-6 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulya333 spune:

Buna seara fetelor!
Dream, imi pare rau pt ceea ce ti s-a intamplat...e prea greu.. Fereasca Dumnezeu de astfel de necazuri!
As vrea si eu sa mai fac restul mutatiilor, aveti idee, daca iau deja aspenter 1/zi influenteaza cumva rezultatul analizelor de mutatii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

dream D-zeu sa-ti dea putere sa treci peste ...nici nu stiu ce sa-ti spun...

dar stiai de mutatii sau doar dupa ai facut investigatiile...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

25 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

yulia eu nu am luat aspenter decat dupa ce mi-am luat sangele de analize , sincer nu stiu prea bine dar cred ca ar trebui sa mergi pe curat la recoltare...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

25 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput