Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (12)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Carmen, m-ai facut sa rad cu vecina ta. Mi-am adus aminte de colega mea de salon de cand am nascut care imi spunea sa nu cumva sa stau la soare pe perioada cat alaptez, ca mi se acreste laptele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Eheheheeee.ma bucur ca suntem mai multe.

Carmen,am inceput,sa va las si voua linkul http://de.yshop.ro/categorie/bebelusicopii-si-mamici-3642.html

Nu e 100% gata.Mai trebuie sa aducem cateva chestii,adica multe...dar na,incepem usurel ca nu am avut multi bani sa investesc pentru inceput.

Puteti sa-mi dati si add pe facebook sa vedeti ce mai pun nou http://www.facebook.com/#!/de.yshop.7

Daca pe viitor o sa vreti ceva,cu mare placere va satisfac dorinta.Eu doar produsele astea le folosesc de ani de zile.Acum si pentru bebe.Exclusiv Penaten.Aaaaa,pacat ca nu mai avem burtica ca eu am folosit crema antivergeturi si vreau sa va zic ca in ciuda faptului ca am fost imensa,cu un bb de 4200 kg,cu o burta gigantica,nu am o vergetura pe burta.


Olivia,pupa bebelina cea frumoasa din partea mea.Draga de ea ce vrea ea sa stea in fund.E o dulce.

In seara asta Andrei era satul,de obicei dupa baitza papa tzatzuca si adoarme mancand.Ei in seara asta a terminat de mancat si se zbatea ca un peste in bratele mele.M/a enervat,l/am pus in patut,am deschis caruselul,am inchis becul si usa si l/am lasat singur.Cand m/am dus la el dupa 10 min dormeaaaaaaaaa.....off,il mananca mama pe el de ingeras.

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Olivia dar vezi nici cand e frig sa nu iesi afara ca ii dai copilului lapte rece si face rosu in gat. Ca sa fii sigura ca nu o imbolnavesti eu zic sa stai cu Maya in casa pana o mariti, ca pericole sunt la tot pasul si de ce sa risti .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Andreea, succes cu afacerea! Pupam si noi Andreiutzul cuminte. Am incercat si eu cu Maya asa seara cand ma saturasem de leganat, pus in pat, carusel, lumina stinsa, miorlaie pana o da in plans cand se satura. Mai nou seara adoarme fata la san. Dupa baita suge ambii sani, 130 lp si apoi la nani iar trage san de parca e nemancata de o sapt. Chiar ca e haplea!

Carmen, mai aveam putin si o trezeam de cat am ras. La asta nu m-am gandit, ca face rosu in gat! :)))))

Noapte usoara sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papelusca spune:

neatza mamici sexy, va dau o cafea cu inghetata de vanilie sau un ceai cu lamaie, dupa preferinte.
eu ma pregatesc de culcare; Stefan a facut baita, a papat, dar pt ca am intarziat baia vreo jumate de ora, i-a sarit somnul. Am fc si eu ca voi, l-am pus in patut. A stat cuminte vreo cateva minute, apoi a intrat sotul sa stinga lumina mica si a ramas acolo; Stefan zice eeeeiiii, naaaaaa, aaaaaaa, cred ca nu-i vine-a crede ca l-am lasat singur .
Aseara am avut o noapte naspa rau, a supt aproape in fiecare ora; am incercat sa-i dau suzeta de 2x, dar s-a pus pe plans. Plus foiala, plus rostogoliri, a si varsat spre dimineata si-a tb sa-l schimbam. Eu aproape am clacat de oboseala, ca adorm tare greu si abia atipeam, iar se trezea, c-am si plans dimineata! Eram hotarata sa doarma sotul cu el in seara asta si sa-i dea lapte praf ( nu i-am dat niciodata), si eu sa dorm; am citit insa ca la 17 sapt. cica e si un puseu de crestere, plus saltul mental, asa ca m-am calmat imediat!

... s-a pus pe plans, l-a luat tati in brate dar tot agitat era; l-am pus la san si-a adormit in 2-3 minute .

merg sa mai uit la tv, e o emisiune cu Betty White, cu oameni in varsta care fac farse, e tare amuzanta!

s-aveti o zi buna!
Gabi

p.s. unde pot gasi scutece Libero in Ro? la ce magazine?
stiti vreo marca de scutece fara parfum?

p.s.2 se gasesc legume si fructe biologice in magazine in orasele mai mici? Nu stiu ce sa fac, venim in Ro cand Stefan va avea 6 luni jumate, deci abia incepem diversificarea, si cum vreau sa-i dau doar bucati, nu piureuri, e mai complicat. Aveti idee de unde pot lua alimente fara prostii in ele?

mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Neata!

Merci de ceai, Gabi!
La noi treziri din ora in ora

Libero am inteles ca se gasesc in Real. Si Babylove de la DM sunt fara parfum. Noi d-astea folosim.

Fructe/legume poti incerca in piete, mai degraba decat magazine. Eu de acolo voi lua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Neata ! Ce matinale sunteti.
Olivia nu e o afacere,e o ocupatie pentru a/mi umple timpul.Din asa ceva nu ma imbogatesc.M/as multumi sa imi scot o crema gratis pt Andrei,pt a avea satisfactia aia ca nu pierd timpul degeaba.

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Buna dimineata.Papelusca vreau si eu linkul unde scrie ca in sapt 17 e puseu de crestere pleaseeeeeee. De ieri ma dispera cu suptul....Dar nu neaparat ca vrea prea des ci mie mi se pare ca nu mananca destul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Salutare fetelor!

Eu am o stare de kko, Calin nu si-a revenit cu tusea, dimineata tuseste f urat, se inroseste, ma sperii sa-l vad asa, e plin de secretii... am fost si la orl si e din cauza mucilor, infectie nu pare sa aiba, cel putin asa spun drii. Avem 3 sapt acusi si nu mai trece, am incercat tot felul de tratamente si tot nu merge, produce secretii la greu... de ieri ii dau sumetrolim sirop de la care i s-a accentuat dermatita iar, plus ca se inroseste la fata... sa vedem azi cum mai e ca m-am saturat, nu-s in apele mele, nici nu pot manca...

Sper ca sunteti bine.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

.
Buna dimineata,
Am avut onoapte asa si asa. Culcat la ora 21, trezit la ora 00,45 mancat culcat, ora 02,30 scremut dat SAB SIMPLEX culcat inapoi, ora 04,30 mancat scremut, dat ESPUMISAN culcat inapoi, ora 07 papat putin si trezirea ca doar DEH, e copil harnic nu doarme pana tarziu Ma dispera ca faca kk des, nu ff mult cantitativ dar face des.
Astazi merg la vaccin, off, ma ia cu calduri cand ma gandesc.
O zi frumoasa.

PS Multam de cafea cu inghetata, iubesc combinatia asta

Mergi la inceput