Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (12)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Buna mamicute dragi.
Mie imi doarme seful acum si am avut si eu timp sa intru putin pe net.
In 20 min trebuie sa se trezeasca asa ca bucuria nu e prea lunga
Nu stiu cum e la voi,dar mie imi ocupa tot timpul.Vrea atentia mea continuu,sa ma joc cu el,sa il dragalesc,sa il pup,musc,etc.
Abia astept sa inceapa perioada ca se oaca singur

Va pupacesc.Sper sa revin mai pe seara,dar nu promit.Ar trebui sa mergem intr/o vizita

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Luca doarme ca niciodata astazi de la 09.10 si nici acum la 11.45 nu s-a trezit. Cand va face ochisori ma astept sa tipe de fomica, ultima masa terminandu-se la 08.30. Cred ca s-a obisnuit sa adoarma singur in patut. Astazi dupa ce i-am dat de papa si schimbat, l-am pus in patut cat mai strangeam una alta, am dat drumul la carusel, fara melodie deoarece i-l pun pe Elvis pe fundal. Cand sa ma duc sa il iau cu mine in bucatarie avea ochisorii pe jumatate inchisi, asa ca l-am lasat sa vad ce face. A gangurit nitel cu o jucarie si la un moment dat nu s-a mai auzit. Parca nu e el. Oricum, sunt legata de maini si de picioare deaorece dl Pinguin a stat toata noaptea sa lucreze pt niste proiecte, asa ca doarme si el si pingu mic. Stau in bucatarie, m-am epilat, mi-am taiat unghiile si acum vreau sa fac un orez la wok cu curry, ou si legume.

Alina, nici eu nu mai stiu ce sa mai gatesc. Am mai facut couscous cu naut si legume, fripturica de porculete la cuptor cu piure, supa crema de legume, mazare (nu pt mine), ma gandeam sa fac si un humus. In pana de idei sunt si eu... Bine ca ati scapat de vaccin si ca bobocita a fost asa cumintica!

Andreiuta, te asteptam mai pe seara. poate totusi doarme si Dl Andrei. La capitolul atentie, stiu ce zici. Luca nici in bouncer nu mai sta, vrea sa se dea jos, in brate se impinge sa se ridice in picioare. Vrea tot timpul activitate Dar imi e drag ca e asa mic si inocent. Cand va creste... sigur nu va mai vrea brate tot timpul si pe mami care sa il pupe mereu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Multumim de urari , multa sanatate si la bobocii vostri . Din pacate nu ma prea bucur de eveniment pt.ca suntem bolnavi

Dupa ce tot week-end-ul am fost eu cu gripa groaznica iar Natalia cu muci, de ieri a inceput Stefan cu o tuse ingrozitoare. Toata noaptea am facut ture intre camere, nu mai stiam ce sa-i mai fac. Dimineata era treaz la 7, se uita la desene dar tot venea in dormitor si ma trezea.
Deci, sunt zombi . De o ora am inceput si eu sa tusesc si trag cu siropuri.
Acum copii dorm amandoi in camere diferite dar il aud pe S.cum tuseste si nu ma pot odihni, daca il ia somnul poate adorm si eu dar ma tem ca se trezeste Natalia...
Of, sper sa nu inceapa si ea ca imi iau zborul

Va pup, sunt in urma cu cititul dar recuperez/
Ce-as mai viziona si eu G.A. , poate sapt.viitoare cand imi bag wirless.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Norma bravo, asa s-o tineti!

Alina am fost la orl, la cab pediatrei vine si un orl-ist f bun, l-au studiat amandoua vreo juma de ora si au ajuns la concluzia ca are muci transparenti, deci nu infectie, care-i curg in gat si nu e de antibiotic. I-am pus vibrocil in nas, i-am dat zyrtec, aerosoli, prospan, acum sumetrolim pt ca in final au zis sa nu fie vreun microb mai atipic si ca sa nu-mi dea un antibiotic puternic, practic fara motive... azi dim tot a tusit, nasucul e varza... m-au sunat azi de la cabinet sa vb diseara cu pediatra sa vedem ce sa mai facem... chiar nu mai stiu...

Am facut pastai cu pui, orez cu lapte si stafide iar dar am pus si prune uscate, e delicios! Mai fac niste ficatei cu piure si salata de sfecla rosie, cam atat ca D e plecat la bunici pe wknd. Imi trimite soacra niste sarmalute.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Andreea si al meu imi ocupa tot timpul, sa ma vada langa el, orice as face. Cand mai vin baietii acasa ii mai vede pe ei si mai scap, in rest sunt la picioarele lui. Din pacate am si multe alte treburi de facut pt ca n-are cine sa le faca, mi-as dori eu sa fiu doar in crestere copil... la David chiar asa am fost, soacra facea de toate, eu ma ocupam doar de bb.

Am iesit azi afara mai mult, de 3 sapt stam mai mult in casa, mergeam ca nauca pe strada, ma duceam intr-o parte. Nici nu mai stiu sa merg pe strada, de cand sunt io n-am stat atata inchisa. De azi gata, ies zilnic, ce o fi o fi, daca e pe fond alergic ii e mai bine afara oricum.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Ramona te inteleg ca ti-e greu, eu orice as face, cat de greu mi-ar fi, dar sa fie copiii sanatosi. Mai ales cu tusea asta, cat am tras si cu David, cand aud ca chihaie unu', deja intru in fibrilatii. Macar la astia mari e mai usor dar la bb tare greu mai e. Sanatate multa!

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryd spune:

Salutare dragelor!

Am venit de la doctor. Teo are 7400 g si 69 cm. In rest suntem foarte bine. A ascultat-o la plamani, s-a uitat in gurita (si aici a inceput galagia ca nu i-a placut operatiunea :)). Am facut Rotarixul si cel de 4 luni. La vaccin n-a apucat sa realizeze ce s-a intamplat , a dat sa planga cand i-a bagat serul dar apoi a tacut. Are mama fetita curajoasa. Mi-a zis sa-i dau in continuare bifido baby si ceai de musetel. Sa vedem cum va fi. Dupa 5 luni vom vorbi si de diversificare. Nu ma grabesc. Ideea e ca vom incepe cu legume si apoi cu fructe, sucuri. Am citit in urma ca s-a dezbatut putin tema diversificarii. Mai adun si eu pana atunci de ici de colo si vedem cum facem.

Ramona, imi pare tare rau ca sunt copiii bolnaviori. Sper sa le treaca repede si sa fiti vioi cu totii. Offf si stiu cum e cand esti singura cu ei. Pupam gasca sa va faceti bine.

Mirabela, si eu la fel ca tine. Am stat mai mult prin casa zilele astea ca la noi ba a plouat, ba a fost ceata si nu m-am incumetat sa ies cu Teo. Zici ca sunt de pe alta planeta cand ies pe strada dupa ceva zile.

Kytana, ce de mancaruri bune faci acolo. Eu trebuie sa am supa, ciorba (ceva de lingura) ca Lory e mare fan. Ea e la program prelungit asa ca in cursul saptamanii mananca la gradi iar seara ba pilaf, ba piure , ba paste cu diverse sosuri. Eu mai slabut cu mancarea, nu ma omor. Daca mananc la pranz o supa, ciorba seara doar o salata, sau ceva branzeturi cu legume deci mai nimic .
Asta ca nu e sotul acasa ca altfel ar trebui sa bucataresc.
Si pentru ca a venit Lory de la gradi cu pofta de ceva dulce i-am promis clatite americane asa ca ma duc la treaba.

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Alexandra ca sa te asiguri ca nu plange de foame si ca sa stai si tu linistita poti sa o cantaresti si vezi cum stai la capitolul asta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Lory ma bucur ca ne mai spui despre voi. Ce frumos ne urezi tu o zi magica.
Norma, ce copil cuminte ai tu acolo. O fi avut si el o zi mai nasoala ca tot omul.
Kytana, hai ca slabim noi pana la vara, zic eu haha. Nu am ramas cu multe kg, de fapt ramasesem cu mai putine decat inainte, eu m-am ingrasat dupa nastere ofofof. Cam asa se trezeste si little Paul, din 3 in 3 ore sa pape si tare bine e ca noaptea ii ajunge lapticul meu. Mi-am salvat si eu link ul cu praji cu mere, arata yamiiii.
Alina, si eu am o problema cu curatenia, nu support sa vad praf, haine imprastiate, lucrurile imi place sa fie la locul lor DAR ma tratez cu indiferenta ca nu am ce face.
Referitor la mancarica, zilele astea mai este soacra la noi si mai gateste ea. Sambata fac o ciorba radauteana (e preferata fetelor) si ea face un toros, ii era sotului dor de mancare ardeleneasca. In seara asta facem pizza.
Andreea, mai dureaza perioada asta cu atentia exclusive.
Kytana, eu am noroc ca am si fete si ele ma lasa sa le imbratisez si sa le pup, Mr Paul s-ar putea sa imi zica “mami sunt barbat, mai lasa-ma cu imbratisarile”.
Ramona, pupam copilasii tusaciosi si le dorim sanatate iar tie ZEN si putere sa treci cu bine si de episodul asta. La GA nu ma uit ca si asa sunt putin ipohondra…..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Salutare dragelor,

Azi am fost super harnicuta! Deh, ma laud si eu! A dormit pitica in patut (si nu pe mine ca de obicei), 45minute, a supt putin si a mai dormit o ora, asa ca am facut si eu ceva treaba prin casa. Am sters praful la ea in camera, am spalat pe jos, am schimbat asternuturile de pe paturi si am bagat si 2 masini la spalat cu lenjerii de pat si prosoape.
Si acu' de bine ce terminasem vine sotu' si zice ca maine e sarbatoare (a auzit si el la serviciu, dar nu ma intrebati ce sarbatoare, ca nu le am cu astea) si sa spalam de azi. Asa ca mai am 3 masini de spalat Una e in lucru acum...

Am fost si pe-afara, dar putin, ca daca a dormit pitica de la 2 la 4, pana a mancat, ne-am imbracat, s-a facut 4.30 si am stat doar 15 min ca batea vantul si o deranja si a inceput sa planga. Am apucat sa platesc cablul si am venit inapoi acasa. A mai tras un somn de o ora de la 5.30 la 6.30. Acu' sta in pat langa sot si roade de zor la o jucarie.

De gatit am facut acu 2 zile un pui thai cu orez din care mai avem si in seara asta si 3 salamuri de biscuiti, din care mai e doar 1

In rest, Maya imi ocupa toata ziua. Citesc, dar mai greu sa scriu, ca eu scriam cand ii dadeam sa suga, si acum daca suge 2 minute si apoi da capul pe spate si face nazuri si trebuie sa o plimb ca sa manance, n-am cum sa mai si scriu. Apoi vrea fata intretinuta mereu, sa vorbesc cu ea, sa o pupacesc, sa o plimb prin casa...avem activitate toata ziua, nu ne plictisim noi doua

Kytana, ce cuminte s-a facut Luke, sa nu-l deochi!

Ramona, sanatate multa!

Loryd, felicitari pentru masuratori!

Ma duc sa incalzesc mancarea si sa scot rufele ca sa incarc urmatoarea masina.

Pup toate fetele!

Mergi la inceput