Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (12)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexandrap83 spune:

Buna dimineata!

Iata ca de bine ce incepusem sa scriu pe forum n-am mai reusit sa intru ieri dar am reusit acum sa citesc tot din urma . Noi am avut o zi tare grea, a mancat cam din ora in ora si tot pare ff nemultumita . Ma apuc si eu acum sa citesc despre Wonder Weeks . Tot incerc sa ma conving ca o sa fie bine si sa continui cu alaptarea dar uneori e tare tentant laptele praf cand cred ca plange de foame .

Oricum imi face tare bine sa va citesc, vad ca multe dintre noi se confrunta cu acelasi lucru.

O zi frumoasa cu bobocei linistiti si fericiti!

p.s. Si eu ador Greys Anatomy!! Abia astept fiecare episod!!

Alex, de pui Diana (15.10.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Carina imi pare rau ca s-a agravat la voi, acu si cu diareea asta... eu ii dau linex la fiecare doza de biseptol. Si tu i-ai dat biseptol si nu i-a mers?

Norma nu merge sa-l hranesti prin somn? Al meu acu dim nu a vrut sa pape - iar nasul dar cred ca si papa mai mult noapte si dim e cam satul - si vad ca a supt bine. Eu insist acum ca ia medicamente si trebuie multe lichide, altfel daca e linistit, uda scutecele, nu ma ingrijorez.

Mari Calin nu-si duce picioarele la gura, doar le-a observat de cand sta mai mult in sus, se uita la ele, doar atat. Abdomene si noi, vad ca se ridica singur in fundic dar tre sa fiu pe faza sa nu cada in nas.

Papelusca culmea e ca si al meu tot pe masa de infasat incearca rostogoliri, pe pat deloc. L-am prins de cateva ori ca se rasucea si am mare grija sa nu-l culeg de pe jos.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Carina la David nu a mers nici o crema pt dermatita atopica, aveam vreo 5 in casa la un mom dat. Singurul bun a fost un ulei care se pune la baie, Oilatum. Acum la Calin l-am dat putin cu bephanthen si i-a trecut. Om vedea mai departe. In orice caz trebuie indepartati alergenii gen praf de casa, mucegai, animale, flori, perne cu puf, etc.

Stella sunt copii care dorm mult ziua si noaptea nu mai dorm bine sau papa mult noaptea si ziua mai putin, nu va incadrati si voi cumva?

Lory ma bucur ca ne mai spui de voi, si Calin cand era constipat manca mai putin, probabil din cauza disconfortului. Iti trimit eu parola pe pm.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Papelusca ti-am trimis si tie parola.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Buna dimineata, La multi ani celor ce isi serbeaza azi puiutii, ca si mine, si nu numai, tuturor fetelor si boboceilor lor.
Nu stiu ce s-a intamplat, mananca f bine de ieri la toate mesele, e cumintel, saracutul poate a avut si el o zi-doua mai proaste.
Maine il cantaresc. Il cantaresc doar la o saptamana ca altfel ma stresez. Mi-a zis pediatra sa il cantaresc o data pe luna doar.
Va doresc o zi minunata si linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrap83 spune:

La multi ani!!! tuturor boboceilor care implinesc azi 4 luni!

Alex, de pui Diana (15.10.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryd spune:

Mirabela multumesc frumos de parola. Am incarcat si eu cateva poze cu printesele. Acum trebuie sa ies la ceva cumparaturi si plati. O sa intru diseara sa va spun ce-am facut la doctor.

Sa aveti o zi magica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Neaaataaa!!

La multe lunite boboceilor pufocici!! Sa cresteti mari si pufosi si mancaciosi

Multumesc pentru cafeluta, praji, sucuri, ma servesc, ca tot sunt vacuta Va ziceam de exercitii, dupa 2 sapt m-am lasat pagubasa, Desi recunosc nu ma simt f bine in pielea mea cu burtica

Vin si eu dupa o noapte mai buna, cu treziri din 3 in 3h. Si pingu mic tot partzait se trezeste pe la 4 dimi, parca este ceas Atunci ii incalzesc burtica cu foenul si se mai linisteste. Aseara a dormit pe mine pana pe la 19.30 si am avut emotii ca nu va dormi. L-am pus pe covorasul de activitati, ne-am jucat, ne-am invartit si tot asa, l-am obosit nitelus.

Ma bucur ca sunteti mai binisor cu toatele, va pup si mai pun si eu cateva poze in albumul comun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Astazi am in plan sa fac o www.samancam.ro/retete-de-prajituri/prajitura-cu-mere-954/" target="_blank">prajitura cu mere. Vaspun cum a iesit

Va dau apoi cate o feliuta pentru ca face si Luca astazi 16 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_loca spune:

Buna fetelor. Ma scuzati ca nu am mai reusit sa va salut in ultima vreme. Nu mai am timp de nimic, nu stiu cum va descuracati voi sa faceti totul, eu recunosc am o mica problema cu curatenia fac tot timpul ...sunt obsedata...o fi asta o dereglare cu zice sotul..
Precizez ca nu sunt la zi cu subiectul, dar sper sa am timp azi sa recuperez.
Mirabela ma gandesc mereu la time cu bebelusul bolnavoir...iti doresc sa-i treaca repede raceala sau rinita...la ORL nu ai fost cu el? Am avut si eu in trecut rinita alrgica (si acum mai am) si crezand ca este raceala am luat antibioteice prescrise de un medic de la spital si nu mi-a trecut, apoi am fost la ORL, si am aflat ca am rinita alergica, mi-a prescris un pumn de medicamente si pana la urma mi-a trecut, medicamente atat pentru raceala Prospan, Eurespal cat si ceva de alergii...nu mai stiu exact. Ma gandeam ca poate un medic homeopat poate te va ajuta mai mult...te pup.
Ieri am fost la vaccinul de 4 luni, fata a fost foarte cuminte, nu a plans mai deloc si nici nu a avut nici o reactie adversa de la el.
Multumesc pentru raspuns Carina, o sa-i fac baita si cu tarate, deocamdata i-am facut cu amidon alimentar...sper sa reusim sa tinem sub control aceasta dermatita.
Acum merg sa fac ceva de mancare, respectiv ciorba de porc (din oase de porc) si orez sarbesc cu legume. Voi ce mai pregatiti de papa?

Mergi la inceput