FIV-MAMA SUROGAT

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Buna Raisa si bafta multa, vad ca v-ati decis repede!

Si acum iata vestile

Am fost acolo si am semnat contractul cu "all inclusive"; adica incercari pana la reusita deci pana venim cu bebe acasa;(Doamne ajuta!)
Ce ne-a placut: am cunoscut acolo 2 familii (din tari diferite UE si Asia)cu 2 gemenuti pereche(proaspat nascuti-app 2 saptamani) care asteptau actele de la ambasada sa poata pleca cu bebelusii acasa; ne-am topit dupa bebelasii respectivi si sotul chiar zicea ca de ce le trebuie lor cate 2 sa ne dea si noua si ii luam acasa si gata
Am mai cunoscut si 2 perechi de Italieni care au mers ca si noi la o prima intalnire si la semnat contractul.

Conditiile de cazare, masa si transferuri loco oferite de ei sunt Ok, (inlcusiv WiFI la vile) oamenii sunt draguti, punctuali, dar nu stiu o iota engleza nici macar medicii asa ca discutiile le porti la clinica prin intermediar roman sau englez, iar in rest semnele sunt la putere asta daca nu stii limba rusa; e fff util un dictionar de conversatie;
clinica e in ton cu alte clinic; analizele sunt acceptate cele din tara, doar spermograma e obligatorie acolo;
ne-au asigurat ca au embriolog fff buna si ca au resuit sa "scoata copii" si de la barbati cu ff putini spermatozoizi; noi chiar aveam o prbl la cap asta;

Nu mi-a placut prea tare orasul, distantele de la vile la clinica sunt mari si drumurile mai cu gropi, dar trecem cu usurinta peste asta pt bebele nostru;

Noi am ales din donatoarele lor de pe site cateva si ei ne-au comunicat care sunt disponibile acum pt procedura si urmeaza sa vada care se pot potrivi mai bine si repede cu mama surogat;
In ce priveste mamele surogat in general sunt peste 30 ani si pana in 35 ani, femei care au cel putin un copil;
fiind din ce in ce mai solicitati, cred insa ca au o mica problema si ca acum este o oarecare lista de asteptare la mamele surogat(nerecunoscuta oficial de clinica)
Ce am inteles de la cuplurile cu gemenuti a fost ca la ei totul a decurs fff repede adica au semnat ctractul in urma cu aprox un an si acum au copilasii desi au trecut prin cate 2-3 proceduri(initial cu ovo proprii si apoi donate); noua insa ne-au spus ca nu ar putea incepe procedura mai repede de 2 luni.
In fine unde am astepat atatia ani ce mai conteaza cateva luni daca e sa fie bine

Preturile sunt cele de pe site. Am platit avansul direct la clinica in cash (se poate plati si in Euro), dar se poate si prin transfer bancar. Teoretic lucrurile decurg un pic mai repede daca se face plata cash.
Voi pune pe prima pagina link-uri de la clinici.

Daca mai imi aduc aminte lucruri pe care sa le vi impartasesc sau aveti intrebari va stau la dispozitie


Oricum vad ca am scris un mesaj lung.....tare






Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Sandy, sa fie intr-un ceas bun totul!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Sandy - felicitari
Iti doresc sa-ti tii bebelusii in brate la anu' pe vremea aceasta ...
.. o fetita si un baietel ...
...sa te ajute DD.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Sandy, Doamne ajuta! Esti o deschizatoare de drumuri si o luptatoare! Abia astept sa te vad la subiectul pentru mamici de gemeni si sa schimbam impresii
Iti tin pumnii si ma gandesc mereu la tine!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

31+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Elly, Ana asa sa ne ajute DD pe toate!!!
Fie ca la anul sa ne bucuram toate de cate un bebe sau o pereche in brate

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Tusferi
Am scris deodata, fie ca sa se ia si la mine de la tine cu gemenutii!
Doamne tu mai ai putin fata de cat ai avut si te intalnesti si tu cu minunile tale!
O sa schimbam informatii oricum si daca nu o sa se lase cu gemeni la mine! Eu imi doresc tare si unul! Dar sa stii ca citesc des la fetele cu gemeni

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Pentru fetele interesate,

sa stiti ca am actualizat prima pagina cu linkuri de la clinici sau agentii, inclusiv din Ro, dar ATENTIE ca nu sunt toate verificate!
Nu aveam cum!


Va pup si Doamne ajuta!

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Sandy Doamne Ajuta!sa fie intr un ceas bun si cu reusita din prima

amalia tsakoniati
19+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=amalia&year=2013&month=7&day=10&babycount=2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Sandy, felicitari pentru un nou inceput care se anunta cu rezultate pozitive!
Referitor la contract, l-ati semnat cu prima sau cu a doua clinica?
Am vazut ca cea de-a 2-a clinica are pozele donatoarelor pe site si caracteristicile lor. Mi se pare un plus pentru oricine apeleaza la ei! (eu ma gandesc deja la urmatoarea incursiune dupa bebelushi si ma documentez).

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Amalia Doamne ajuta! Chiar ma gandeam la tine sa te intreb daca crezi ca pot trece si link-ul de la clinica Dr. tau din Grecia. Ma gandesc ca nu s-ar supara. Tu ce zici?
Am scris oricum la Grecia ca tb sa fie rezidenti parintii biologici.

Stefana esti dragalasa si mare figuracum sa te gandesti la a doua incercare cu surogat ca chiar nu te inteleg?
Poate reusesti chiar tu si cu urmatoarea tura Ca vad ca planuri mari ai!
La a doua Stefana dar n-am vrut sa fie interpretata ca reclama si de aia nu am scris unde

Fetele va pup cu drag

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput