FIV-MAMA SUROGAT

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentina30 spune:

Qiao, multumesc mult pentru incurajari.
Este, intr-adevar o varianta buna pentru noi, dar nu stiu dc medicii vor fi deacord cu aceasta varianta. Am citit undeva, dar nu mai stiu unde k nu mai vor un al doilea caz Adriana Iliescu.
Si iar ma abat de la subiec si intreb: in varianta in care se naste un copil provenit de la ovocite donate, genetic nu e copilul mamei ci al donatoarei, nu?
Din cate stiu A. Iliescu a obtinut sarcina cu ovocite donate, sau nu? Deci, ea nu e decat mama purtatoare? Oricum dorinta ei era sa fie mama,sa nasca ea copilul.
Am mai citit undeva k o femeie a devenit mama dupa deces, k avea ovocite congelate si sotul a gasit o mama purtatoare pentru a indeplini dorinta sotiei decedate.
Foarte emotionant mi s-a parut atunci, dar nu am dat importanta pt k eu era posesoarea unei minunate burtici :(
Mi se pare si f interesanta situatia gemenilor cu diferenta de varsta.
Ce ciudat e k eu st diferita de persoanele din jurul meu.
Stiu ca sunt multe persoane in situatia mea, dar in jurul meu, cunostintele, prietenii..toti sunt normali, doar eu sunt diferita, nu deosebita... :(
Si in cazul in care s-ar putea realiza aceasta procedura cu mama mea, unde s-ar putea face la noi in tara?
Oricum, din cate am inteles ovarele mele inca nu functioneaza, abia dupa 6 luni de la operatia...si oricum acum este prioritara adoptia
Sandy, abia astept sa ne povestesti ce ai aflat, ce ai rezolvat si mi se pare ca ai luat o decizie foarte buna. Te mai asteptam si la adoptii, k stiu ca ai ales si varianta asta.
Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Buna fetelor,

Ce drag imi e de voi ca ati animat topicul asta.
Va iubesc tare pe toate
Eu ma pregatesc de zor si abia astept sa vin si eu spre voi cu vesti cat mai incurajatoare si bune.

Va multumesc tare mult ca sunteti cu mine; e asa de bine sa simt asta si sper ca stiti ca si eu sunt alaturi de voi

Raisa nu-mi apare mesaj nou, desi eu am primit multe mesaje private.
Mai verific
Valentina, da, vin si pe la adoptii, mai avem caracterizarile si depunem actele Ai sa reusesti si cu biologic, ai sa vezi in timp; Eu personal cred ca esti special nu doar diferita!

Gaby bine ai venit si pe la noi!


Wish multumesc. Te asteptam cu betoi mare si burtica 9 luni

Va pup cu drag pe toate



Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrica spune:

Sandy iti tin pumnii sa vii cu vesti bune de la Kiev

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa2012 spune:

SANDY,la ce clinica mergi la Kiev? Vrem sa mergem si noi cit de curind. Daca vrei, imi poti raspunde la mesaje private. Astept cu nerbdare raspunsul tau,poate imi ceva informatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina30 spune:

Neata, fetelor!
Va doresc o zi a indragostitilor fericita!
Sandy
As vrea sa cred si eu ca sunt speciala, dar...poate chiar sunt...nu stiu. Voi vedea.
Raisa, daca nu te supara intrebarea i voi vreti sa incercati varianta cu mama purtatoare?
Succes indiferent de varianta. Sa ajute Dzeu tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa2012 spune:

VALENTINA, inca nu stim in ce program ne incadram. Vrem sa mergem la o evaluare completa si apoi vom hotari daca vom face cu donate sau apelam la mama purtatoare. Cei de la Brno au spus ca totul e ok pt ovo donate, insa injectiile lor m-au dat peste cap si nu stiu cum sa procedez in continuare.Endometrul meu era super ok acum citeva luni si de cind am facut Diphereline este foarte mic.La Brno nu mi-a cerut analize, nu m-au sfatuit ce sa fac asa ca ma indrept spre alte zari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Fetelor va pup pe toate si scriu pe fuga pt ca sper ca plec intr-un loc care imi va schimba definitiv viata

Ruxandrica bine ai venit si tu pe la noi

Raisa ti-am trimis si PM. Nu te baza pe nici o clinica sa te caute amanuntit. In general la toate predomina comercialul.
Daca doar endometrul tau e problema se rezolva in maxim 1-2 luni cu medicamente de genul Cycloproginova, Climen, Cyclaur etc.
Daca mai sunt si alte probl e bine sa te cauti tu8.
iti troim o lista cand ma intorc cu tot ce ar fi bine.
Citeste la babute in ultimele 2 capitole toate recomanadrile pe care le-a primti Andrew de la fete si subsemnata si te pot ajuta.

Fetelor sa aveti un inceput de weekend foarte frumos


Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina30 spune:

Sandy, drum bun si sper sa vii cu vesti bune
Raisa, indiferet de varianta pe care mergeti, sa va ajute Dzeu sa va impliniti visul.
Voi stiti cum e mai bine pentru voi si dc organismul tau mai suporta, dc e pregatit.
Eu, dc as mai fi avut sperante, as fi incercat pana as fi murit.
Dar...nu mai am cum. Asta e!
Singura varianta de a mai avea un copil biologic este cu mama purtatoare.
Fetelor, nu am putea sa semnam o petitie online k se se aprobe acel proiect cu mama purtatoare si la noi in tara.
K am vazut k s-a propus sa se aprobe casatoriile intre pers de acelasi sex, sub pretextul k o casatorie este intre 2 persoane,nu intre barbat si femeie.
Nu am nimic cu relatiile acestea, dar dc ei reusesc sa le aprobe, noi de ce nu am reusi?
Si aceasta problema a noastra este o boala, la fel cum e cu transplantul de organe. Cu siguranta s-a discutat de mult si despre problema asta: cum sa traiasca un om cu inima altuia...
La fel trebuie sa se aprobe si legea cu mama purtatoare/surogat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Buna fetelor si sa aveti o saptamana minunata cat mai plina de frumos

Am fost acolo si revin in curand cu vesti noutati dupa ce imi mai asez gandurile





Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa2012 spune:

SANDY,bine ai venit! Te asteptam cu vesti,speram ca bune!

Mergi la inceput