Thassos, Corfu sau Creta?

Thassos, Corfu sau Creta? | Autor: eladea2005

Link direct la acest mesaj

dragi mamici,

suntem in cautare de locatie pt vacanta de vara...suntem 5 familii cu copii, cu varste intre 3-6 ani...cautam o locatie child friendly, asta insemnand: vila cu curte (preferabil cu verdeata, umbra, loc de joaca pt copii, daca se poate), pe plaja sau la maxim 200-300 m de plaja, musai plaja cu nisip si intrare lina in apa...:)

astept sugestiile voastre, bazate pe experientele voastre din concedii...:)inclusiv numele vilelor/pensiunilor unde ati fost cazati...:)

multumesc mult!:)

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII 2012...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

http://aliki-thassos.com/
Am fost doar la plaja, dar casele mi-au placut la nebunie si apoi am aflat impresii de la niste cunostinte care au stat si mi-au spus ca a fost foarte bine.
Locatia e superba, plaja fina, intrarea in apa ok.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roli25

http://aliki-thassos.com/
Am fost doar la plaja, dar casele mi-au placut la nebunie si apoi am aflat impresii de la niste cunostinte care au stat si mi-au spus ca a fost foarte bine.
Locatia e superba, plaja fina, intrarea in apa ok.


Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)


roli, nice to see you again...:)

mersi mult, vom tine cont de asta...va pup!


Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)


*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII 2012...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roli25

http://aliki-thassos.com/
Am fost doar la plaja, dar casele mi-au placut la nebunie si apoi am aflat impresii de la niste cunostinte care au stat si mi-au spus ca a fost foarte bine.
Locatia e superba, plaja fina, intrarea in apa ok.


Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Poti sa dai mai multe amanunte? Am cautat cate ceva pe net , mi-a placut foarte mult ce am citit despre aceasta destinatie si as vrea sa aflu cat mai multe pareri.Caut o destinatie pentru concediul de anul asta si asta mi-a atras atentia in mod deosebit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

http://www.tripadvisor.com.gr/LocationPhotos-g503711-d1463789-Boussetil_Rooms-Tinos_Cyclades.html

este in insula Tinos-ciclades linga insula Mikonos o insula foarte linistita pt familiile cu copii excelenta pensiunea
http://www.booking.com/hotel/gr/boussetil-rooms.el.html?aid=318615;label=New_Greek_Hotel-cKLbwwL_SbKyYCa1kddZigS18359541985:pl:ta:p1:p2:ac:ap1t1:neg:kw_inurl:el.html%2


amalia tsakoniati
16+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Amalia, mersi de info...vad ca stai in Grecia...ne mai poti da inca cateva recomandari? mersi!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII 2012...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui roli25

http://aliki-thassos.com/
Am fost doar la plaja, dar casele mi-au placut la nebunie si apoi am aflat impresii de la niste cunostinte care au stat si mi-au spus ca a fost foarte bine.
Locatia e superba, plaja fina, intrarea in apa ok.


Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)


multumim frumos.
le-am si trimis email

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

roli, ne-ai dat gata cu propunerea ta...:) si eu am trimis mail...:) mi-a ramas gandul la locul ala mirific, la plaja aia, la casele alea...:)

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII 2012...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

andreea eu am primit raspuns deja. mai ramane sa ne hotaram. apropo de casute, plaja etc....asta a fost doar un impuls, am dat un search si sunt foarte multe astfel de cazari in thasos, pe diferite insule. cica Aliki este una din perlele insulei Thasos...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecxa spune:

Buna

Ma intereseaza si pe mine daca oferta trimisa de ei e mai mica decat preturile de pe site. Noi am fost in Thassos, in Skala Potamia, la Semeli. A fost foarte bine. Anul acesta am vrea altceva, dar daca nu gasim , revenim la Thassos.

Multumesc
Alecxa

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

andreea eu am primit raspuns deja. mai ramane sa ne hotaram. apropo de casute, plaja etc....asta a fost doar un impuls, am dat un search si sunt foarte multe astfel de cazari in thasos, pe diferite insule. cica Aliki este una din perlele insulei Thasos...


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alecsa preturile sunt aceleasi! voicat ati platit anul trecut?

Mergi la inceput