Fiv Turcia - 2

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Doamnelor sa stiti ca nu se alege ori ICSI ori IMSI. Din ce am inteles Tayfun le foloseste pe amandoua simultan. Pt IMSI nu trebuie nicio conditie, si un spermatozoid daca este, cu IMSI il analizeaza. Ca nu are din ce alege, e altceva IMSI e doar un microscop f f performant din fericire pt noi medicina evolueaza.
Nelay iti tin pumnii! Ce doamne mai urmeaza? Ciupirica? Hai, la turci cu voi, nu tre sa lasam natalitatea sa scada
Vremea aici este f ploioasa, dar temparaturile sunt mai ridicate ca la noi, undeva la 14-17 grade.
Maine ma infig in niste baclavale si nuga Arata intr-un mare fel.
Fetelor se vede ca mi-ati lipsit, nu ma mai satur de voi. Nopate buna si veniti cu incredere maxima, indiferent de rezultat, clar se face tot ce se poate aici pentru ca visul nostru sa devina realitate.


-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok El 31,5 ani, OATS severa spre azoo.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - nereusit
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Vreau_bebel, mi-ai emanat o stare de bine. ITI MULTUMESC !
Parca nu mai am nici eu rabdare !!!! Vreau sa plec cat mai repede...
Te rog, cand poti sa ne mai anunti si pe noi de una alta sa ne dai stiri de ultima ora, breaking news
Chiar vroiam sa te intreb de vreme ca nu stiu ce haine sa luam cu noi.
Tin pumniiiiii megaaaa extraaaa stransi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

vreau_bebel ce ma bucur ca ne-ai dat vesti.
Ma gandesc mereu la tine ,ma bucur mult ca toate conditiile sunt minunate, ca Dr Tyyfun ti-a lasat o impresie atat de buna , ca e preocupat cu adevarat de fiecare pacient.
Acum relaxeaza-te, plimba-te, savureaza toate deliciile otomane pentru ca esti pe cele mai bune maini.

Nelay_star si eu sunt nerabdatoare desi, mai e atat de mult pana in sept, asa ca te inteleg perfect.Mai e doar putin.
Va asteptam cu vesti bune.Si cu impresii despre oras, palate,mancare.
Mult noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Vreau-bebel, draga mea,
ma bucur ca ai ajuns cu bine si totul decurge OK. Cred ca de luni incep monitorizarea pentru ovulatie. E destul de greu, mai ales ca eu nu mai am aici un doctor curant, avand in vedere ca de vreo 3 ani am fost aproape luna de luna la Sibiu. Incerc azi sa dau de unul din vechii mei medici ginecologi si poate il conving sa nu imi ia bani pentru toate ecografiile, ca ar terbui sa fie vreo 5 si m-ar usca de bani. Daca e totul bine ne vedem in Istanbul undeva prin 21-22 febr.
Iti tin pumnii si te rog sa ne dai toate, toate detaliile, despre ce vizitezi, despre cum te deplasezi de la hotel la clinica, ce delicatese gasesti, cum decurge tratamentul,etc.
Cu Tayfun vorbesti in engleza su prin translator?
Ai platit in euro sau ai folosit card?
Succeeeees!
Te asteptam cu vesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

ciuripica mergi la consult sau la procedura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

doar pentru analize. M-a chemat Tayfun. Costa aprox.750euro + drumul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Ce fel de analize?Eu vreua sa merg in mai la un consult si as vrea sa ma pregatesc cu info pe tema asta.Dar mi-au zis ca inca nu e programul stabilit pentru luna mai si vb in aprilie.
Ai mai facut fiv pana acum? sau sunt analizele pre-fiv?
Mersi mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Hatice, sunt sigura ca toate avem aceleasi emotii mai ales ca multe din noi avem deja 2-3 fiv-uri la activ. Sa ne ajute D-zeu pe toate
Ciuripica, inseamna ca o sa ne vedem acolo daca te ajuta D-zeu si este totul bine si pleci pe 21-22 feb
Succes tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Am mai avut 3IA+ 2FIV+ 2FET cu rezultat 0. Eu i-am trimis istoricul meu medical si el mi-a zis ca trebuie sa fac niste analize la ei. Asa ca merg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns o-baba spune:

Babuta va invita la urmatorul capitol, unul plin de vesti bune!

Mergi la inceput