Lipsa apetitului sexual...

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

Ina.click multumesc

dupa ce am nascut, am discutat ft mult pe tema asta si am decis de comun acord ca nu mai vrem inca un copil (sunt mai multe motive care ne-au facut sa ajungem la aceasta decizie, nu are rost sa le prezint aici)...el m-a intrebat daca sunt de acord sa-si faca vasectomie...pt ca nu are rost ca eu sa ma intoxic cu pilulele anticonceptionale...asa ca a facut, operatia se face la urolog, cu anestezie locala...si nu are nimic de-a face cu " ouale", pt ca ele exista inca...cine nu stie, sa citeasca ce inseamna vasectomia (a nu se confunda cu castrarea, care e cu totul altceva si se recomanda in general celor care sunt violatori, pedofili)...si nu se simte mai putin barbat ...iar vasectomia e reversibila...

o zi buna !

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

Citat:
citat din mesajul lui Marcia03

Al meu si-a facut vasectomie, tocmai pt motivul de a nu lua eu anticonceptionale mi-a zis ca nu are rost sa ma intoxic cu pilulele....stiu ca multi barbati se tem de asta, ca vezi doamne dupa nu mai pot..nici vorba....


Nu stiu unde l-ai gasit, da' sa-ti traiasca si sa se cloneze in mii de exemplare. Sa dati cate unul, sa ajunga la toata lumea, domnule!
Foarte inteleapta decizie


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Larasarit, ce pe faza ai fost! ce piedica!
Ina, de unde le scoti domle'? vorbesti de parca ar fi coada la ...bananebtw: ai vazut unde s-a efectuat vasectomia sotului Marciei? Pi alti miliaguri, nu mume lui Ciomu. Asa, si pe mine ma ia cu transpirici sa stiu pe unul de-asta, cu bisturiul pe langa bijuurile familiei si nu mi-s barbat Tre' sa fiu 'nervata rau, ca sa il trimet la o vasectomie

Nikole, probabil stresul celor traite, dar trecute! plus Ac luate de ft mult timp au dus in acest punct.
Barbatii sunt altfel, ei si sa fie cu un picior in groapa si cu celalalt ridicat, inspre alaturare cu primul, si tot gasesc chef/timp pentru...Noi suntem alambicate rau in schimb...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

Lucialu ai dreptate Nu m-am gandit si la aspectul asta. Si el a platit din buzunar, pt ca nu iti plateste asigurarea asa ceva. Deci si cu...si cu banii luati Dar eu tot cred ca majoritatea barbatilor au impresia ca le scade potenta daca isi fac vasectomie. Am o prietena aici, sotul ei are 50 ani si nu vrea sa-si faca, tocmai pe motivul asta. Si nu e roman.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

o da!cred ca este singurul aspect in care, gandul are o putere de influenta atat de mare la barbati!
In ceea ce ma priveste, te rog nu il clona! nu subscriu indemnurilor Inei fara suparare, oricat de perfect este sotul tau, imi ajunge si prea! un singur barbat langa mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

nici nu aveam de gand sa il clonez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:

am patit-o si eu,ce m-a scos a fost faptul ca am aflat ca pusese ochii pe una
asa ca:-mi-am schimbat lookul si ceva imbunatatiri la garderoba pt ca te fac sa te simti frumoasa,iti creste increderea in tn
-mi-am luat ceva lenj noua
-mi-am impus sa vreau
-am citit diverse articole despre sex si tot citind parca iti mai vine cheful
-am incercat sa ma odihnesc mai mult
-am luat Ca,Mg,Zn
-m-am dus la culcare mai devreme
-nu am mai stat prea mult la tv si Pc
-mi-am impus mie un program de sex de macar 2ori/sapt.in zile diferite si ma gandeam in ziua aceea mereu la ce va fi si pana la urma vine cheful
-de cateva ori am fost eu cea care a sarit pe el,asta il incanta si-l linisteste pt o vreme mai lunga.
-citeste o carte/revista erotica gem amantul dnei Chaterley
-dar cel mai puternic impuls este la gandul ca ar putea sa incerce cu altcineva.
-acum folosim prezervativ,sunt de multe feluri cu striatii,nervuri,puncte etc si care sporesc placerea femeilor.
inceraca sa plecati undeva doar voi 2 fara bb macar 2 zile
- pregateste o cina romantica
-bea un pahar de vin/sampanie dar numai cat sa-ti vina cheful-
-pune muzica si dansati impreuna
asta e ce imi vine in minte acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Este prima oara cand aud ca gelozia poate sa fie un afrodisiac! Asta legat de postarea precedenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackgirl0

Este prima oara cand aud ca gelozia poate sa fie un afrodisiac! Asta legat de postarea precedenta.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!




Ba da ,gelozia este un afrodisiac!Asa cum scrie in postarea de mai sus ,iti inchipui ca "este cu altcineva"si face nebunii,devii geloasa cand iti inchipui ce fel de nebunii nebunatice poate sa faca sotul tau cu alta si ti se trezeste libidoul adormit!

Partea naspa in cazul meu este ca am o imaginatie bogata si o sa ia in jos...libidoul personal atunci cand o sa imi dau seama ca eu nu o sa pot face in vecii vecilor ce face " aia" !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Daca te iubeste nici nu va fi necesar. El nu iubeste o imagine ci o persoana..
Ganduri inutile.

Mergi la inceput