Strugurasi de septembrie-octombrie 2011**7**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

May, ai dreptate, sunt copiii si copii. la un moment dat imi lasase cineva o fetita si am apucato de manuta si dadea din picioare ca nu ma puteam tine dupa ea. Maia nu facea chestia aceasta.
Sunt care nu ii forteaza, doar ii ajuta
sunt care ii forteaza (am vazut eu personal)
si sunt care nu ii forteaza si nu ii ajuta :))) (bad mum, i know :D)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Dani plangea daca venea la noi cu manutele ridicate in sus si nu il luam de ele sa mearga. Si ce mai plangea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

LENA hi hi hi. Meritati mult mai mult. Va pup pe fiecare in parte.
Si eu am fost mama denaturata ca nu mi-am ajutat/fortat copilu‘ sa mearga cand au vrut altii.... Pana si tati si-a dat seama tarziu ca fiecare copil are ritmul lui.....Da‘ ce erergic e acum...ca pus. pe baterii.
MAY ca tot veni vorba de slabit, la ce metoda te-ai gandit? Eu sport nu am timp. Cu tot ajutorul sotului seara sunt varza... O sa alerg prin. parc cu copilu‘ cand se mai incalzeste. Deci, sugestii??? Nu de alta da‘ ma prinde iar vara cu colaceii pe burtica... Ce ziceti? Slabim in. grup? (Cele care au nevoie)?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

asa e, sunt si copii care sunt fortati, dar probabil cu un mare procemt din cei vazuti de voi nu erau fortati.
e cam greu sa pui un copil sa faca pasi daca nu asta vrea sau nu poate.

asa e mihaela, asa plangea si a mea.

klau, nici eu n-am timp de sport... acum am reusit s-o adorm... cand sa mai fac si sport...
ma gandesc sa incerc weight watchers.

iti trimit un mp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata fetelor, prezenta la cafea

Iris ce scumpa e Antonia . Si Edi a mers la 1 an si 1 luna cand a vrut el si acum nu mai stie sa mearga incet , numai fuge . Nu mai zic ca se catara pe mobila , pe orice poate.
Mia nou vrea sa coboare scara care urca la etaj inpicioare tinandu-se de balustrada . Asa ca trebuia sa-l pazim non stop.

De jucat singur nici vorba, se joaca cu lego, se uita pe carticele insa numai in prezenta cuiva. Joaca lui inseamna umblatul prin sculele lui taica-su, saritul in pat, uitatul pe youtube de 100 de ori daca s-ar putea insa i-am mai pus restrictii si pe afara prin curte. Nu mai spun ca ne calareste pe toti sa-l luam in sus in carca, da cu spatele si nu renunta pana nu-l iei sus

Klau ai atins un punct care ma doare "greutatea" . Cand ma gandesc ce bine eram inainte de sarcina.... ce vremuri.... Acum incerc cu greu sa mai ajung la greutate dorita insa am inceput sa tin regim de mancare, iau si niste suplimente, ca de sport nici ca am timp , sa vedem ce iese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata.
Iris noi am fost la pediatru care a zis ca n-are nimic si atat.Dar in fiecare seara ma uit la tatica ei si tot zic sa ajung la un endocrinolog.La noi e vizibil mai mare,parca e si mai mare, sper sa ma insel.Tot aman momentul pentru ca n-am incredere in niciun endocrinolog la Braila.
Lena si noi o plimbam in carutul ptr. papusi dar la noi tine carutul
Eva nu se joaca absolut deloc singura.I-ati invatat in vreun fel asta?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:


CAMADY eu de ex oricat de mult as vrea sa ma joc cu copilu', el nu ma vrea. Accepta sa fiu langa el, vine dupa mine daca plec din camera, dar se joaca singur. Nu vrea sa ne jucam impreuna - si nici cu verisoarele lui sau cu alti copii nu se joaca. Cred ca depinde de la copil la copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

iris ma bucur sa te vad
de unde cumperi pasta aceea de dinti ?

T a mers singur fix la 1 an si 2 luni

carutul de papusi , si noi de plimbam cu el :D

si eu vreau sa slabesc , sunt pufoasa ca o gogoasa infuriata :(
daca aveti vreo reteta minune , dati mi si mie de stire , plizz

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

puzzeluri din lemn f frumoase gasiti la farmacia tei
sunt si cu suntele , parca vroia cineva
nu stiu daca sunt pe site , eu le am vazut acolo

are cineva vreo reteta de prajitura cu gem ?

Mergi la inceput