Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (16)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Monicaa, eu am mai povestit aici, Rares de exemplu zice ca si el are un bebe in burta, care s-a transformat in baietel si il cheama tot Rares. De atent, nu prea e atent, mai zice uneori ca il vrea pe bebe acum si eu ii zic ca vine la vara cand o sa fie cald. Eu inca mai fac baie cu el impreuna si atunci el e mai atent, arunca cu apa peste burtica si zice ca ii da apa la bebe sa inoate.

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Vai, fetelor, ma terminati cu povestile astea cu cei mici!!
Am si eu o nepotica de 1 an jumatate si sunt topita dupa ea si cate poate sa scoata si oricum sunt "lesinata" dupa copii de cand ma stiu. Abia astept sa traiesc si eu astfel de momente cu puiul meu!

Happy_Ama 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Ama, sa vezi pe la 3 ani cand incep sa scoata perle si sa aiba propriile pareri, te dau gata. Imi pare rau ca nu am notat multe din ele si le-am uitat. Chestii gen "uite mami afara ploua cu zapada" sau ultima perla e:
-mami de ce imi pui centura?
-Pentru ca in caz de accident sa nu zbori prin geam.
- Da, dar daca tii mainile asa, o sa zbori bine :))))))))
Muream de ras si i-am zis ca o sa zbori bine dar e posibil sa aterizezi prost. :))))

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Sau vorbea la noi, iar noi eram implicati intr-o discutie si nu-l bagam in seama atunci el face: Ce??? Eu vorbesc la tine si tu crezi ca sunt un peste? Ne-a lasat fara grai... Peste??? Ce le-o trece prin cap....

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Ce dragutz Doxy! Clara a avut in vara o faza de preocupare intensiva pentru corpul uman. Ce sunt venele, oasele, muschii etc. Asa ca i-am cumparat o carte ptr varsta ei si am studiat-o intensiv in fiecare seara. Si acolo era explicat si cum e cu bebele in burtica si cum sta. Asa ca acum e pusa la punct si stie ce si cum. Normal ca nu in detaliu de ex. e la nivelul ca bebe iese pe acolo pe la popo si sincer prefer sa o las asa decat sa-i explic alte cele.

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 10 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Genial!!!

Happy_Ama 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Ama un picutz de rabdarica.

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 10 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Clara e mai maricica nitel si oricum fetitele sunt mai atente mai delicate.
Nici nu mai poti sa ridici vocea in propria casa. Ultima data m-a pus la respect: rusine mami, ca vorbesti urat cu tati. A vorbi urat inseamna a ridica vocea ca nu folosim cuvinte urate, imi mai scapa mie uneori dar categoric nu catre Rares.

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Monicaa multumesc de incurajare si sfaturi

viitoare mamica 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

Paula bafta! asa de ZEN ma duceam la examen tocmai pt ca nu aveam nic de pierdut. copiii a fie sanatosi!

Rodica cand ti se leaga trompele nu mai ovulezi insa menstruatie ai dar anovulatorie. mucoasa uterina trebuie sa se elimine si se elimina. hormonii actioneaza la fel doar ca ovulul o ia la deal si nu la vale

Doxy eu am imprumutat niste pantaloni de gravi de la fina mea ca ma strangeau astia normali. dupa echo de la 13 s a duc sa imi mai iau cate ceva. cica in palas la waikiki se gasesc hainute faine. eu vreau si la h&m sa incerc. la ce gradi merge piticul?

ligatura trompelor se poate face si dupa o nastere vaginala si anume laparoscopic, daca retin bine undeva a doua zi dupa nastere.

Alina apropos de pofte ciudate - la Alexandra as fi mancat lipici din ala de care foloseam la gradi. era nitel dulce si avea o lingurita mica. era la borcanel, parca gri. si as fi mirosit la greu acetona.

la noi Alexandra era f mirata cum poate dormi bebe pe burtica cu tubuletul in buric...nu il incurca?


-----

O poveste cu Minuni - o roza, un fluturas dragalas si 11 s


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput