Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *457*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!

ce faceti? cum ati petrecut in week-end?
noi am stat in casa. sambata am dereticat prin casa si am gatit. dupa amiaza am iesit putin la cumparaturi. duminica am stat toti trei in casa, la caldura. nu ne-am dus nici la tara, pentru ca deabia azi inscriem masina, nu am iesit nici afara ca nu e zapadadoar ne-a pacalit vineri cu cativa fulgi...
astazi am plecat de acasa in mare viteza si am uitat rucsacul crinei. asa ca azi nu are nici schimburi, nici pijamale, nici fata de perna...sper sa nu se murdareasca.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

buna!

hai ca am scris aseara ceva, si nu s-a trimis, m-au sabotat astia

voiam sa zic ca azi este primul volum de "povesti nemuritoare", nu stiu sigur dc la revista libertatea sau alta.

volumul nostru de cand eram copii nu-l mai gasesc nici la mama nici la soacra, cred ca e la lectura trimisa la tara, am pastrat doard-astea mari

o sapt usoara fetelor!

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 31
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Bebe, dar eu iti vad si mesajul de ieri!
De ce oare nu mai scrie Monn?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!

Hai ca la noi lunea e nebunie, azi am mancat rahat de dimineata, de la sefu' ( la propriu, suvenir din vacanta )

Sa aveti o zi minunata !!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Bebe, dar eu iti vad si mesajul de ieri!
De ce oare nu mai scrie Monn?

Keutu cheliutu


ups, asa e! acum am "zazut" si eu:)))
deci am ratat primul volum cu povesti, ca aduce 2 exemplare la chiosc de ziare, asa ca speram la urmatoarele sa fim pe faza, noroc cu tataie ca are pilela o tanti si a ramas ca ne pastreaza dansa

Novus, sa nu zici ca e cu nuca si cacao pofta buna!

asa ca lunea, a inceput masina de spalat sa imi curga.....


www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 33
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

declar o saptamana cea trecuta cu copii "virusati" ...plimbat virus de la mic la cel mare.S-a manifestat ,ca partea cea mai urata,faptul ca nu puteau dormi din cauza nasului infundat.Si reuseam sa-l desfund pentru ff putin timp .Ziua erau ok..A trecut ,acum doar Bogdi "behaie" putin .

Isabella e deja ff fericita ca merge la gradi.Motivul?!Doamna lor e "putin bolnava"(defapt gravi ,cu ceva prob ,si numai vine)iar doamna care este desi-i in varsta ii draganeste si lucreaza cu ei fara sa-i tipe non-stop.Si se vede ,d-na "noua" este de miercuri ,azi deja numai plange nici un copil la gradi.

La noi ninge ff marunt,parca cerne...e frumos mai ales ca nu-i "pe faza" vantul.

Mada tot cu BB la purtator si azi?Cand va vedem?

all

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Ziua buna!

Eu inca lenevesc in pat, nu ma dezmeticesc dupa tura de noapte si am ceva treaba.

Noi n-am avut de lucru sa mergem pe la doftori si sa ne facem analizele si ne cam luptam acum, eu cu o frumoasa anemie si o infectie urinara, fara simptome, al meu sot cu niste colesterol si trigliceride in plus, Luc cu ceva rahitism, Sebi ar fi ok, dar trebuie sa le fac analizele si lor sa speram ca nu mai au si altele
In rest suntem bine si fericiti

Dodo: multa sanatate, sa va faceti bine!

Monn: ne e dor de tineeeee!






http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui silvi8

astazi am plecat de acasa in mare viteza si am uitat rucsacul crinei. asa ca azi nu are nici schimburi, nici pijamale, nici fata de perna...sper sa nu se murdareasca.



Noi nu ne skimbam la gradi, decat la somn (ii ducem pijamalutza). Dar fatza de perna!? Trimiteti fata de perne de acasa?

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

heloo, heloo

Mai intru si eu atat cat sa nu ma dati disparuta
Sunt racita cobza cu nas curgator, cap greeeeu, ochi impaienjeniti. Natalia are nasul infundat si suge mai dificil dar sper sa ii treaca pana maine pt.ca da semne de insanatosire. Stefan a fost mucios ( el a fost raspandacul) dar nimic serios , se pare ca e cel mai rezistent, vine cu virusul si il lasa la noi astea care stam prost cu imunitatea, m-am pus si eu serios pe catina ca nu se mai poate

In rest, astept primavara , mi s-a urat de frig si iarna

Cam multe fete absenteaza : Annan, Monnvas, Inna, Olga...

Ce mai stiti de Iulia noastra ? Nu am mai vazut nimic scris despre ea

Denisa - Doamne ajuta sa ai o nastere usoara cu un bebe sanatos

Simonapro - bei, dar ce boli prezentati voi acolo ??? Sanatate !!! Am luat nr.tau de la Simo Gl.sa-mi zici si mie cand te pot deranja pt. cateva vorbe, please !!!

Novus, Silvi, Kea, Dodo, Bebe (bafta la reparat masina)

Am uiatat sa zic, Stefan ar fi in stare sa ii citesc povesti si 2-3 ore , din pacate nu am eu timpul necesar



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Am pus 4 poze cu Natalia si Stefan la galeria mesajului de mai sus dar si la acesta. Pe 1 febr. N.face 4 luni

Mergi la inceput