Dureri abdominale persistente

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Maine avem consultatie la pediatra. Azi a fost iarasi marait ... e si tare pisoit cand are cel mai mic disconfort in mod general dar azi ma ruga sa mergem la spital ca-l doare burta.
Cand i-a zis tata-su hai in masina directia spital, ca daca cere copilul, si trece peste ... acea teama de doctor e chiar grava treaba. Si cand colo ... i-a mai trecut si a vrut la scoala.
Ma zapaceste de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Cure cu helmiflores poate face oricine nu este alergic la miere, se recomanda si in cazuri de anorexie si migrene Eu ii fac baiatului in fiecare an.
In ceea ce priveste durerile de burta cunosc un baiat care avea cam aceleasi simtome plus ca-l durea burta cand se emotiona si pana la urma au descoperit ca avea Helicobacter.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

dupa ce am trecut si noi prin tot tam-tamul cu toate analizele posibile si imposibile, scapat de viermisori, ecografii si ce-o mai fi fost

pana la urma ii ramasese recurent o infectie urinara. asa ca ne-am internat la spital la sectia cu rinichii sa-i faca teste sa vada daca are un fel de back-flow in circuitul urinar (stie xio cred si termenul exacat ca eu l-am uitat de acu' 3 ani) cu substanta de contrast, radiografie si tot

nimic n-a ieisit gresit. si pana la urma doamna doctor aceea sefa de sectia ei, a decretat ca infectia urinara cu proteus care iesea cu obstinatie la medo de fapt nu exista ca la analizele din spital n-a iesit nimic, si sa nu-i mai dam noi lapte o vreme. fara exagerare, copilul bea aproape un l de lapte zilnic

durerile au disparut urgent. lapte ii mai dam, dar cum masura si sunt atenta cat si pe unde bea. cum sare un pic calul, cum iar se plange de durerea de burta...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Aqai, era de fapt intoleranta la lapte ? Sau doar disconfortul dat de digestia a prea mult lapte?
Nu de alta, dar al meu nu bea lapte dulce, decat de capra si de cateva ori pe luna ... mai ales sambata lapte cu cereale. In rest nu pune gura pe lapte ... iaurt, smantana, unt, lapte batut mai rar. Dar si astea tot de capra.
Acum avem 5 zile de helmiflores si 3 de usturoi ... tot se plange de dureri, dar zice ca-s mai surde. Azi la 5 avem ora la pediatra si m-am inarmat cu numele viermilor si in franceza si in engleza, am o lista de intrebari cat o zi de post si sunt hotarata sa plec cu cat mai multe raspunsuri si analize de facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

fix aceasi problema si noi cu fetita de 5 ani , de la 1 ani si jumate se tot plangea de dureri in jurul buricului , pe la 2 ani am inceput investigati serioase si am gasit o mica problema la rinichi, am tot intrebat daca asta este cauza dureri dar nici un dr nu a zis clar da sau nu dar au zis ca poate fi o cauza indirecta, infectia urinara , in momentul asta facem uro si sumar de urina in fiecare luna si eco la 3 luni , la ultimul eco a fost gasita o aerocolita daca nu ma insel , aer in intestine care da dureri mari si ne-a dat gaviscon , de atunci nu o mai doare burtica.

---------------------------------------------------------------------

Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008
.............................................


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

Cand il doare burta atunci cand are paraziti? Are vreo legatura cu masa durerea de burta?

Mergi la inceput