impresii voiaj tari straine

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Eu zic ca gasesti sub 1000. Am vazut pe la 4-500 pe 1 saptamana. E adevarat ca daca mai iei excursii in plus mai cresti. Depinde si in ce zona se face croaziera. Mediterana e mai ieftina si gasesc si avion low cost spre punctul de imbarcare. Eu m-am uitat pe ofertele pt vasele MSC deoarece la ei copiii se imbarca aproape gratis si sunt interesata...dar exista si alte companii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

In Turcia sunt asa de multe de vazut! Am facut o excursie din asta acum cativa ani de zile.Troia este unul dintre locurile care merita sa fie vazute cu celebrul cal troian,Efesul este foarte,foarte frumos.Sa te plimbi pe acolo este extraordinar,sa vezi ceea ce ai vazut in carti si ai invatat la istorie mi se pare deosebit.Pamukkale(castelul de bumbac)este ceva ce nu vezi in fiecare zi,eu nu as mai fi plecat de acolo si la fel din Capadocia,as fi ramas pana prindeam radacini in Marea Marmara unde am vazut atatia caluti de mare, pesti si alte vietati care inotau pe langa picioarele mele. Sunt foarte multe de vazut in Turcia.Eu am fost cu masina si ne-am oprit la fiecare obiectiv pana am ajuns in Kusadasi.In statiuni se gasesc oferte pentru diferite excursii cu autocare moderne si ghid la cerere.
Eu am fost in octombrie , am apucat o vreme superba , nu mai era la fel de cald si nici aglomeratie,dar a fost soare si apa calda. Proprietarul hotelului la care am stat ne-a spus ca mai-iunie si septembrie -octombrie sunt cele mai bune perioade pentru turistii care vor sa viziteze obiectivele turistice si sa nu cheltuie mult,pentru ca totul este mai ieftin. As mai face asta inca o data ca a fost superb

Mergi la inceput