Asp.optimiste>20aniFelicitari medeea76nou(818)!!!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Am revenit !
O zi luuuunga si grea ! Elevii fara manuale(credeau ca mai lipsesc )

Katy, multumim de pupici si speram sa se prinda !
Lumy, tin pumnii !
Iarina, merci si te
Valicutza , sper ca la tine continua saptamana cu bine !
Kmy, esti bine ? Lipsesti de prea mult timp si mi-e dor de tine !
Iubirisca,spor la ... treaba ! Si ai dreptate, nihil sine Deo !
Madalina, Alex,Didi, Bee, Velvet, Blanka,Angy,Silvia, bubu, carin, gaby, mph, va si astept sa va "revad" !

pentru voi toate !

P.S. - am descoperit ca inca mi-e greu langa gravidute am o colega care astepta sa-i dau vestea buna si sa "gravidim impreuna , dar eu ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carin1974 spune:

caresse mie si acum imi e greu sa privesc o graviduta. Pana de curand plangeam si daca citeam despre gravidute si bebei. Abia acum mi-am revenit si am inceput sa citesc din nou pe forum, asa ca tu esti oricum foarte curajoasa fata de multe dintre noi.

-------------------------------------------------
AMH=0.02
PAI-1 heterozigot, MTHFR C677T heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot
FIV1 septembrie 2012 Athena Timisoara- reusit dar sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

buna fetelor,

eu sunt bine, inca la birou,mai am un pic pana la 6
kmy chiar ca nu mai stim nimic de tine, pe unde esti? sper ca esti bine..si alex la fel ..va asteptam sa ne dati un semn
pe mine ma cam doare burta de ieri seara..e prea devreme pentru cm, azi sunt abia z 24, deci chiar nu stiu de ce..sper sa nu ma fi dereglat
nu se mai testeaza nimeni zilele astea? tin pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Carin,
Nu ma crezusem asa ...slaba de inger ... dar am simtit un pic de invidie fata de colega mea sau as spune mai repede, am simtit o durere in inima ...
Valicutza, eu am avut CM la 30 de zile, inainte de "prima nenorocire" ; dupa l-am avut la 29,apoi 28, 26 si in final 31 de zile : mi se dereglase . Si mi s-a spus ca Bobita era pe o ovulatie tarzie (2 sapt) si , dupa ce am mai citit cate ceva pe net, am inteles ca nu sunt viabile astfel de sarcini



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LumyMony spune:

buna seara
Caresse este foarte normal ceea ce simti si stiu ca nu este deloc usor :(,am pierdut si eu mai demult o sarcina la 5 sapt si am urlat ca o disperata).Nu vreau sa-mi imaginez ce inseamna sa treci de mai multe ori prin asta sau mai rau....sa pierzi o sarcina mai inaintata .Ieri m-am intalnit cu o proaspata mamica si m-a intrebat daca vreau sa-i iau baiatul in brate si fara sa ma gandesc prea mult am raspuns ca nu vreau ....oare incep sa o iau razna?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Lumy,te inteleg !
Probabil ca trebuie s-o luam putin razna ... e ca un scut de protectie

Dar vine el, soarele si la noi ! Trebuie ! Il obligam




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Buna fetelor,
In primul rānd, scot majoretele pentru fetele care se testeaz#259;. Cine este prima? Parca Lumy?
In al doilea rānd, Caresse, īmi pare r#259;u ca trebuie sa treci prin asa ceva. E foarte greu, insa, cu ajutorul lui Dumnezeu, o sa apara si bebe mult dorit.
Eu azi sunt mai bine, parca m-am luminat. Nu sunt deloc obisnuita sa fiu bolnava, am o imunitate buna, poate prea buna, avand in vedere bolile autoimune pe care le am. Viroza aceasta pe care am luat-o de la fetita mea, m-a doborat. Ieri si alaltaieri a fost rau, azi e ceva mai bine. Partea proasta e ca nu am luat nimic pentru raceala, doar osciloccoccinum, salvigol, lamaie si miere, sperand ca sunt graviduta. Cred ca sunt penibila, in fiecare luna tot zic ca e posibil sa fiu gravi, nu ma mai ia nimeni in serios.
Hai ca m-am lamentat destul. Stie El, Dumnezeu, cum e mai bine pentru fiecare iar noi trebuie sa luptam!
Astept teste pozitive si mult optimism!

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

Buna seara fetele , mi a fost dor de voi.am avut putin timp liber in week si nu a mers site ul .. Eu astept zia de 7 febr cand sunt programata la gineco si ma bucur ca voi fi in ziua 16 s sper sa mi dea vesto bune..
Caresse multa putere in continuare ca inca ai nevoie
Kmy ce este cu tine? Ne ti in suspans?
Noilor aspirante le doresc sedere scurta. multi pupici ptr toate fetele si mult noroc la bebei k mai avem nevoie si de putin noroc,cred eu
O seara frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina.ion spune:

Buna fetelor, azi e ziua nepoatei mele scumpe, implineste un anisor si vroiam sa va povestesc despre sentimentul pe care l-am avut cand mi-am vazut sora cu bebe in brate sufland in tort...of ma gandesc cand o sa ajung si eu sa-mi tin ingerasul in brate:(( luna asta avem 15 luni de cand nu ne mai protejam si inca nu am primit vestea buna.
O seara buna sa aveti!Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

Buna seara fetele , mi a fost dor de voi.am avut putin timp liber in week si nu a mers site ul .. Eu astept zia de 7 febr cand sunt programata la gineco si ma bucur ca voi fi in ziua 16 s sper sa mi dea vesto bune..
Caresse multa putere in continuare ca inca ai nevoie
Kmy ce este cu tine? Ne ti in suspans?
Noilor aspirante le doresc sedere scurta. multi pupici ptr toate fetele si mult noroc la bebei k mai avem nevoie si de putin noroc,cred eu
O seara frumoasa

Mergi la inceput