problemele copiilor la scoala

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lillyas spune:

Parerea mea este ca ar trebui sa mergeti sa vorbiti cu diriginta, apoi cu ceilalti profesori ai copilului. Fata a fost in acel coelctiv timp de 5 ani, iar cu cadrele didactice a invatat anul trecut, prin urmare atat colegii ei, cat si profesorii o cunosc si n-ar avea motive sa o marginalizeze. Mie mi se pare suspecta aceasta problema. Se intoarce fata in colectiv de pe 14 ianuarie, iar pe 17 deja sunt discutii. Este posibil sa fie o etapa de teribilism al varstei cu fiica dumneavoastra. A fost in strainatate, a invatat acolo cateva luni, este mai rasarita decat colegii ei si trebuie sa la arate cat de "matura" este. Nu va suparati pe mine ca am indraznit sa sugerez ca este posibil si asa ceva. Dar daca diriginta n-a avut nimic cu ea toata clasa a V-a, mi-e greu sa cred ca acum ii face observatii gatuite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole82 spune:

va multumesc tuturor pentru sfaturi si pentru timpul acordat ,cu fetitele din clasa ei nici nu se pune problema sa le invit acasa la noi(am facut deja asta)si ele nu au fost de acord saracutele bineinteles manipulate tot de ea ...........in fine ma doare capul sincer am avut o discutie cu ea si iam spus k nu imi doresc altceva decat ei sa-i fie bine nimic mai mult si tot ce se intampla in afara scolii sa lase in seama mea ca am sa ma ocup eu cat pot de bine si pt orice alceva sa ma sune ,,,,,,,,,,,,inca o data va multumesc .o sa revin cu noutati sper sa fie de bine totul ,doamne ajuta

Mergi la inceput