Pinguini, randunici, tavane si diete

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Rufus, auzind ca esti inginer de instalatii si ca esti obisnuit cu santierele mi-am amintit de instalatorii nostri. Vreau sa-ti povestesc de ei, poate-ti vine vreo ideee : O firma mica, doi ingineri si 3 meseriasi, super de incredere. Aceiasi ingineri si aceiasi meseriasi de 5 ani, de cand ii cunosc. Nici nu se compara serviciile oferite de ei cu cele ale unor simpli meseriasi care-si dau cu parerea din experienta si te lasa rapid, cand au gasit un client care li se pare mai banos. Cei doi ingineri se pricep si la lucruri mai complicate gen panouri solare, sisteme de incalzire mai noi (pardoseli, pereti) si exista cerere in domeniu. Lucreaza corect fata de clienti, nu ieftin, dar corect, prompt si bine. Pe langa faza de santier asigura punerea in functiune si mentenanta instalatiilor si micile lucrari ocazionale de intretinere sau completare. Poti sa ii sun oricand dar au si un sistem de abonament anual, prin care tot ce fac ei e gratuit ca si manopera, doar daca schimba vreo piesa, se plateste piesa, evident. Si e de lucru. Dar, repet sunt foarte seriosi, nu abandoneaza nici o problema, baietii lucreaza extra-curat, efectiv pot sa ii las in casa si sa plec.

Si daca meseriasi sunt destui, oameni cu care sa te poti intelege asa, mai putini.

Edit: Alinuk, multumesc. Daca suntem doar doua mamici cu doi copii, cred ca ne putem lipi de vreun grup, nu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

cel mai distractiv citat de azi:
"For most of us, it's flu season. We pass around germs. But for our favorite celebrities, this is awards season. They give each other statuettes."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Mama, Laura, ce zapada faina...cred ca-s incantati copiii tai. Voi nu stiu cat...
Nu mai stiu...ati gatat casa, sau mai aveti de lucru?

Lali, mai exista oameni seriosi, da. Fac lucrari de calitate pentru ca-s putini. Daca extinzi afacerea nu mai ai acelasi control...dar e mai bine asa, la mic. Daca, spun si eu daca, va mai fi vreodata ceva la mine, va fi ceva mic. Cel mult cu viviana in cafenea

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Rufus, exclusivistule, numai cu viviana, zici ?
Daca aduc si eu o masa, punem si de-un remmy sau de un rents si de un vin fiert ce zici ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

si io vin! macar asa in conced. ca vad ca nici prajiturile mele nu le vor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Rufus, ne-am mutat din octombrie la casa. E gata partial. Mai avem baia mica, un hol si o veranda de finisat. Plus exteriorul unde nu am apucat sa facem nimic. Dar suntem ok in general, ne-am miscat peste asteptarile noastre .
De zapada cel mai nemultumit e Sebi, care e responsabil cu lopatatul si adusul de lemne din magazie (plus transportatul copiilor la scoala). Eu stau cuminte si ma uit pe geam Cand se risipesc norii si se vad si muntii, e perfect


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

La remmy, rents si vin fiert ma bag si eu !!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Da, stiu ca v-ati mutat, dar mai stiam ca nu-s gata toate, de aia intrebam. Hmmm...da, ati fost cam in goana.
Laura, saluta-l pe Sebi si consoleaza-l...si la noi tot eu lopatez cand se pune zapada. Nu car lemne...dar drept sa-ti spun, mi-ar place.
Lali...cu viviana zic, ca e singura care se ofera! Iar cu masa&comp. esti oricand binevenita...dar asta nu-i afacere, sa nu le incurcam! Si Laura, si Rox...mai, suna din ce in ce mai bine!


Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Pe 28 august este concert 'The wall' by Roger Waters la Bucuresti. Ma mananca degetele sa iau bilete. Se mai baga cineva?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Sper ca ai vazut ce preturi sunt...
Dar mai sunt bilete? Ca se vand de peste 2 luni


Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput