Pinguini, randunici, tavane si diete

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Azi praline ca e rost de sarbatorit.
De maine dieta.

Aquai, zice la semnatura: Tudor - 7 ani, cel cu instrumentele. N-a mai pomenit de ele. Te intrebam de Ponyo daca e si carte sau doar desene animate.

Deci, io tre' sa marturisesc ca va cunosc pe toate (aproape), de cand tot citesc pe forumul asta, dar cum nu-mi place sa comentez pe la diferite subiecte, nimeni nu ma cunoaste pe mine.

Ma scuzati io-s cam depresiva zilele astea. Is cu incredere in mine 6 feet under si tre' sa-mi fac autoevaluarea anuala. Sa zic acolo ca nu-s buna de nimic? Ca io cam asa simt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Andreea, La multi ani fericiti!!!, cu bucurii, sanatate si moralul sus, ca asa-i frumos si sanatos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

rost de party!?
tort, sampanie??

Andre_ea La multi ani!

sunt pe amre fuga, treburi multe,
am intrat pt asta si sa va pun o img cu tema

vezi galeria







Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Caravana desprecopii...
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

superbi superbi copiii tai Julia!




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Caravana desprecopii...
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Julia, si eu vreau sa te incurajez cu condusul. Incepi intai drumuri scurte si neaparat singura.
Eu conduc doar prin oras momentan, mi-e cam teama de viteza, sa ma bag, mai ales pe autostrada, dar in oras e ok, ca-s multe stopuri si apuci sa-ti tragi sufletul .

Edit: Am zis domne multumesc? Phiii, varza sunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Andre_ea, la multi ani!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Hop si eu, hop si eu,

La Multi ani Andreea si la multi nervi lungi si tari. Sa faci coada de cal cu ei, sa-ti balangane pe spate si la batranete sa ii coafezi in coc ... Lasa depresiile pe mai tarziu si asteapta-ma si pe mine, sa ne taiem venele impreuna. Eu deocamdata nu am timp de asta, dar poate pana imi vine mie randul iti trece tie si o mai lungim oleaca ...trebuie sa recunoasteti ca sunt creativa, nimeni nu a mai scornit o asemenea urare.

Roxana, pai eu am gatit sambata pentru luni si in general mie imi place sa plec de acasa. Cred ca am gasit si explicatia-acasa cand stau, de fapt nu stau, mereu e ceva de facut, ceva ce nu imi place. In plus, copiii mei daca sunt acasa, invariabil se uita la TV ...si daca joaca ceva intre ei, sau deseneaza, tot cu TV-ul deschis o fac ... si nu prea am ce sa le reprosez ca si noi facem la fel.

Despre condus, eu conduc cu mare placere din doua motive: aici se conduce foarte usor si probabil ca imi place viteza (de aia imi place si skiul). In Bucuresti am condus vreo 2 ani inainte de plecare, dar acum nu as mai avea curajul . Dar aici nici depasiri nu trebuie sa stii sa faci, ca majoritatea drumurilor au doua benzi si oricum lumea este foarte toleranta la volan .. si in trafic, te lasa sa treci de pe o banda pe alta, eu de ex locuiesc pe o strada foarte aglomerata si cand ies, cu spatele (ca nu stiu sa bag masina cu spatele in driveway ca sa pot iesi cu fatza) invariabil trebuie sa opresc circulatia ... efectiv, cand ma vad ca vin cu spatele de pe driveway, se opresc si ma lasa sa ies. Dupa cum stiti, eu la volan ascult carti ...daca sunt cu copiii, ascultam muzica.

Ieri piticii mei au fost la YMCA si aia i-au dus la muzeul de istorie ... i-am intrebat daca le-a placut si au spus
Macarea mea de cartofi nu a fost respinsa foarte tare ... am facut asa, le-am pus foarte putin, o lingura mai exact, cu o salata mare alaturi si le-am promis ca le dau inghetata dupa, ceea ce s-a si intamplat.

Lali, ce e chestia aia cu molarii care ai zis ca i-ai facut-o baiatului tau ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

andre_ea, scuze, am observat si eu apoi ca tu de fapt spui tot tot la semnatura, da' n-am mai avut timp sa intru.

si eu am un tudor de-o seama cu al tau, 3 luni diferenta si mare muzicant :) ponyo carte nu stiu sa fie, eu n-am vazut dar sincer nici n-am cautat.

si daca e ziua ta precum ne sufereaza roxana, la multi ani!

roxana, multumesc, mai am 2 ani si-am scapat. Taaaare cuminte ai mai fot, trebuie sa spun.

kari, suna tare distractiv ce povesteti tu acolo ca v-ati facut de cap printre prienete, cred ca tare bine a prins!

Buflea, may dear, what happened to you? te-ai siroposit de la dulcegarii de FB? noi asteptam ironie fina si umor de la matale, ignore momentele alea ca mai avem pana acolo.

Vivi, si eu vreau la soare si la cald, la mine azi e cea mai rece zi din iarna asta -15 cu real feel de -30. niciodata nu mi-a fost clar ce e real feel ala, dar stiu ca azi dimineata am iesit numai pana afara dupa care am decretat ca nu merg pe jos si am nevoie sa fiu dusa cu masina la munca

tineti-mi pumnii ca azi am intalnirea cea cu meniul de care v-am povestit, sa vedem daca pana la urma ne dau oamenii aia de la catering ceva de mancare au ba :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Rufus, nu stiu daca ai observat ca esti citat www.desprecopii.com/info-id-10917-nm-Caravana-Inimosilor-Comunitatii-Desprecopii-editia-a-2a.htm" target="_blank">aici



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Caravana desprecopii...
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

N-am observat... Ioana e suparata pe mine ca n-o iau si pe ea...dar ea are interdictie mai mare ca noi, nu stiu de ce...adica nu la 3 luni, parca la 6 i-a scris pe fisa. Eu cred ca n-are chef de scoala...
Ce voiam sa zic: Viviana, mare curaj sa iesiti din liftul oprit la jumatate. Scenariul din capul meu nici nu poate fi povestit...
Julia, i-ati o masina "de tavaleala" si da-i drumul. Asa am procedat si eu cu Tora. Carnetul si prima ei masina au fost printre cele mai bune investitii. Familia a avut doar de castigat si vorba d-nei ping. buflea, iti da asa, un statut independent. Nu mai numar berile pe care le-am baut la petreceri, ca doamna nu bea...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput