Barbat bine, cu fund sexy, caut relatie serioasa

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elena

Ideea era ca personajele respective ar fi facut mai bine sa citeasca o carte-doua in loc sa se uite la emisiuni-spalatoare-de-creiere, cum sunt cele de la antene, no offence...Asadar nu era o referire la Romana scrisa sau vorbita a celor doi 'antenisti', ci la continutul emisiunilor lor ;)

_

spune-mi ceva bun



Si pana la urma despre ce vorbim noi aicea,despre barbatii cu fund sexi si relatii serioase, sau despre cat de naspa este sa te uiti la antene ca faci matreata pe creier de la atata spalat???!
Nu de alta dar sa stim daca ne intereseaza subiectul ...sau nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall


TV-ul ii prosteste pe prosti si ii face mai destepti pe cei destepti.



O, ce bine ar fi, din pacate studiile arata ca TV-ul ne tampeste pe toti, fara discriminare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Citat:
citat din mesajul lui rall


TV-ul ii prosteste pe prosti si ii face mai destepti pe cei destepti.



O, ce bine ar fi, din pacate studiile arata ca TV-ul ne tampeste pe toti, fara discriminare

IULIA va invinge CANCERUL

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Da , dar in pauzele publicitare ale diferitelor emisiuni "datatoare de tampenie si facatoare de clabuci pe creierele privitorilor "vrem sa vedem ca se revine la subiectul prezentat in titlu...am si eu o idee fixa!
Ca s-a plecat de la fund sexi, s-a ajuns la hormoni ,insurati si matrimoniale(aici s-ar lega putin intre ele)si s-a ajuns la Badea, Capatos, antene...dar la subiect cand se revine?!EEEEE...ca acum deschid televizorul!.Nu ca ar mai fi nevoie, dar asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Ilinca, depinde la ce te uiti.
Noi in Ro ne uitam la TV doar pe Discovery, TLC, Reality, si altele de genul. Pe laga TV ne uitam online la masterchef si seriale. Dintre seriale cel mai slabut dpdv al invataturilor era Spartacus la care ne uitam din cauza actorului principal si a corpurilor sexoase de acolo
Nu vad cum sa te 'tampeasca' uitatul la TV daca ai destula minte incat sa iti folosesti filtrul gandirii.


articolul nici eu nu l-am inteles..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Nu am retinut decat concluzia, dar cred ca nu era vorba DOAR de continutul emisiunilor ci si de alti factori, expunerea asta pasiva, expunerea la prea multi stimuli vizuali, ceva de genu' asta. Eu cand ma convinge o argumentare, nu retin decat concluzia, sorry. Cine vrea crede, cine nu- nu. Nu e vorba ca ne taie IQ-ul pana la limita dar in orice caz ne mai "atrofiaza" din inteligenta, ne mai reduce potentialu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

da? eu din articol am inteles ca o distinsa tanti si-a luat inima in dinti si s-a dat pe un site de dating. Si-a luat niste asl pls-uri la bord apoi, mandra de expeditia sa nemaipomenita a scris acest articol. Si noi trebuia sa facem "oaaaaaaaa.....sa mor de stiaaaaaaam..."

probabil asta si cu articolele alea despre "cum sa intelegem barbatii" (lol) au autor comun.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Eu am inteles asa:autoarea articolului dezamagita de "mediul inconjurator"sau de lipsa lui, a hotarat sa intre putinel sa caute ce-i trebuia pe la matrimoniale.Dar surpriza...acolo erau numai a (na) gramati care nu stiau sa vorbeasca bine romaneste....booooooon.Dar dupa aceea autoarea ne explica ea cum acei .....ca nici nu stiu cum sa le spun sa nu jignesc, sunt asa pentru ca in loc sa puna mana pe o carte sa citeasca, infamii pun mana pe telecomanda si se uita la emisiunile cu Badea si Capatos.Deci de aici trag concluzia ca cei doi mentionati sunt de vina ca barbatii cu care s-a intersectat doamna sunt lipsiti de "cele mai elementare cunostinte gramaticale si culturale".Si daca barbatii respectivi in loc sa se uite la antenele spalatoare de creiere se uita pe Discovery cum se imperecheaza elefantul african (sa zicem), devin mai culti si nu mai scriu "cf"? Sau fundul lor din plat si molatec devine sexi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

nu stiu ma, mie mi s-a parut ceva de genul "iata, iata, priviti, am descoperit apa calda, majoritatea barbatilor care umbla pe siteuri matrimopniale ori umbla dupa f%^7t ori sunt sub medie ca educatie etc"

pai normal, ce-ai vrea. restul, aia cu fund misto si cratima pusa, s-au insurat cu noi.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click


pai normal, ce-ai vrea. restul, aia cu fund misto si cratima pusa, s-au insurat cu noi.

-------------------------------------
De cate ori deschid fereastra...


Asha, fat-o, ai pus puntu pe i!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

nu stiu ma, mie mi s-a parut ceva de genul "iata, iata, priviti, am descoperit apa calda, majoritatea barbatilor care umbla pe siteuri matrimopniale ori umbla dupa f%^7t ori sunt sub medie ca educatie etc"

pai normal, ce-ai vrea. restul, aia cu fund misto si cratima pusa, s-au insurat cu noi.

-------------------------------------
De cate ori deschid fereastra...

Gresit! Se pare ca si astia, insuratii adica ,sint tot pe acest site, dar disimuleaza ca sa para ca-s single scriind la fel. De atita stat pe scaun ,fie el si ergonomic ,am mari dubii in privinta fundului.
Articolul e feminist,de aceea ma intreb ,ele scriu toate corect ,ca nu vad de ce mai pierd timpul pe acolo ,daca toti sint varza.

Mergi la inceput