Juniori de Iulie - August 2004 * (108)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Daria, cica e un spray nazal, Nozoil, pe baza de ulei de susan, care-i bun pt rinitele alergice, alergiile de vara la polen, fan, cand ai mancarimi de nas, lacrimari si stranut in rafale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Kim, multa sanatate!!

Eu nu renunt la concedii. Am renuntat la masina, am renuntat la finisaje scumpe in casa (am doar entry level la tot, de la parchet, vopsea, sanitare pana la lampi, covoare, etc).

Cred ca daca as renunta, pentru mine poate n-ar fi o mare problema, dar pentru sot da. Cred ca ar lua-o razna in maxim 2 ani. El nu are week enduri ca orice om normal, el lucreaza in fiecare sambata si uneori si duminica, neplatit. Asa... ca poate, ca nu poate, eu platesc biletele si el trebuie sa-si faca timp. Si cu 2 saptamani concediu afara la fiecare 6 luni e ok, e alt om. Doar iarna asta am dat Austria pe Romania din motive financiare. Dar eu sunt constienta ca daca vreau sa fiu om intreg si la 60 de ani si sa nu stea copiii sa ma plimbe din doctor in doctor... trebuie sa fac ACUM ceva. Si acel ceva nu trebuie sa fie spectaculos, dar sa fie constant, un lucru marunt in fiecare zi, conteaza, se aduna!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Kim, multa sanatate!

Daca tot vorbiti de mare si va uitati pe oferte nu-mi dati si mie niste ponturi? Problema este ca nu as vrea sa fie mai mult de 1.200 euro, asa ca Turcia sau Grecia cred ca nu intra in discutie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Andreea, da, ptr familii ca ale noastre e nasol cu bugetul. si in Turcia au sarit preturile in aer, sa vad cum reactioneaza grecii, poate le vine mintea la capusor si mai scad. turcia clar se duce in 2.000 de eur ptr all inclusive, daca tot e vorba de vacanta de leneveala. dar si un bb sau hb tot asa ajunge, daca mananci prin restaurante/taverne.

Lia, eu cred ca-s un miracol din ala de zici tu, fara prea mare stress. (eu ii zic nesimtire -la mine, of corz)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Roxana, foarte bine! Vreau si io! (eu consider ca ma agit exagerat pentru orice nimic!)

Nasii (cu care am fost in ultimele doua vacante la mare) vor anul asta la gretzili...La ei chiar e problema, au copiii mari si la 4 adulti se simte la buzunar, asa ca sunt sceptica. Si mai vor si cu masina...deja radeam isteric la gandul ca o sa conduc atata



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

sincera sa fiu eu as merge cu masina, Mugur e complet anti... ca cica e obositor. nu il pot convinge si pas. aia e, decat sa imi toc nervii mai bine ma pliez la conditii, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Roxana, eu sunt sofer de duminica, singurul din familie. Ti-am zis, deja radeam isteric atunci cand mi-a zis nasul sa conduc pana in Grecia... Pai io am palpitatii cand mergem la Mamaia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Andrea, eu cred ca la bugetul asta, Bulgaria ofera cele mai bune variante. daca platesti pana la sfarsitul luyi februarie, prinzi o reducere de 15-20%, depinde de agentie.
M-am uitat si eu la Turcia, din comoditatea de a merge cu avion din Iasi, dar am ajuns si eu la 2000 si nu-mi permit.

A propos de condus, eu sunt un sofer neexperimentat si fricos :), dar am mare nevoie sa conduc, pentru ca Petro e plecat tot timpul de acasa si noi stam destul de departe de orice mijloc de transport. Asa ca am decis sa cumparam o masina super-ieftina cat de curand si...sa conduc si eu...brrrr....nu radeti de mine, pls...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Robi, nu e deloc de ras sa stii. eu te incurajez cat pot. nimic nu te vindeca de teama, doar condusul. punct. (eu am avut 2 accidente horror, dupa unul nu am mai pus mana pe masina multi ani. a trecut, acum sunt ok, conduc singura cu copiii, chiar si drumuri lungi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

io'st tot in categoria priveste viatza cu nesimtire si lasa stressul pentru altii. Cateodata ma gandesc ca prea sunt nesimtita ca nu ma agit pentru nimic.
Despre vacanta nu ma bag ca nu avem o problema cu ele momentan dar imi dau cu parerea la locatii, pana acum conditii ca la turci pt familii cu copii io nu am vazut. e drept ca au saltat preturile rau si noi cu 2 copii peste 6 ani am inghitit in sec dar per ansamblu tot Turcia e in sufletul meu. Anul trecut am fost in Grecia dar nu m-a impresionat.
Pana la urma de ce nu va uitati si la Romania? Noi ziceam ca bagam un wk prelungit la 2 Mai, Vama veche undeva, lumea zicea ca exista locatii faine de inchiriat langa plaja.


Mergi la inceput