Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (20)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Salutare la toata lumea!

Elena, multam pt Zen! E bine venit!
Noi ne luptam cu cei doi incisivi centrali de sus care isi fac de cap in acelasi timp.

Vad ca toata lumea e ocupata! Poate ne-om mai strange din plimbari daca tot. A venit frigul!

Maine plecam la munte, deci va las cafea pt dimineata si chec cu Zen de la Elena!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza mieeee ca oricum altcineva nu prea intra!!!
Albinuto distractie placuta la munte!
Si noi ne distram cu incisivii centrali de sus...pana la 8 luni ies ei.
Gyan ce mai face bb?
O zi frumoasa cu o raza de soare de la mine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Neata tie Elena si mie si cui o mai intra la raport!

Ne-am incumetat ieri sa iesim juma de ora afara, dar batea vantul de lua mucii lui Tavicu pe sus.
Azi ploua si e frig si adio plimbare. Stam in casa la caldurica si exersam cataratul pe mami si mersul in picioare.

Shosho mi-a placut tare mult ca ati invatat puiul sa coboare din pat. Poate imi dezvalui metoda sa-l invat si eu pe-al meu.

Roxana nasol cu infectia, sper sa scapi repede cu antibioticul. Banuiesc ca iei ceva de protectie sa n-o dai in candida sau alte minuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Albinutule distractie placuta la munte, sa-ti incarci baterile si sa distrezi piticul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Neataaa!
Inceput de weekend...pacat ca e asa ploios :(

Albinuta distractie placuta!

Vreau de cateva zile sa va intreb ceva. Cand trebuie sa le pasam solidele in bucatele mai mari, piticilor? Mihnea are deja 6 dinti(a dat azi-noapte si ultimul incisiv central) si ma gandeam sa nu-i mai fac piureul fin fin...ci mai grunjos asa. Problema e ca am incercat o data si scoate bucatile afara din gura. Culmea, daca ii dau finger food mananca...mozoleste la ea pana o mananca...dar din piure scoate afara bucatile. Cum ar trebui sa procedam? Nu vreau sa manance blenduit si la 2 ani, si stiu ca o data aparuti dintii trebuie folositi...so, care e solutia?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Albinuta, petrecere frumoasa! Elly, deci Mihnea are 6 dinti! Stii ca Iuliei i-au iesit primii doi la 5 luni si jumatate si mi se pare ca Mihnea n-avea niciunul? Ei bine, Iulia tot cu 2 dinti e si Mihnea e mult inainte. Dintos mic si dulce!
Eu n-am vazut unde a scris Shosho despre datul jos din pat, dar va zic cum a invatat baiatul meu: asezat pe burta se tragea inapoi, spre marginea patului. Simtea marginea patului cu picioarele, apoi se impingea usor-usor in jos pana atingea covorul si se tinea cu mainile de marginea patului.
La noi nu sunt noutati. E cod portocaliu de ninsori si vant, dar nu ne-am inzapezit inca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Anitta nasol tare cu vremea la voi, provizii sa ai si nervi de otel, ca tare greu mi-a fost si mie ca n-am iesit 2 saptamani cu E la plimbare. Acum mi-e frica sa nu raceasca, ca l-am scos si ieri si azi cate o ora.
Shosho a pus un filmulet cu Edy pe celalalt grup de pe fb, daca iti faci curaj ne anunti si iti dam add. Aceeasi metoda ca si baietelul tau.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_nt spune:

Hai ca am sosit si eu la raport.
Astept sa vina pe la mine musafiri ca e vineri,yupiiiiiiii.
De vreo 2 ani avem facut ca un fel de "pact" cu fratemiu si cumnatamea si ne vedem in fiecare vineri seara.Mancam ceva,bem ceva,care cum poate,ma distrez si eu cu nepoatamea care are 3 ani acum si e o smecheroaica .
Am fost aseara la kangoo jumps care mi-a iesit si pe nas.E greu frate.Dupa circa 100 de ani decand nu am mai facut sport,am crezut ca imi dau duhul,da zau.Da nu ma las.Mi-am facut abonament,pt o luna pt inceput .Vine vara si tre sa ma fac la loc diva .Dar va vina sa credeti ca nu am febra musculara????Nu imi vine a crede.
Data viitoare trag si eu mai tare .
Deea sper sa rezolv repede cu antibioticul.Oricum,rusine mie,dar am luat asa dupa ureche,ca mi-am facut calculele si ca sa duc la laborator urina sa vedem cu ce e infectia si ce antibiotic sa iau trebuia sa astept pana luni,ori eu nu mai puteam.Sa nu faceti ca mine fetelor!!!
In rest nimic interesant.
Va pup si va urez o seara de vineri minunata.

Roxana, mami fericita de Robert Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shoshonik spune:

Deea, am facut cum a zis Anitta. L-a pus in 4 labe aproape de marginra patului si l-am tras putin de picioare ca sa mearga inapoi. A venit totul de la sine si el e foarte incantat de ce poate.
Anitta, pun imediat filmulet pe picasa cu feciorul.
Si daca tot vorbiti de dinti...noi avem 3, asteptam al patrulea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shoshonik spune:

Gata, am pus cateva filmulete noi.

Mergi la inceput