Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (20)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefulici

http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii%20editia%202&page=5
Neata fetelor!
Tocmai am vz poza lui Elly la miss odiseea sarcinii .
Eu zic s-o votam ptr e superba!!! Ca sa nu mai spun ca e mama odiseei noastre!
Haideti, toata lumea la vot!

Mami de Adita, 14 06.2012
2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.


Votat Elly. Bafta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

elena, iti multumesc de lamuriri

o sa ma interesez si eu de un medic specializat pe asa ceva care sa imi faca analizele corespunzatoare

deni, mi-a zis ceva claudiu, cand treceam prin oras pe la voi, ieri, dar nu mi-a zis ca au si stabilit ceva si, ca de obicei, eram goniti de timp de data asta, ca tineam musai sa ajung pe lumina in vs. noaptea nu e aliatul meu cel mai bun, la condus.

elly, am dat si eu un vot

anitta, am vz pozele cu nazdravanii tai! ai o familie frumoasa!

virgi, am inteles ca e posibil ca dupa 10 sa ajungem la roman, depinde de claudiu. poate ne vedem.

va doresc toate cele bune fetelor si puiutilor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Va multumesc din suflet fetelor pt voturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

woowwwwwwwwww...vad ca putem atasa direct poze la mesaj.
E noua asta!

Ce faceti fetelor, profitati de vremea buna?
AM tot iesit si noi, ca prea e soare si frumos.

Tot in greva suntem, chiar nu stiu ce sa mai fac. Astazi ma gandeam sa nu-i mai fac piureuri si sa-i dau doar bucatele in fata, sa manance cat vrea el.
Uffff!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MonaJ spune:

Elly, cum e cu bucatele, e mai bine?
De ieri avem si noi un dintisor sus si astazi vad ca a aparut un coltisor si din celalalt. Sa iasa odata ca nu mai puteam.
Excursia la Milano ne-a prins tare bine, mai ales mie. Adrian a fost cumintel, a stat cand in ergo cand in carut, cand la mami cand la tati. A papat din borcanele, stateam la cafea sau la restaurant si ii dadeam sa pape. Cu schimbatul a fost un pic mai complicat ...dar il schimbam mai rar. In mare...a fost foarte bine.
Cam astea ar fi noutatile noastre.
Va pupam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Neata gagici!
Elly, si al meu e in greva cam de o saptamana! E maxim de frustrant. Eu tot insist: ii prezint aceeasi mancare de cateva ori pe zi si de-abia mananca o lingura cu muuuulte insistente. Uneori doar ta-su mai reusesete sa-i dea ceva.
In schimb mananca fructe,- au inceput sa-i placa si cerealele cu lapte seara le mananca usor.
Sper sa trecem si de asta, greu tare...
S-a trezit mofturosul... pup, pa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Mona, tot asa suntem. Am incercat si cu bucatele, le strange in manuta si le arunca pe jos. N-am vazut asa ceva. Parca mi-au schimbat extraterestrii copilul. El, care manca si bucatele...n-aveam treaba.
Ufffff!

Ma bucur ca v-a priit vacanta si puiul a fost cuminte. Sa pui pozici.
Ti-a dat Elena conturile? Parca asa am vazut.

Stef, pfiuuuuu...mamaa...si voi?!
Eu incerc sa ma calmez pe cat posibil. Nu am rabdare sa stau ca tine dupa el cu mancarea...as innebuni
Il rog 15-30 de min, nu vrea, ii dau lapte.

Off, sper sa-i treaca...mai mai. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza mamici de pui mici!
Elly si la noi e suparare mare cu mancatul, mananca doar fructele, de legume nici nu se atinge si de tzatzi slab de tot. Mi-a scazut productia tare de tot si sunt cam ingrijorata.
Gyan cum mai e ochisorul lui bebe? Lui E tot ii curge si nu mai stiu ce sa-i fac , numai sa nu ajungem la operatie. Culmea ca acum a inceput sa stea la masaj.
Aever a fost super faina intalnirea mamicilor de la tine de acasa, bebeii sunt superbi si mamicile frumoase si fericite TOATE. Tare rau imi pare ca nu sunt si eu acasa, aici am o prietena cu un bb de 5 luni, dar nu ne intalnim, nu ne potrivim deloc cu programul, sper mai spre vara sa iesim la parc impreuna.
Anitta, Virgi ce mai faceti???
De astazi am ramas singurica cu E pana pe luni-marti si ca sa fie treaba treaba , am in grija si papagalul cumetrei care a treuit sa plece de urgenta in Romania ca a murit tatal ei.
Si ca sa nu spun ca dintii sunt singura problema, a inceput si sa tuseasca de astazi, deja i-am dat Eurespal. Doamne ajuta sa nu se agraveze ca nu stiu ce sa fac cu el bolnavior singurica aici.
Va dorim o zi frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

va imbratisez, dragele mele!
sunt aici,constant ,dar nu mai am nici forta sa ma plang,nici putere sa mai desfac borcanul cu Zen...stau si ma uit la el...e buna si asa
Prezenta mamei acasa m-a stors ca o lamaie de ultima farama de energie,de rabdare,de toate...ne-am certat zdravan pt ca ea asa intelege ajutorul catre o familie disperata de nesomnul de 9 luni de zile,cum altfel ,decat venind cu placa ei de ani de zile,cum ca ginerele nu e potrivit pt fata ei,ca pe ea n-o baga nimeni in seama,....cum altfel decat bagand placa pe care o urasc cel mai mult si anume”da eu cum te-am crescut pe tine?te-am omorat?ti-am spart capul?vad ca esti intreaga...”atunci cand o rugam sa faca ceva intr0un anume fel cu copiii....si cate si mai cate...ar trebui sa scriu o carte sa vars tot veninul ce mi l-a turnat in vene...dar ma rog...am dat-o afara si am terminat discutia.Nu mi-a facut nici o placere,dar ma simt mai linistita cand nu e ea prin preajma...si pe copii mai in siguranta...
Dar s-au intamplat si lucruri bune...incet 0incet vine el si primavara cu soare ,cu tot
Mi-am gasit femeie sa ma ajute la curatenie.
I-am gasit BONAAAAA lui Lucas...imi vine sa plesnesc de bucurie,mai ales ca pare o persoana de incredere si iubitoare de copkii.are si recomandari foarte bune.Doamne ajuta,sa stea pe langa noi macar vo 5 ani.
Daca as mai gasi pe cineva sa ne si gateasca.....
Lucas urla din ce in ce mai rau noaptea,de mancat mananca bine ca de obicei,tot 6 dinti are...zilele trecute 10 kile .Urla de mama focului daca il pun pe olita,dar face pipi la Wc ca baietzii...o data pe zi...Ne spalam si pe dinti mai nou,am gasit o periuta de dinti de la nenedent,sub forma de degetar,ii place tare mult.setul are si pasta de dinti speciala pt bebelusi dar cu asta nu prea sunt de acord.
ELENA,draga mea,nu stiu cum rezisti tu singurica acolo cu iubitul mic...si in straini,si fara ajutor,si pe vremea asta..tu chiar ar trebui sa ai pe cineva in casa sa te ajute la de toate...si acum a mai plecat si cumatra ta...Sa te tina Dzeu tare!Si mai ales sa fiti sanatosi!A mai venit rezultatul la Pap test?Imi pare rau ca ochisorul lui Eric inca nu s-a reglat...
iaca am stat prea mult ...deja scartaie domnisorul...vai de noptile vietii mele....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Virgi deja ma simt mai bine ca nu sunt singura care a dat-o pe mama afara .
N-o vinit rezultatul la Pap, o zis doctora ca vine in 2 sapt, daca e naspa ma suna, daca nu , nu. Luni se fac 2 sapt.
As lua cu mare drag femeie sa ma ajute, dar nu m-as intelege cu ea. Astept sa se intoarca ucrainianca care o ajuta pe cumatra in martie, si o mai iau si eu ca nu mai pot sa tin pasul, e casa vraiste.
De ce va canta Lucas noaptea?
Ce inseamna ca papa bine, cati ml? Ca eu nu mai stiu cum e bine, ii ies dintii sus de vreo sapt si nu vrea nici sa suga de o dereglat tzatza si fructe baga cate 100 ml, dar legume cu carne max 50 ml.
La varsta asta bb trebuie spalat pe dinti cu periuta cu apa si atat sau si cu pasta fara fluor?
Hai ca parca te interoghez , fug la somn.
Pupici de noapte buna!

Mergi la inceput